Демографич и трудовой потенциал



Хар-кидемогр потенциала:1)соотношение показателей естественного движения населения 2)соотношение показателей механич движения населения 3)половозрастная структура населения 4)особ-ти расселения населения по тер-иистраны.Особ-тидемографич потенциала Укр:1естественное сокращение населения 2сокращение кол-ва лиц младших трудоспособного возраста 3существенные диспропорции половозрастной структуры на различных тер-ях. Трудовой потенциал-часть населения общества,кот имеет достаточное физразвитие,здоровье,образование,способности,квалификацию для общ-полезной деят-ти и принадлежит к определенной возрастной категории. Основные методы трудовогопотенц: 1)расходный 2)результативный

Научно-технич и инновационный потенциал.

 НТП-сов-ть ресурсов и возможностей сферы науки любой с-мы,кот позволяет при имеющихся формах организации и управления эффективно решать хоз задачи. Элементы НТП:1)материально-технич база науки 2)научные кадры 3)фонд изобретений и открытий 4)организационно-управленческая стр-ра научной сферы. Инновационный потенциал-определяет способность фундаментальной науки обеспечить инновациями процесс обновления продукции. Инновационные процнссы конкретизуются на пространственном уровне в виде новых форм произ-ва:1)регионы высокого научно-технич развития 2)технополисы 3)технологические парки 4)бизнес-инкубаторы.

14.Строительн.комплекс

.Будівельний комплекс - це сукупність галузей матеріального виробництва і проектно-пошукових робіт, які забезпечують капітальне будівництво. Будівництво - галузь матеріального виробництва, що забезпечує розширене відтворення основних виробничих і невиробничих фондів для всього господарства. За обсягом продукції, що виробляється, і кількістю зайнятих галузь становить приблизно десяту частину економіки.Будівельний комплекс об'єднуєп' ять сфер матеріального виробництва:проектно-дослідницькі організації;-промисловість будівельних конструкцій та деталей і промисловість будівельних матеріалів;-будівельну індустрію;-промисловість будівельного й дорожнього машинобудування;-матеріально-технічне забезпечення. Будівельний комплекс як одна з найбільш капіталомістких і диференційованих виробничих систем впливає на темпи, масштаби розвитку і особливості розміщення виробництва. Тому при розміщенні капітального будівництва враховується наявність будівельних організацій у регіоні.

15 .Трансспортный комплекс.Транспорт

(від лат. transporto - переношу, переміщую, перевожу) - одна з найважливіших галузей матеріального виробництва, яка забезпечує виробничі й невиробничі потреби народного господарства й населення у перевезеннях.Транспортна система України об'єднує автомобільний, залізничний, морський, річковий, авіаційний і трубопровідний види транспорту, розвиток і розміщення яких визначили галузева структура господарства, його територіальна організація і вигідне економіко-географічне положення країни.Особенноститрансп.сис-мы:-транспорт як галузь матеріального виробництва самостійно не створює нових матеріальних цінностей, але бере участь у процесі виробництва;-інша особливість транспорту - динамічність його засобів;-у процесі виробництва транспортної продукції (на відміну від промислової) вона економічно відособлена від предметів праці;Зв'язок - галузь народного господарства, яка відбиває стан економіки, впливає на розвиток суспільства та служить для задоволення інформаційних, побутових і культурних потреб населення.Зв'язок поділяють на поштовий і електричний. Поштовий зв'язок включає діяльність, пов'язану з прийманням, обробленням, перевезенням і доставкою поштових відправлень, грошових переказів. Електрозв'язоквключає діяльність, пов'язану з передаванням або прийманням знаків, сигналів, письмового тексту, зображення і звуку.

16.Аграрный комплекс.

Аграрний комплекс країни (АПК)- це виробничо-територіальна система, яка, поєднуючи продуктивні сили (природні ресурси, працю, капітал), забезпечує виробництво сільськогосподарської продукції, її закупки, транспортування, зберігання, промислову переробку і торгівлю продовольчими (і непродовольчими) товарами на всій території держави та за її межами. Всі галузі, що входять до складу АПК, об'єднуються в три сфери або групи:1Фондотвірні галузі –сільськогосподарське машинобудування і будівництво; виробництво обладнання і машин для переробних галузей АПК, торгівлі, громадського харчування; хімія мінеральних добрив; комбікормова промисловість тощо.2.Сільське господарство - основна частина комплексу, складена з рослинництва і тваринництва.3.Виробнича інфраструктура (транспорт, зв'язок, енерго-, тепло-, водозабезпечення) та система спеціальних навчальних і наукових закладів. Основною метою розвитку АПК є задоволення потреб населення України в продовольчих і промислових товарах.Ефективність функціонування АПК оцінюють за допомогою системи показників: показники рівня життя відображають обсяг національного доходу на душу населення, суспільний рівень споживання продукції АПК, показники добробуту населення, забезпечення його природними, зокрема земельними ресурсами.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 157; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!