III.3 Введення і редагування тексту



До базових прийомів роботи з текстами відносяться наступні:

- створення документа;

- введення тексту;

- редагування тексту;

- форматування тексту;

- збереження документа;

- друк документа.

Вікно поточного документа завжди містить миготливу вертикальну риску – текстовий курсор. Введення тексту здійснюється шляхом набору з клавіатури. Символи, що вводяться, з'являються в місці розташування курсора. Курсор при введенні зрушується управо.

Після досягнення краю сторінки текст автоматично переноситься на новий рядок. Встановити курсор в потрібне місце документа найпростіше клацанням миші в потрібній точці. Те ж можна виконати клавішами управління курсором.

Виділення тексту. По завершенню введення тексту в документ іноді потрібно внести до нього певні поправки або змінити його форматування. У будь-якому випадку, перш ніж вносити зміни до певного текстового фрагмента, цей фрагмент необхідно виділити. Виділена область указує Word, з якою частиною тексту необхідно виконувати ті або інші операції. Існує декілька способів виділення тексту.

- Виділення тексту протяжкою миші.

- Виділення методом клацання миші.

- Форматування символів

Робота з фрагментами тексту. Для видалення, копіювання і переміщення фрагмента тексту відповідний фрагмент має бути спочатку виділений. Виділення фрагмента проводиться простяганням миші або будь-якою командою переміщення курсора при натиснутій клавіші {Shift}.

Виділений фрагмент видаляють натисненням клавіші {Delete}. Переміщення фрагмента можна здійснити методом перетягання, хоча зручніше використовувати буфер обміну. Роботу з буфером обміну виконують через кнопки на Стандартній панелі інструментів .

III.4 Форматування тексту.

До числа параметрів форматування символів входять використовуваний шрифт (гарнітура), розмір шрифту, зображення шрифту (наприклад, курсив, напівжирний або підкреслений), а також інтервал і положення символів.

Форматування тексту здійснюється засобами меню Формат або панелі Форматування. Основні прийоми форматування включають:

- Вибір і зміна гарнітури шрифту;

- Управління розміром шрифту;

- Управління зображенням і кольором шрифту;

- Управління параметрами абзацу;

- Управління методом вирівнювання;

- Створення нумерованих і маркірованих списків.

Налаштування шрифту. Один з найбільш простих і, в той же час, найбільш виразним способом зміни зовнішнього вигляду тексту полягає в зміні шрифту, яким він написаний. У Word за умовчанням всі операції зміни шрифту застосовуються до виділеного фрагмента тексту або, за відсутності виділення, до речі, на якому розташовується курсор. Для простих операцій по зміні вигляду і зображення шрифту використовують панель інструментів Форматування.

У списку, що розкривається, Шрифт вибирають гарнітуру:

 

 

в списку Розмір шрифту визначають розмір символів:

,

а кнопками Напівжирний, Курсив і Підкреслений змінюють їх зображення.

При виборі гарнітури шрифту слід мати зважаючи на наступні обставини:

- Вибір гарнітури шрифту діє на виділений текстовий фрагмент. Якщо жоден фрагмент не виділений, він діє на весь текст, що вводиться, до чергової зміни гарнітури.

- Налаштування шрифту виконують у вікні Шрифт (Формат(Шрифт).

- При виборі гарнітури шрифту слід мати на увазі, що існує дві категорії шрифтів: із зарубками і без зарубок (рубані). Характерними представниками першої категорії є шрифти сімейства Times, а другій категорії – шрифти сімейства Arial. Шрифти, що мають зарубки, легше читаються у великих текстових блоках – їх рекомендується застосовувати для оформлення основного тексту. Шрифти, що не мають зарубок, рекомендується використовувати для заголовків в технічних текстах, а також для оформлення додаткових матеріалів (врізань, приміток і ін.).

- Більшість гарнітур є пропорційними. Це означає, що і ширина окремих символів, і відстань між сусідніми символами не є постійною величиною. Особливу групу представляють так звані моноширинні шрифти.

- При виборі розміру шрифту керуються призначенням документа, а також вертикальним розміром друкарського листа. Для документів, що мають формат типової книжкової сторінки, зазвичай застосовують шрифт розміром 10 пунктів. Для документів, підготовлюваних для друку на стандартних листах формату А4 (210 ´ 297 мм), вибирають розмір 12 пунктів.

