Страхування орендних та лізингових операцій.



Орендні операції страхуються за двоелементною та трьохелементною схемами стра-ня.

Двоелементна передбачає наявність страхувальника і застрахованого в одній особі. Він і є власником майна. Страховик заключає з власником договір страхування майна, яке надається в оренду орендареві. Намалюйте схему.

У трьохелементній схемі орендар заключає договір зі страховиком на страхування орендованого майна. Він здійснює платежі страховику. А відшкодування отримує застрахований – орендодавець (власник майна). Намалюйте схему.

Інвестиційна політика страховика.

Інвестиційна діяльність – інвестування і розміщення тимчасово вільних коштів , що є його власністю для отримання відповідного виду доходів. Це вторинні доходи страховика.всі кошти стр-ка можуть бути власними (статутний фонд, непрозподілений прибуток; всі власні кошти, вкладені до будь-якої галузі) та коштами страхових резервів, що делегуються в капітальні та фінансові інвестиції.

Ак­тиви страхової компанії мають бути розміщені з урахуванням безпечності, прибутковості, ліквідності, диверсифікованості. Безпечність вкладень активів страхової компанії свідчить про мінімальний інвестиційний ризик, вона може досягатися шляхом диверсифікованості коштів. Що ж до прибутковості активів страховика, то вона істотна при визначенні загального фінансового результату. Адже іноді в кінці звітного періоду страховик компенсує збитки, пов'язані зі страховою діяльністю, за рахунок прибутку від інвестиційної ді­яльності. Особливістю використання принципу ліквідності у страхуванні є те, що вимоги до ліквідності залежать від ризиків страховому портфелі страховика. Якщо страховик здійснює страхування високоризикованих (авіаційне, страхування і т. ін.) видів страхування, йому в короткий термін необхідно буде перетворити свої активи на готівкові кошти. Збалансо­ваний портфель інвестування досягається за допомогою дивер­сифікації вкладень. Диверсифікованість — це розподіл інвести­ційних коштів між категоріями активів інвестування.

При інвестуванні коштів слід враховувати їх розмір. Від само­го початку діяльності страховика значну частку інвестицій стано­влять власні кошти, насамперед статутний фонд. У ході діяльно­сті головним джерелом інвестицій стають страхові резерви. Страховик обирає власну інвестиційну політику, вихо­дячи з видів страхування, терміну та розміру акумульованих ко­штів. Компанії, які здійснюють страхування життя, на відміну від страховиків, що проводять ризиковані види страхування, довше володіють коштами і можуть інвестувати їх у нерухомість, дер­жавні цінні папери та інші довгострокові активи. Для компаній, які здійснюють ризикові види страхування, слід робити акцент на більш ліквідних інвестиційних коштах. Страхові резер­ви мають бути представлені активами таких категорій: грошові кошти на розрахунковому рахунку; банківські вклади (депозити); нерухоме майно; цінні папери, що передбачають одержання доходу; цінні папери, що емітуються державою; права вимог до перестраховиків; довгострокові інвестиційні кредити (для резервів зі страху­вання життя, банківські метали, інвестиції в економіку України). Директивами ЄС установлені розміри обсягів інвестицій страхових резервів, а саме: вкладення в неру­хомість — не більш як 10 % загального обсягу резервів за кож­ним об'єктом; вкладення в акції, які котируються, та гарантовані кредити — не більш як 10 % розміру резервів за кожним із видів зазначених вкладів; інвестиції в незабезпечені кредити — не більш як 5 % за кожним їх видом; в акції, що не котируються, — не більш як 10 % у сукупності вкладень; у готівку — не більш як З % загальної суми резервів.

Класифікація страхових ризиків.

Класифікація:

А. Природні/антропогенні

Б. Майнові/особисті

В. Катастрофічні/великі/середні/малі та незначні ризики

Г. Чисті/спекулятивні. Чистий (об’єктивний) ризик або не приносить збитку або приносить. Результатом спекулятивного ризику (суб’єктивного) є прибуток, збиток або відсутність прибутку та збитку. Чистий ризик не залежить від нашого волепрояву (екологічний, кліматологічний). Спекулятивний визначається нашим воле проявом. Поділ ризиків на чисті та спекулятивні має важливе практичне значення, оскільки страхове обслуговування стосується лише чи­стих ризиків. Спекулятивні ризики, як правило, виникають під час азартних ігор, лотерей, які не потребують страхового захисту, бо передбачають можливість не лише втрат, а й прибутків.

Задача

Господарство застрахувало врожай озимої пшениці за мінімальною страховою сумою 544 тис.грн. мінімальна врожайність становить 34 ц/га, ціна 1 ц пшениці в минулому році – 80 грн. Злива повністю пошкодила посіви і поле площею 200 га було пересіяне ярою пшеницею. Врожай становив 25 ц/га і був реалізований за ціною 60 грн за центнер.

Визначити величину збитку та страхове відшкодування.

 Рішення

 

Норматив34*80*200=544

отримано=25*80*200=300тис

Збиток = 544-300=244тис

Відшкодування збитку 244тис

Білет № 16


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 248; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!