Рухлива гра «Мисливці і зайці»
Практичні завдання
1.Скласти план-конспект фізкультурного заняття ігрового типу для дітей шостого року життя.
2.Скласти план-конспект фізкультурного заняття сюжетного типу для дітей третього року життя.
3.Скласти план-конспект фізкультурного заняття тренувального типу для дітей четвертого року життя.
4.Скласти план-конспект рухливої гри «Пожежники на навчанні». Розробити її новий варіант з метою підсилення рухового змісту.
5.Скласти план-конспект ранкової гімнастики для дітей 5 року життя.
6.Скласти план-конспект спортивного свята "Зимонька-зима" для дітей шостого року життя.
7.Скласти план-конспект спортивної розваги для дітей четвертого року життя, до змісту якої входять рухливі ігри та ігри-атракціони.
8.Скласти план-конспект комбінованого заняття з дітьми шостого року життя на тему «Олімпійські ігри - свято спорту».
9.Складіть план-конспект спостереження за рослиною в середній групі.
10.Складіть план-конспект колективної праці дошкільників у природі для дошкільників 6 року життя.
11.Скласти план-конспект екскурсії в природне довкілля для середньої групи.
12.Скласти план-конспект спостереження за твариною в молодшій групі.
13.Скласти план-конспект узагальнюючої бесіди з ознайомленням дошкільників з природою за довільно обраною темою для старшої групи.
14.Скласти план-конспект заняття, в якому застосовується метод розглядання дидактичної картинки.
|
|
15.Скласти тест для виявлення математичної готовності дітей до школи, враховуючи три показники готовності: мотиваційний, змістовий, дійовий.
16.Скласти фрагмент конспекту заняття за темою: «Лінійне вимірювання».
17.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Навчання дітей порівнянню суміжних чисел". Визначити вікову групу.
18.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Овал".
19.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Тиждень".
20.Скласти фрагмент конспекту заняття на тему: "Орієнтування на площині".
21. Скласти план-конспект заняття з виховання звукової культури мовлення дітей середньої групи.
22. Скласти план конспект заняття з навчання дітей старшої групи грамоти.
23. Скласти план конспект заняття з навчання дітей середньої групи описам іграшок.
24. Скласти план конспект заняття з навчання дітей старшої групи переказу художніх творів.
25. Скласти фрагмент заняття з розвитку мовлення, мета якого – навчити дітей середньої групи інтонувати звуки в слові.
26. Скласти план-конспект заняття-інсценівки «Хто в будиночку живе» для дітей третього року життя.
27. Скласти план-конспект заняття з навчання старших дошкільників придумувати продовження казки (оповідання), розпочатої вихователем.
|
|
28. Скласти план-конспект заняття з розглядання дітьми другої молодшої групи сюжетної картини.
29. Скласти план-конспект заняття з навчання дітей середньої групи розповіданню за сюжетною картиною.
30. Скласти план-конспект заняття з ознайомлення дітей середньої групи з якостями та властивостями предметів.
Відповіді:
Конспект ФЗ ігрового типу для дітей 6 р. ж.
Програмовий зміст: Вчити стрибкам у глубину. Удосконалювати навички бігу та підлізання, стрибків і метання в ціль на обох ногах. Розвивати орієнтування у просторі, спостережливість, швидкість, спритність. Виховувати коректне ставлення до ровесників, уміння взаємодіяти в колективі.
Обладнання: м’яч.
Хід заняття
Рухлива гра «Не залишайся на підлозі».
Вибирається ловець, який разом з дітьми бігає по всьому залу (майданчику). Як тільки вихователь скаже: «Лови!» Все тікають від ловця і підіймаються на предмети (лавки, куби, і т. д.). Ловець намагається осалить тікаючих. Діти, до яких ловець доторкнувся, відходять убік. По закінченні підраховують кількість спійманих і вибирають ловця. Гра поновлюється.
Рухлива гра «Хитра лисиця».
|
|
Гравці стоять по колу на відстані одного кроку один від іншого. Осторонь, поза колом, позначається будинок лисиці. За сигналом вихователя діти закривають очі, а він обходить їх із зовнішнього боку кола і доторкається до одного з граючих, який і стає ведучим - хитрою лисицею. Потім діти відкривають очі, хором три рази (з невеликим інтервалом) запитують (спочатку тихо, а потім голосніше): «Хитра лисиця, де ти?» Після третього разу грає, вибраний хитрою лисицею, швидко вибігає на середину кола, піднімає вгору руку і каже: «Я тут!» Усі гравці розбігаються по майданчику, а лисиця їх ловить (доторкається рукою). Після того як лисиця зловить і відведе до себе в будинок 2-3 дітей, вихователь вимовляє: «У коло», - і гра поновлюється.
Якщо лисиця довго не може нікого зловити, то вибирають іншого ведучого.
Рухлива гра «Піжмурки»
Вихователь призначає лічилки водить - Жмурко. Він встає на середину майданчика, обмеженою шнурами. Йому зав'язують очі і пропонують кілька разів обернутися. Всі діти розбігаються, а Жмурка намагається кого-небудь зловити.
Правила: не виходити за позначену кордон; тікаючи від піжмурки, можна присідати; щоб Жмурка не вийшов за межі майданчика, його попереджають словом "вогонь".
|
|
Рухлива гра «Мисливці і зайці»
З числа граючих вибирається мисливець, решта зайці. На одній стороні залу (площадки) відводиться місце для мисливця, на іншій - будинок зайців. Мисливець ходить по залу, роблячи вигляд, що шукає сліди зайців, а потім повертається до себе. Зайці вистрибують з кущів і стрибають на двох ногах (або на правій і лівій черзі) в різних напрямках. За сигналом: «Мисливець»! - Зайці тікають в будинок, а мисливець кидає в них м'яч (в руках у нього два-три м'ячі). Ті, в кого він потрапив, вважаються підстреленими, і він забирає їх у свій будинок.
