Характеристика основних підходів та методів оцінки бізнесу.



Відповідно до методики фонду державного майна проводиться оцінка об’єктів у материнській формі (крім земельних ділянок), об’єктів у нематеріальній формі та цілісних майнових комплексів. Відбір суб’єкта оціночної діяльності здійснюється на конкурсних засадах що встановлюється фондом державного майна. В інших випадках проведення незалежної оцінки майна відповідно до вимог даної методики відбір суб’єкта оціночної діяльності здійснюється замовником такої оцінки самостійно. Укладання договору на проведення оцінки майна здійснюється в порядку встановленому законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

До майна, що включається у сукупну вартість цілісного майнового комплексу належать:

1)необоротні активи;

2)оборотні активи;

3)грошові кошти та їх еквіваленти;

4)витрати майбутніх періодів.

Сума довгострокових зобов’язань що включає зобов’язання з фінансового лізингу зменшують на суму зобов’язання яка виникла у державного підприємства з одержанням такого об’єкта і не включається в суму довгострокових зобов’язань на які відповідно до вимог зменшується сукупна вартість цілісного майнового комплексу.

Нематеріальні активи, що відображені або не відображені в бухгалтерському обліку ідентифікуються та оцінюються в процесі проведення незалежної оцінки по об’єктна із застосуванням витратного та дохідного підходів. Довгострокові фінансові інвестиції переоцінюються відповідно до вимог національних стандартів. При цьому довгострокові фінансові інвестиції у разі прийняття рішення про їх включення до стандартного фонду ПАТ що створилось під час приватизації переоцінюються шляхом застосування порівняльного підходу. Незалежна оцінка цілісного майнового комплексу що приватизується проводиться у двомісячний строк від дати оцінки. Основною базою оцінки що застосовується є ринкова вартість. Майновий підхід застосовують у порядку встановленому для визначеного розміру стандартного фонду ПАТ що створено під час приватизації. При цьому не оцінюється активи цілісного майнового комплексу які не включають в його вартість.

Методичні підходи до оцінки вартості п-в в закордонній практиці

В закорднный практиці застос.мыжнародны стандарти оцінювання вартосты майна. У вітчизняній практиці оцінка вартості майна та підприємство вцылому регламентуэться законом украъни «Про оцінку майна, майнових прав і професійно оціночну діяльність в україні», а також нормативними актами фонду держ.майна. На сьогодні існує значна кількість концепцій управління які засновані на створенні та збільшенні вартості п-ва. Фундаментальною працею з управління орієнтованого на вартість визнана книга Альфреда Раппапота «створ.акціонерної вартості-новий стандарт для оцінки бізнесу». Головною метою п-ва в даній концепції є максимізація доходу власників через збільшення дивідентних виплат і вартості курсу акцій. У даній концепції відкидається вик-ня при оцінці вартості п-ва тільки облікових показників результатів діяльності таких як доход на акцію, рентабельність інвестованого капіталу. Одночасно пропонується розрах.економ.вартість альтернативних стратегій на базі майб.грошових потоків.

В свою чергу вартість п-ва визнач.як поточна вартість прогнозованих грошових потоків з збільшенням на поточну та ринкову вартість залишков.вартості операцій грошових потоків. Для оцінки та управлінням п=вом в межах концепції Коллера рекомендують метод дисконтова них грошових потоків як найбільш рентабельним. В рамках даного метду вартість п-ва визначається як сума майбутніх грошових потоків дисконтована за адекватно ризиком ставкою витрат на залучення капіталу.Розрах.таким чином вартість п-ва ближче до його ринкової вартості чим при розрахунку на базі бух.прибутку.

 

Лекція 3. Методі витратного підходу до оцінки вартості бізнесу

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 207; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!