Виробничо-фінансова характеристика підприємства та організація



Облікової роботи на підприємстві.

     В цьому розділі роботи необхідно дати стислу характеристику підприємства, показати виробничий, технічний, організаційний та економічний рівень цого розвитку

    В даній частині необхідно описати місцезнаходження підприємства, організаційно-правовий статус: вказується назва підприємства, час його створення, форма власності, органи та система управління (висвітлюється на основі статуту); кліматичні умови; склад ґрунтів; віддаленість підприємства від пунктів збуту продукції, районного та обласного центру; число населених пунктів, розміщених на території підприємства та кількість працюючих на підприємстві; організаційно-виробничу структуру підприємства. Структуру підприємства можна зобразити у вигляді схеми, вказавши всі виробничі підрозділи і служби підприємства.

     Далі необхідно показати:

- забезпеченість земельними та трудовими ресурсами;

- обсяги та динаміку використання основних фондів;

- визначити спеціалізацію господарства;

- зробити аналіз основних економічних показників виробничої діяльності та фінансового стану підприємства.

Дані оформити таблицями. Орієнтовні форми таблиць наведено в додатках Д…Н до методичних рекомендацій з написання курсової роботи.

Дані для розрахунку економічних показників діяльності підприємства потрібно взяти на сільськогосподарському підприємстві за три останні роки. Після кожної таблиці потрібно провести короткий аналіз показників діяльності підприємства: порівняти дані звітного року з базисним, вказати фактори, які вплинули на визначені зміни. Розрахункові таблиці потрібно розмістити по тексту першого розділу курсової роботи  «Виробничо-фінансова характеристика підприємства та організація облікової роботи на підприємстві».

Інформаційною базою аналізу фінансового стану підприємства є бухгалтерська фінансова звітність, тобто система показників, які відображають майновий і фінансовий стан підприємства на конкретну дату.

Для аналізу фінансового стану підприємства потрібно використати дані балансу с/г підприємства за останній рік, який повинен бути вміщений в додатки до курсової роботи.

 Одним з найважливіших показників фінансового стану є ліквідність. Ліквідність підприємства – це його спроможність перетворювати свої активи на гроші для покриття всіх необхідних платежів.

Залежно від рівня ліквідності, активи підприємства поділяються на такі групи:

1. Найбільш ліквідні активи (А1) – це сума за всіма статтями коштів та їх еквівалентів, тобто гроші, які можна використати для поточних розрахунків. Сюди належать також короткострокові фінансові вкладення, цінні папери, які можна прирівняти до грошей (це рядки 150, 220, 230, 240 другого розділу активу балансу).

2. Активи, що швидко реалізуються (А2) – це активи для перетворення яких на гроші потрібний певний час. У групу включають дебіторську заборгованість (рядки від 160 до 220 включно).

3. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті другого розділу активу балансу, які включать запаси та інші оборотні активи (рядки від 100 до 140 включно, а також рядок 250).

4. Активи що важко реалізуються (А4) – це активи, які передбачено використовувати в господарській діяльності протягом тривалого періоду. У цю групу включають усі статті першого розділу активу балансу.

Пасиви балансу відповідно до зростання строків погашення зобов”язань групують так:

1. Негайні пасиви (П1) – це кредиторська заборгованість (рядки від 530 до 610 включно), розрахунки за дивідендами, своєчасно не погашені кредити.

2. Короткострокові пасиви (П2) – це короткострокові кредити банків (рядок 500), поточна заборгованість за довгостроковими зобов”язаннями (рядок 510), векселі видані (рядок 520).

3. Довгострокові пасиви (П3) – це довгострокові зобов”язання (третій розділ пасиву балансу).

4. Постійні пасиви (П4) – це статті першого розділу пасиву балансу (рядок 380, а також 430 і 630).

 

Аналіз ліквідності підприємства передбачає розрахунок та аналіз основних показників ліквідності:

1. Загальний коефіцієнт ліквідності (коефіцієнт покриття, коефіцієнт поточної ліквідності) дає загальну оцінку платоспроможності підприємства і розраховується за формулою:

                                      Кз.л. = (А1+А2 + А3) : (П1+П2)

         Визнано, що поточні активи повинні вдвічі перевищувати короткострокові зобов”язання.

 

2. Коефіцієнт швидкої ліквідності (коефіцієнт миттєвої оцінки), цей коефіцієнт за смисловим значенням аналогічний коефіцієнту покриття, тільки він обчислюється для вужчого кола поточних зобов”язань:

Кш. л. = (А1 + А2) : (П1 +П2)

              Практично, багато підприємств мають нижчий коефіцієнт    

         швидкої ліквідності порівняно з коефіцієнтом загальної   

         ліквідності (наприклад 0,5:1)

3   Коефіцієнт абсолютної ліквідності визначається за формулою:

                             Кабс. лік. = А1: (П1+П2)

Цей коефіцієнт показує, яку частину короткострокових позикових зобов’зань можна за необхідності погасити негайно. Теоретично достатнім значенням для коефіцієнта абсолютної ліквідності є співвідношення 0,2:1

 

В цьому ж розділі потрібно подати організацію бухгалтерського обліку на підприємстві (використати наказ про облікову політику підприємства, наказ про організацію бухгалтерського обліку на підприємстві): охарактеризувати форму ведення обліку на підприємстві; вказати внутрішні правила і посадові інструкції на підприємстві, склад та розподіл обов’язків працівників бухгалтерії, схему документообороту, створену систему внутрішнього контролю.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 473; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!