Вимоги безпеки під час виконання роботи



3.1. При роботі з монітором необхідно стійко розташувати клавіатуру на робочому столі, не допускаючи її хитання. Разом з тим має бути передбачена можливість її поворотів і переміщень. Положення клавіатури і кут її нахилу мають відповідати побажанням користувача. Під час роботи на клавіатурі сидіти прямо, не напружуватися.
3.2. Для зменшення несприятливого впливу на користувача пристрою типу «миша» (вимушена поза, необхідність постійного контролю за якістю дій) належить забезпечити вільну велику поверхню столу для переміщення «миші» і зручного упору ліктьового суглоба.
3.3. Не дозволяються сторонні розмови, подразнюючі шуми.
3.4. Забороняється:
- самостійно ремонтувати апаратуру (ремонт апаратури виконують тільки спеціалісти з технічного обслуговування комп'ютерів або системні адміністратори);
- класти будь-які предмети на апаратуру комп'ютера, напої на клавіатуру або поруч з нею - цим можна вивести їх з ладу, класти на монітор папір, книги та інші предмети, які можуть закрити його вентиляційні отвори;
- розкривати пристрої ПК;
- торкатися до задньої панелі системного блоку при включеному живленні;
- перемикання роз'ємів телекомунікаційних периферійних пристроїв при включеному живленні;
- проводити відключення живлення під час виконання активної задачі;
- проводити часті перемикання живлення;
- допускати потрапляння вологи на поверхню системного блоку, монітора.
3.5. Для зниження напруженості роботи на ПК необхідно рівномірно розподіляти і чергувати характер робіт відповідно до їх складності.
З метою зменшення негативного впливу монотонності доцільно застосовувати чергування операцій введення тексту та числових даних (зміна змісту робіт), чергування редагування текстів та введення даних (зміна змісту та темпу роботи) і т.д.
3.6. Для зменшення негативного впливу на здоров'я працівників виробничих факторів необхідно, застосовувати регламентовані перерви.
3.7. Тривалість безперервної роботи за ПК без регламентованого перерви не повинна перевищувати 2 годин.
3.8. Тривалість обідньої перерви визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.
3.9. У разі виникнення у працюючих на персональному комп'ютері зорового дискомфорту та інших несприятливих суб'єктивних відчуттів, які виникають незважаючи на дотримання санітарно-гігієнічних і ергономічних вимог, режимів праці та відпочинку, слід застосовувати індивідуальний підхід в обмеженні часу робіт на комп'ютері і корекцію тривалості перерв для відпочинку або проводити заміну іншими видами робіт.
3.10. Для досягнення найбільш чистих, з високою роздільною здатністю зображень і щоб не зіпсувати апарат, має використовуватися папір, вказаний в інструкції до принтера. Зрізи паперу мають бути зроблені гострим лезом без задирок - це зменшить імовірність зминання паперу.
3.11. Забороняється використовувати папір не призначений для даного типу друкувального пристрою (дивись інформацію в інструкції з експлуатації).
3.12. Якщо папір в принтері був зім'ятий, треба діяти відповідно до інструкції з його експлуатації.
3.13. У всіх випадках некоректної роботи ПК припинити роботу і повідомити про те, що трапилося системному адміністратору для здійснення ним заходів з відновлення безпечного режиму роботи.

 

Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Закінчити і зберегти в пам'яті комп'ютера файл, який перебував в роботі. Вийти з програмної оболонки.
4.2. Вимкнути принтер, інші периферійні пристрої, вимкнути монітор. Вимкнути стабілізатор і блок безперебійного живлення, якщо комп'ютер підключений до мережі через них. Вилки штепсельні витягнути з розеток. Не дозволяється відключати ПК за електропровід.
4.3. Прибрати робоче місце. Оригінали та інші документи покласти в ящик столу.
4.4. Ретельно вимити руки теплою водою з милом.
4.5. Вимкнути кондиціонер, освітлення і загальне електроживлення приміщення.

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. Аварійна ситуація чи нещасний випадок можуть статися в разі: ураження електричним струмом, загорання апаратури тощо.
5.2. При виникненні несправності в ПК, необхідно його відключити від мережі. Не дозволяється намагатися самостійно усунути причину несправності.
5.3. У разі раптового припинення подачі електроенергії вимкнути комп'ютер в такій послідовності: периферійні пристрої, монітор, системний блок, стабілізатор напруги, витягнути штепсельні вилки з розеток.
5.4. При виявленні ознак горіння (дим, запах гару), вимкнути апаратуру, знайти джерело загоряння і вжити заходів щодо його ліквідації, повідомити керівника робіт, не допускати в небезпечну зону сторонніх осіб. Якщо неможливо усунути пожежу власними силами, викликати представників Державної служби з надзвичайних ситуацій за телефоном 101.
5.5. Забороняється застосовувати пінні вогнегасники для гасіння обладнання під напругою, треба користуватися вуглекислотними або порошковими вогнегасниками. В усіх випадках виконувати вказівки керівника робіт по ліквідації небезпеки.

5.6. При нещасному випадку на виробництві (травмування, ураження електричним струмом) працівник повинен вжити заходів щодо запобігання впливу травмуючих чинників на потерпілого, надати йому домедичну допомогу, викликати на місце події медичних працівників або «швидку» допомогу за телефоном 103 і негайно повідомити про подію безпосереднього керівника потерпілого або іншу посадову особу.

    За порушення трудової дисципліни, недотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, невиконання цієї інструкції працівники в залежності від завданих збитків і наслідків несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну та кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства України.

 

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 209; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!