- Використання інших засобів управління шрифтом (вибір зображення, підкреслення і інших видозмін) визначається стильовим вирішенням документа, яке задає замовник або працедавець.

- Приступаючи до першого завдання, слід з'ясувати, які стильові рішення вже існують в даній організації, які обмеження на використання засобів оформлення і форматування.

- Колір відображення тексту змінюють в списку, що розкривається, чи Колір через кнопку  .

- Ефекти, недоступні з панелі інструментів Форматування, можна створити в діалоговому вікні Шрифт, яке відкривається командою Формат ® Шрифт:

- Елементи управління вкладки Интервал дозволяє змінити інтервал між символами. Завдяки цьому текст може бути ущільнений або розріджений, що нерідко використовують в заголовках.

III.5 Форматування абзаців.

До числа параметрів форматування абзаців входять значення відступів. Позицій табуляції, вирівнювання тексту і міжрядкові інтервали. Відступи і позиції табуляції можуть бути встановлені за допомогою лінійки, вирівнювання тексту і відступи за допомогою кнопок панелі інструментів Форматування. Вікно діалогу Абзац дозволяє управляти всіма параметрами форматування абзацу.

Установка відступів і позицій табуляції з використанням лінійки.На лінійці, розташованій у верхній частині вікна документа, відображаються ширина рядків тексту документа і всі задані позиції табуляції і відступи. За умовчанням як одиниці вимірювання для панелі інструментів встановлюються сантиметри. Якщо Лінійка не відображається на екрані, слід вибрати команду Від>лінейка.

 

 

 


 

 

Індикатор типів табуляції

 


Як видно на Рисюнку лінійка ділиться на дві області: біла відповідає області тексту документа, а затінена область позначає поля. Відступи можна задавати, перетягуючи маркери відступів в будь-яке місце лінійки, навіть в область полів.

За умовчанням позиції табуляції розташовуються з інтервалом 1, 27 див. Ці позиції наголошуються сірими штрихами в нижній частині Лінійки. Перехід між позиціями табуляції здійснюється за допомогою клавіші {Tab}. При визначенні позиції табуляції користувачем поміщає на Лінійці контрастніший маркер.

Для позиції табуляції можуть бути задані різні режими вирівнювання, які відбиваються на індикаторі типів табуляції. Щоб вибрати тип табуляції необхідно клацати мишею на кнопці індикатора типів табуляції і тим самим вибрати потрібний тип, а потім встановити позицію в потрібному місці на Лінійці клацанням миші. Щоб видалити позицію табуляції, слід перетягнути маркер табуляції в область документа.

Управління вирівнюванням абзацу.Щоб швидко застосувати до абзацу параметри вирівнювання, можна скористатися кнопками вирівнювання на панелі Форматування  .

Використання вікна діалогу Абзац:

1. Для повного форматування абзацу використовують діалогове вікно Абзац (Рис. 1,2), яке відкривають командою Формат ® Абзац або за допомогою пункту Абзац в контекстному меню, що викликається клацанням правої кнопки миші.

2. Вкладка Відступи і інтервали визначає вирівнювання абзацу і його розміщення в потоці тексту документа.

3. Спосіб вирівнювання задають в списку, що розкривається, Вирівнювання (вирівнювання можна виконати за допомогою відповідних кнопок на панелі Форматування. Список, що розкривається, Рівень задає смисловий рівень абзацу в загальній структурі тексту.

4. Панель Відступ визначає праву і ліву межу абзацу щодо правої і лівої межі сторінки.

5. Список, що розкривається, Перший рядок дозволяє задати наявність і розміри абзацного відступу.

6. Панель Інтервал дозволяє задати проміжки між абзацами, а також між рядками даного абзацу.

7. Вкладка Положення на сторінці призначена для форматування абзаців, що потрапляють на границю між сторінками. Тут можна заборонити відривати від абзацу один рядок, зажадати, щоб абзац розміщувався на одній сторінці цілком, «приєднати» наступний абзац до даного або почати поточним абзацом нову сторінку.

 

          

 

                                   Рис. 1.                       Рис. 2.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 348; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!