СЕМІНАР №8: Розвиток державно-правових відносин в Кореї наприкінці ХIХ – у ХХ ст.



1. Основні особливості державного устрою Кореї до початку ХХ ст.

2. Державно-правове положення Кореї в першій половині ХХ ст.

3. Основні причини початку і хід громадянської війни в Кореї.

4. Утворення і державний устрій КНДР.

5. Особливості державного устрою Республіки Корея.

Методичні рекомендації: розкрити особливості державного розвитку Кореї до початку ХХ ст., позначити роль і вплив іноземного чинника на її устрій і політику. Показати процес державних перетворень під тиском Японії, скачування країни до рівня колонії. Адміністративно-територіальний і державний устрій Кореї під владою Японії. Договір від 1910 р. і його наслідки. Особливості розвитку Кореї в 1920-х – першій половині 1940-х рр. Окупація Кореї СРСР і США, її наслідки. Вибори 1948 р. і їх наслідки. Створення двох незалежних держав на корейському півострові. Конституційний процес в КНДР. Особливості становлення і розвитку південнокорейської держави. Конституційний процес в Південній Кореї. Особливості державного устрою і принципу розділення влади в Південній Кореї.

Завдання для поглиблення знань за темою: «Декларація незалежності Кореї» від 1 березня 1919 р., її причини і наслідки. Тимчасовий уряд Кореї, його склад і діяльність. Причини розділення Кореї між СРСР і США, утворення КНДР. Причини втручання військ ООН в конфлікт між південною і північною Кореєю, його хід і наслідки. Участь в корейській війні США і СРСР.

Тематика рефератів: «Договір про вічний союз від 1894 р., причини і наслідки»; «Суспільство Синганхве»; період «жорстокого пригноблення»; «Політико-правові погляди Кім Ір Сена».

Термінологічні завдання: «ван», «реформи року кабо», «Конвенція про радників», «народні добровольці», «ідеї чучхе»; «38-а паралель».

ЛІТЕРАТУРА:

а) Обов'язкова:

1.Хрестоматія з історії держави і права зарубіжних країн. – У 2-х томах. – Т.2. За ред. В.Д. Гончаренка. – К.: 1998.

2.Кащенко С.Г. Всеобщая история государства и права новейшего времени. – Симферополь: 2006

б) Додактова:

1. Курбанов С.О. Курс лекций по истории Кореи: с древности до конца ХХ в. – СПб.: Изд-во С.-Петерб. Ун-та, 2009.

2.Joe, W.J. & Choe, H.A. Traditional Korea: A Cultural History, Seoul: Hollym, 1997.

3.Lee Ki-baik. A New History of Korea. Cambridge: Harvard UP, 1984.

СЕМІНАР №9: «Державно-правові відносини в Японії в ХХ ст.»

1. Державний устрій Японії в першій половині ХХ ст.

2. Встановлення і суть фашистського режиму в Японії.

3. Японія в міждержавних відносинах перед початком і в ході Другої Світової війни.

4. Японська держава в умовах окупаційного режиму.

5. Державний устрій Японії згідно Конституції 1947 р.

Методичні рекомендації: в ході вивчення даної проблеми необхідно з'ясувати особливості державного устрою Японії ХIХ – початку ХХ ст., процесу становлення і розвитку суспільно-політичної і правової думки, основи пануючої ідеології і світогляду. Показати причини і хід встановлення профашистської диктатури, її законодавче закріплення. Розкрити тоталітарну структуру профашистського режиму, показати його близькі риси з німецьким нацизмом. Показати основні напрями діяльності союзників по відношенню до Японії згідно угод Потсдамської декларації 1945 р. Державний режим в Японії згідно Конституції 1947 р.

Завдання для поглиблення знань за темою: основні напрями «денацифікації» і «декартелізації» Японії, причини їх проведення і провалу. Хід лібералізації і демократизації політичного життя в після військовий період. Положення імператора в Японії згідно Конституції 1947 р. Роль «Бюро економічної стабілізації», «Комітету з регулювання цін» і «Державного комітету промислових стандартів» в розвитку японської економіки.

Тематика рефератів: «Політика зворотного курсу», «Особливості розвитку збройних сил Японії в другій половині ХХ ст.», «радянсько-японські територіальні претензії», «Роль американських збройних сил в стабільності державного розвитку Японії», «Особливості післявоєнного розвитку японської моделі державного розвитку економіки».

Термінологічні завдання. Дати визначення термінам: «мікадо», «дзайбацу», «закон про небезпечні думки», «рух допомоги трону», «нова політична структура».

ЛІТЕРАТУРА

а) Обов'язкова:

1. Хрестоматія з історії держави і права зарубіжних країн. – У 2-х томах. – Т.2. За ред. В.Д. Гончаренка. – К.: 1998.

2. Кащенко С.Г. Всеобщая история государства и права новейшего времени. – Симферополь: 2006.

б) Додаткова:

1.  Конституции государств Юго-Восточной Азии и Тихого океана. – М., 1960. – С. 712-736.

2. Современная Япония. Справочное издание. Изд. 2-е. – М. Главная редакция восточной литературы издательства «Наука», 1972. – 853 с.

3.  Современная Япония. Справочное издание. – М. Главная редакция восточной литературы издательства «Наука», 1968. – 750 с.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 171; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!