Клавіатура. Клавіатура використовується в основному для введення тексту в комп'ютер. Як і клавіатура машинки, що пише, вона містить букви і цифри і деякі спеціальні клавіші.



· Функціональні клавіші верхнього ряду виконують різні функції залежно від того, де вони використовуються.

· Цифрова клавіатура, розташована в правій частині більшості клавіатур, дозволяє швидко вводити цифри.

· Клавіші переміщення, наприклад клавіші із стрілками, дозволяють міняти положення усередині документа або веб-сторінки.

Клавіатура

Багато дій, що виконуються мишею, можна проводити і з клавіатури. Додаткові відомості див. в розділі Клавіатура.

Монітор. Монітор відображає інформацію візуально, за допомогою тексту і графіки. Частина монітора, що відображає інформацію, називається екраном. Як і екран телевізора, екран комп'ютера може показувати нерухомі і рухомі зображення.

 

 

Існує два основні типи моніторів: ЕЛТ-МОНІТОРИ (з електронно-променевою трубкою) і ЖК-мониторы (з рідкокристалічним дисплеєм). Обидва типи дають чітке зображення, але перевага ЖК-мониторов в тому, що вони тонші і легші. Проте ЕЛТ-МОНІТОРИ в цілому доступніші.

ЖК-монитор (зліва); ЕПТ-монітор (справа).

Якщо цих пристроїв недостатньо, то для виконання спеціальних завдань до комп'ютера підключають додаткове устаткування. Воно теж може бути внутрішнім (тоді його вставляють в системний блок) або зовнішнім ( підключається за допомогою роз'ємів).

Додаткове зовнішнє устаткування називається периферійним устаткуванням. Принтери для друку інформації на папері – це периферійне устаткування.

Принтер. Принтер переносить дані з комп'ютера на папір. Для роботи на комп'ютері принтер не обов'язковий, але з його допомогою можна роздрукувати електронну пошту, листівки, запрошення, оголошення і інші матеріали. Багатьом також подобається можливість друкувати фотографії будинку.

Два основні типи принтерів - це струменеві і лазерні. Для будинку популярніші струменеві принтери. З їх допомогою можна друкувати чорно-білі і кольорові зображення і високоякісні фотографії на спеціальному папері. Лазерні принтери швидше і зазвичай зручніше при великому об'ємі друку.

Струменевий принтер (зліва); лазерний принтер (справа)

 Від інформації до даних. У комп'ютері є декілька засобів для зберігання інформації. Найшвидший спосіб запам'ятати дані – це записати їх в електронні мікросхеми. Така пам'ять називається оперативною пам'яттю. Оперативна пам'ять складається з осередків. У кожному осередку може зберігатися один байт даних. У кожного осередку є своя адреса. Дані в оперативній пам'яті зберігаються байтами. Кількість байтів, яку можна зберегти в оперативній пам'яті, залежить від її об'єму. Об'єм оперативної пам'яті вимірюють в кілобайтах (Кбайт) або мегабайтах (Мбайт). Умовно вважають, що кілобайт рівний тисячі байтів. Насправді 1 Кбайт = 210, тобто 1024 байтам. Точно також 1 Мбайт = 1024 Кбайт = 1 048 576 байтам (220). Мікросхеми оперативної пам'яті запам'ятовують і видають дані дуже швидко, тому вони хороші для обробки інформації, але для тривалого зберігання даних вони не годяться – тут потрібні інші способи. Це магнітні диски.

Магнітні диски бувають двох типів – гнучкі і жорсткі. Гнучкі диски (дискети) мають не дуже велику ємкість і працюють порівняно поволі, але їх можна переносити з одного комп'ютера на іншій. Жорсткі диски володіють великою ємкістю, але вони розташовуються усередині системного блоку і їх не можна переносити.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 352; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!