Після кожного полювання на зайців мисливець змінюється, але не з числа спійманих. Для проведення даної гри (щоб уникнути травм) краще використовувати саморобні м'ячі, зшиті зі шматочків тканини.
Рухлива гра "КУРОЧКИ ТА ГОРОШИНКИ"
Із числа гравців обирають 2 «курочки» та 4—6 «горошинки». Усі інші гравці утворюють коло — «клітку».
«Горошинки» заходять у «клітку», назовні лишаються «курочки».
За сигналом ведучого «клітка» рухається по колу праворуч або ліворуч, а «курочки» ходять навколо неї, змахують крильцями та квокчуть.
За командою ведучого «Стій!» гравці зупиняються і піднімають руки, відкривши «клітку».
«Курочки» забігають у коло і намагаються наздогнати «горошинок». Упійману «горошинку» «курочка» виводить з кола. Гра продовжується знову, як тільки буде упіймана одна «горошинка». Після закінчення гри відзначаються найспритніші «курочка» та «горошинка».
План-конспект сюжетного заняття з фізичної культури в групі раннього віку в ДНЗ.
Тема: До ведмедика в гості.
Програмовий зміст:учити стрибати через перешкоди (2 скакалки, відстань між ними 20-30 см.); вправляти в ходьбі, бігові; ходити по доріжці по слідам; імітувати рухи звірів; формувати навички відштовхування, підскоку та приземлення; сприяти розвитку слухової уваги вихованців, уяви та образного мислення; створювати позитивну емоційну атмосферу; виховувати дружні стосунки між дітьми.
Обладнання:іграшковий ведмедик, дві скакалки, доріжка із слідами (2-3 м), маска ведмедика.
Попередня робота:розглядання ведмедика; розповідь вихователя про ведмедика; вивчення віршика до гри.
Хід заняття.
I. Підготовча частина.
Ігровий момент (дзвінок іграшкового телефону).
Звернення до дітей:
«Малята, нас ведмедик запросив у гості. Він живе у лісі. Давайте до нього підемо і пограємо в цікаві ігри».
Ходьба по колу (корегуючи ходьба навшпиньках, на п’ятах).
Ось ідуть малята
У лісок гуляти.
Дітки не сумують
Весело крокують.
А тепер ми не малята, а маленькі звірята.
«Ось лисичка йде у лісі»
Ходьба навшпиньках.
«Тепер вовк іде великий»
Ходьба на п’ятах, руки на поясі.
«Як ведмедик йде у лісі?»
Покачування тулуба вліво-вправо при ходьбі.
Давайте встанемо у кружок і покажемо, які ми стрімкі:
Робимо, як я, а ведмедик з лісу на нас подивиться.
II. Основна частина.
Загально-розвиваючі вправи.
1. «Ми дружні» - в.п. ноги нарізно, руки внизу опущені, піднімання плечей вгору – опускання вниз – 4-5р.
2. «Ми сильні» - в.п. ноги злегка розтавлені, руки зігнуті в ліктях, притискання рук до плечей – 4-5р.
3. «Гойдалка» - в.п. ноги разом, руки внизу, качання рук вперед-назад - 4-5р.
4. «Присідання зайчика» - в.п. ноги злегка розтавлені, руки внизу
Ось наш зайчик присідає
Ось з травички виглядає
Пояснення:А щоб знайти дорогу до ведмедика треба перестрибнути через грибочки (показ вихователя).
Основні рухи
1. Стрибки через скакалки на двох ногах (2шт) 2 рази. А тепер треба пройти по доріжці по слідам. Спочатку я покажу. А тепер ідіть до мене.
2. Ходьба по доріжці по слідам (довжина 2 м., 2-3 рази).
А ось в ліс ми прийшли. А чим тут пахне? Ялинкою.
1. Глибоке вдихання через ніс , видих через рот – 2-3 рази.
2. Торкання вух і відпускання – 2-3 рази.
3. Проглажування лівою рукою – праву.
Проглажування правою рукою – ліву.
Тепер тихесенько йдіть за мною.
А ось і будинок ведмедя, і ведмідь сам.
Давайте з ним пограємо.
Р/гра «Ведмедик».
Мета:вчити виконувати рухи згідно зі словами, вчити бігати в роздріб та у заздалегідь обумовлене місце. Виховувати уважність, сміливість.
Якось ми у ліс пішли
І ведмедика знайшли
На горбочку він лежав
Під ялиночкою спав
Круг ведмедика ходили
Вайлуватого будили
Прокидайся но, вставай
І маляток доганяй. 2 рази.
III. Заключна частина:ходьба, вправи на дихання.
Підсумок: наші малята молодці, дружно йшли до лісу, спритні були. Гарно грали з ведмедиком.
- До кого в гості ходили?
- В яку гру грали?
Скласти план-конспект фізкультурного заняття тренувального типу для дітей четвертого року життя.
Программное содержание:Продолжать учить детей ходить по гимнастической скамейке с перешагивание через предметы.Упражнять в подлезание под дуги и прокатывать мячи через ворота.Закреплять навык спрыгивания с мягким приземление. Осуществлять дифференцированный подход к детям с учетом состояния здоровья.В игре "Цветные автомобили" закрепить умение выполнять движения по сигналу. Развивать равновесие, ловкость и гибкость.Воспитывать в детях чувство товарищества, взаимовыручки.
Оборудование: ленточки и мячи по колличеству дитей, гимнастическая скамейка, 5 кубиков, 2 дуги, цветные флажки.
Ход занятия
Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 2827; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!