Загальні параметри традиційних студентських науково-дослідних робіт



 

Таблиця 1

 

Характеристики роботи

Тип роботи

Курсова Бакалаврська Дипломна Магістерська
Виконання на ... році навчання 2–3 4 5 6
Обсяг 20–25 стор. комп. складання   33-35 стор. комп. складання   70–75 стор. комп. складання   90–100 стор. комп. складання  
Спрямування Навчально-пізнавальне Практично-дослідницьке Теоретично-дослідницьке Наукове
Структура роботи Вступ ― Основна частина ― Висновки ― Список літератури Вступ ― Основна частина (два-три розділи) ― Висновки ― Список літератури ― Додатки Вступ ― Основна частина (два-три розділи з підрозділами) ― Висновки ― Список літератури ― Додатки (при потребі) Вступ ― Основна частина (кілька розділів з підрозділами) ― Висновки ― Список літератури ― Додатки (при потребі)
Мінім. кількість  джерел у списку літератури   25–30   45–50   75–80   90–100

Особливості написання робіт

 

Курсова робота

 

Лат. cursus < currere ― бігти, швидко рухатися. “Курс” ― багатозначне слово. Крім іншого, воно означає системний виклад певної науки або її окремої частини, а також рік навчання у вищій школі (перший курс; другий курс тощо).

Курсова робота ― це навчально-пізнавальне завдання, що виконується студентами молодших курсів (див. табл. 2). Її пропонують виконати студентам, які вже набули певний досвід наукової діяльності, працюючи над рефератами та у процесі підготовки до навчальних занять.

Виконання науково-дослідної роботи цього типу сприяє закріпленню знань з певної дисципліни і тісно пов’язане з навчальними програмами. Отже, автору курсової роботи насамперед необхідно глибоко засвоїти навчальний матеріал та рекомендовану за курсом літературу.

Головна мета курсової роботи ― продемонструвати поінформованість студента у певній науковій проблемі, рівні її вивченості, наукових школах, що трактують цю проблему. Втім, курсова робота не повинна обмежуватися реферуванням літературних джерел ― у ній має бути представлена наукова позиція дослідника, його аргументоване ставлення до тих чи інших наукових концепцій. Таким чином, курсова робота повинна включати елементи нових добутих знань. У цьому, власне, її пізнавальна цінність.

 

Таблиця 2

Графік роботи над курсовим дослідженням

№ п/п Види роботи Термін виконання
1. Вибір та узгодження теми, закріплення теми за кафедрою вересень / лютий (залежно від навчального семесту)
2. Робота над джерелами і науковою літературою. Розробка структури курсової роботи. Написання Вступу жовтень / березень
4. Написання розділів листопад / квітень
5. Написання Висновків. Доопрацювання бібліографії. Завершення курсової роботи ― врахування зауважень наукового керівника Відгук наукового керівника, підготовка до захисту початок грудня / травня
6. Захист курсової роботи згідно з планом

 

Оцінюється курсова робота за модульно-рейтинговою системою, відповідно до якої максимальна кількість балів — 100; мінімальна — 60.

За різні параметри дослідження бали розподілені таким чином:

· зміст — max — 45 балів; min — 30 балів;

· художньо-технічне оформлення та грамотність — max — 35 балів; min — 20 балів;

· публічний захист — max — 20 балів, min — 10.

Кількість набраних за курсову роботу балів відповідає таким оцінкам:

1–34 — «незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням дисципліни;

35–59 — «незадовільно» з можливістю повторного написання курсової роботи;

60–64 — «задовільно» («достатньо»);

65–74 — «задовільно»;

75–84 — «добре»;

85–89 — «добре» («дуже добре»);

90–100 — «відмінно».


1.2.2. Бакалаврська робота

 

Як свідчить “Энциклопедический словарь” за ред. Ф. Брокгауза та І. Ефрона (СПб., 1891, с. 736), первісно “бакалаврами” називали неодружених синів і доньок колонів, які досягнули шлюбного віку, тобто 14-15 років (колони ― селяни, вільні від праці на дворянина, але змушені платити йому збір).

Пізніше ця назва перейшла на суспільний прошарок, що був між зброєносцями і лицарями ― це були дрібнопомісні дворяни, що воліли перейти у лицарі.

Далі “бакалаврами” називали молодших майстрів у ремісничих цехах, а також молодих каноніків.

У сенсі академічного звання слово “бакалавр” стало використовуватися з ХІІІ ст. Його увів на богословському факультеті паризького університету папа Григорій ІХ (1227–1241) на відзначення тих студентів, які захистили великопісний диспут або детермінацію і внаслідок чого отримали право носити червону камілавку.

Згодом назва “бакалавр” у багатьох країнах Європи почала позначати перший науковий ступінь, отримуваний після завершення студій. І нині присудження цього наукового титулу передбачає досягнення певного освітнього рівня, достатнього для професійної діяльності.

Отож бакалаврська робота ― це кваліфікаційна праця практично-дослідницького характеру, яку пропонують виконати студенту четвертого року навчання (див. табл. 3). Це перша серйозна заявка студента про свою готовність до роботи за обраною спеціальністю.

Автор бакалаврської роботи повинен насамперед продемонструвати уміння виконувати конкретні практичні завдання. Отож у роботі слід описати певне дослідження, експеримент, прикладне завдання тощо. Звісна річ, для демонстрації отриманих результатів у кінці роботи обов’язково подають додатки.

Виконання практичного завдання завжди базується на певних теоретичних підходах. Тому у першому розділі аналізують (а у вступній частині згадують) наукові концепції, що стали теоретичним підґрунтям бакалаврського дослідження.

 

Таблиця 3


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 116; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!