Самостійна позааудиторна робота



1. Знати анатомію зубо-щелепної системи.

2. Знати методи і послідовність обстеження стоматологічних хворих.

3. Знати правила заповнення історії хвороби і складання плану ортопедичного лікування

Контрольні питання

1. Анатомічна будова в/щ.

2. Анатомічна будова н/щ.

3. Будова висково-нижньощелепового суглоба, його рухи.

4. Жувальний аппарат і його зв’язок з організмом.

5. Характеристика прикусів.

6. Жувальні м’язи, їх функції.

7. Поняття абсолютна сила жувальних м’язів

8. Витривалість пародонту при навантаженні.

9. Анатомія фронтальних зубів верхньої та нижньої щелеп.

10.   Анатомія бокових зубів верхньої та нижньої щелеп.

11.  Форми зубних рядів верхньої та нижньої щелеп.

 

Самостійна аудиторна робота

Отримання повного анатомічного відбитку з щелепи альгінатним матеріалом

Матеріальне забезпечення: набір стандартнихвідбиткових ложок, альгінатний відбитковий матерал, гумова колба, металевий або пластмасовий шпатель, вода, розчин антисептика, медичний пластир, адгезив.

Порядок виконання:

- підбір ложки;

- підготовка ложки до зняття відбитку;

- приготування відбиткового матеріалу;

- нанесення матеріалу на ложку;

- внесення ложки в ротову порожнину, формування країв відбитка;

- структуризація відбиткового матеріалу;

- виведення відбитка з ротової порожнини;

- оцінка відбитка.

Правильно підібраною вважається ложка, в якій зубний ряд пацієнта розміщується на відстані 0.3-0.5 см від борта і повністю охоплюється ложкою. У зв’язку з тим, що альгінатні відбиткові матеріали не мають адгезії до матеріалу відбиткової ложки, стандартна ложка повинна бути перфорована або її край окантовують смужкою пластира. Для покращення адгезії застосовують спеціальні адгезиви.

Пластмасові стандартні ложки можна коректувати (пришліфовувати) по краю так, щоб вони не травмували перехідну складку в момент отримання відбитка. Стандартну ложку можна індивідуалізувати в ділянці перехідної складки та твердого піднебіння відбитковим воском.

Приготування відбиткового матеріалу: за допомогою мірника для порошку з комплекту відмірюють потрібну кількість порошку (2-3 мірники), висипають у суху гумову колбу, додають відповідну їй кількість води (згідно інструкції фірми-виготовлювача) і інтенсивно перемішують шпателем до отримання однорідної маси.

Приготовану масу вносять на ложку дещо вище бортів, на піднебінній частині – в залежності від вираженості склепіння піднебіння, по задньому краю – мінімальну кількість матеріалу. Ложку вводять в ротову порожнину боком, відхиливши стоматологічним дзеркалом кут рота, розвертають, орієнтують по зубному ряду і притискають до протезного ложа: на в/щ – спочатку ззаду, потім – в передньому відділі, з одночасним просуванням ложки спереду назад і знизу вверх. Притримуючи ложку однією рукою, іншою проводять пасивне оформлення країв відбитка при допомозі кругових рухів верхньої губи і щік. На н/щ одночасно з введенням ложки пацієнт піднімає язик до піднебіння, потім ложка орієнтується по зубному ряду і притискається до щелепи вказівними і великими пальцями обох рук з одночасним опусканням язика, спочатку спереду, потім ззаду. Притримуючи ложку однією рукою, іншою здійснюють пасивне оформлення країв відбитка. структуризація альгінатного матеріалу в умовах ротової порожнини здійснюється протягом 3-5 хв., в залежності від температури води для замішування і навколишнього середовища. Готова маса не липне і має гумоподібну консистенцію. Виведення відбитка здійснюється одним різким важілеподібним рухом, при якому лікар розміщує вказівні пальці за краєм відбитка біля перехідної складки і відриває масу з ложкою від щелепи. Після виведення відбитка його промивають від залишків крові та слини і оцінюють. Відбиток повинен щільно прилягати до відбиткової ложки, чітко відображати усі елементи протезного ложа і не мати значних дефектів у вигляді повітряних раковин. Відображення зубного ряду повинно розміщуватись по центру жолобка ложки. Перед відливанням моделі відбиток витримують у дезинфікуючому розчині

Література:

1. Рожко М.М., Неспрядько В.П. Ортопедична стоматологія.-К.: Книга плюс., 2003.- с.30-62.

2. Аболмасов Н.Г., Н.Н.Аболмасов, В.А.Бычков, А.Аль-Хеким Ортопедическая стоматология: Руководство для врачей, студентов вузов и медицинских училищ.- М.: МЕДпресс-информ, 2002.-с5-14.

3. Е.И.Гаврилов с А.С.Щербаков.Ортопедическая стоматология: Москва »Медицина»,1984, с.13-43.

Склав доцент кафедри ортопедичної стоматології Бульбук О.І.               

Затверджено на засіданні кафедри ортопедичної стоматології, протокол №__ від «____»____________20__ року.

Зав. кафедрою,

д.м.н., професор                                                  Ожоган З.Р.

 

 

Методичні вказівки для студентів Ш курсу, V семестру до практичного заняття  № 4

Тема: Види оклюзії, їх характеристика та ознаки.

Актуальність теми:необхідність вивчення даної теми полягає в широкому застосуванні знань про оклюзійні співвідношення в клініці ортопедичної стоматології для правильного виготовлення конструкцій зубних протезів та профілактики ускладнень захворювань в зубо-щелепній системі.

 Навчальні цілі заняття:

       1. Знати:

- методи функціонального аналізу зубощелепної системи

- характеристики центральної оклюзії

- види оклюзій.

       2. Вміти:

- визначити центральну оклюзію при інтактних зубних рядах

- отримати оклюзійний відбиток гіпсоблоком


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 319; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!