КІНОЗНІМАЛЬНИЙ АПАРАТ «ААТОН 7 LTR» («ААТОН», ФРАНЦІЯ)



КІНОЗНІМАЛЬНИЙ АПАРАТ «AATON 8-35» («AATON», ФРАНЦІЯ)

Ручний апарат «Aaton 8-35» призначений для зйомок хронікально-документальних, науково-популярних і художніх кінофільмів на 35-мм кіноплівці. Особливістю апарата є використання окремих електродвигунів для грейферного й обтюраторного механізму та механізму підмотки касети, керованих мікропроцесорами, застосування в передавальному механізмі магнітних передач замість традиційних зубчастих.

Технічні характеристики «AATON 8-35»  

Ширина кіноплівки, мм 35
Частота кінозйомки, кадр./с 10, 12, 18, 20, 22, 24, 25, 28, 30, 32, 24/25(кварцовані)
Рівень звуку (без боксу/у м'якому боксі), дБА 35/32
Обтюратор дзеркальний, однолопатевий нижнього розміщення, з кутом розкриття 173°
Грейферний механізм кривошипно-кулачковий, простий, без контргрейфера, із силовим замиканням
Тип і ємність касет, м      швидкозмінні , полуторні, 60 й 120
Наведення об'єктивів на різкість   по шкалах дистанцій на об'єктивах, по матовому склу за допомогою лупи
Візир безпаралаксний, з трьома змінними оку­лярами, збільшення 5 х
Привід три електродвигуни постійного струму
Джерело живлення   Нікель-кадмієва акумуляторна бата­рея (24 В, 1,4 А∙год) із зарядним пристроєм від мережі 110/220 В
Маса з 60-м касетою, кг   7

Апарат оснащений покажчиком метражу неекспонованої кіноплівки в касеті, пристроями для контролю роботи грейфера й обтюратора, а також синхронності роботи електродвигунів, електронним лічильником метражу кіноплівки і швидкості кінозйомки.

На передній стінці корпусу апарата знаходиться один об’єктивоутримувач байонетного типу для кріплення будь-якого кінознімального об'єктива в оправі «Ааton» і стандартній оправі BNC. Уcтановка діафрагми й наведення на різкість здійснюються по шкалах на об'єктиві. З лівого боку на апараті перебуває трипозиційний вимикач, установлюваний у положення: «Ввімкнено», «Вимкнено», «Контроль».

Рисунок 1. Кінознімальний апарат «Аатон 8-35»

В останноьму положенні включається попередній підігрів вала грейферного механізму, що діє протягом 10 сек, після чого він автоматично відключається.

Окулярна частина візирного пристрою також розміщена з  лівого боку апарата. Візир можна повертати на 360°, а також установлювати для лівого або правого ока, для чого в комплекті є змінні окуляри. Положення кадру у візирі горизонтальне. Окремий окуляр з подовжувачем використається при роботі апарата зі штатива. Кожен окуляр має діоптрійну поправку під око оператора ±7 діоптрій.

Позаду на корпус апарата встановлюють швидкозмінні касети, у яких знаходяться вузли прийому та подачі кіноплівки, два зубчастих барабани - тягнучий і затримуючий з каретками біля них, направляючий ролик на важелі системи автоматичного регулювання натягу в зоні подачі кіноплівки, покажчик метражу неекспонованої кіноплівки.

Механізми подачі та прийому розташовані на «плаваючій» платі, що знаходиться в корпусі касети. Плата може переміщуватися в направляючих уздовж корпуса касети. При зарядці касети кіноплівкою плата відводиться в крайнє ліве положення до зубчастих барабанів, що дає можливість вільно розмістити повний рулон неекспонованої кіноплівки. При роботі апарата в процесі намотування кіноплівки на приймаючий рулон останній відштовхується від опорного ролика, і плата переміщається вправо від зубчастих барабанів, звільняючи для приймаючого рулону більший простір. Така конструкція касети дозволяє зменшити її габаритні розміри, зберігши ємність.

Намотування кіноплівки здійснюється намотувачем від окремого электродвигуна, також розташованого на рухомій платі, через зубчасто-ремінну передачу. Розмотуванню кіноплівки при зупинці апарата перешкоджає муфта однобічного обертання.

У касеті є також пристрій, що відключає один зубчастий барабан, якщо необхідно змінити розмір петлі кіноплівки. Шкала покажчика метражу неекспонованої кіноплівки розташована із правої сторони касети у верхній її частині ближче до оператора.

Касета, при установці її на апарат, фіксується замками автоматично.

Із правої сторони апарата розташована панель керування, де знаходяться два кабельні з’єднувачі  для роботи з відеокамерою; перемикач швидкості кінозйомки (кварцовані швидкості 24 й 25 кадр./с позначені білою крапкою), з’єднувачі для підключення кабелю від рукоятки або кабелю дистанційного керування, контрольний вимикач перевірки роботи механізму, світлодіод червоного кольору сигналізації несинхронної роботи електродвигунів (не горить, якщо електродвигуни працюють синхронно; подібну інформацію можна спостерігати у візирі).

Апарат має три електродвигуни постійного струму. Один з них розташований у нижній частині корпусу апарата під об’єктивоутримувачем і за допомогою магнітної передачі передає рух грейферному механізму та зубчастим барабанам касети. Другий, за допомогою гумових пасиків приводить, в обертання дзеркальний обтюратор. Третій електродвигун перебуває на касеті і за допомогою зубчасто-ремінної передачі забезпечує обертання намотувача.

Використання в кінематиці апарата магнітних передач, що сприяють зниженню рівня звуку апарата, можна назвати новим напрямком у розвитку кіноапаратобудування. Передача складається з магнітних дисків, по периферії яких в отворах закріплені постійні магніти. Синхронізація роботи обтюратора із грейферним механізмом здійснюється мікропроцесором за сигналами встановленої оптронної пари. При зупинці апарата обтюратор зупиняється в положенні візирування.

У верхній частині апарата знаходиться рукоятка для його перенесення. Для зручності роботи з апаратом праворуч може бути встановлена передня дерев'яна рукоятка з кнопкою включення під палець оператора.

 

 

КІНОЗНІМАЛЬНИЙ АПАРАТ «ААТОН 7 LTR» («ААТОН», ФРАНЦІЯ)

Плечовий апарат «Аатон 7 LTR» (мал. 2) призначений для репортажних зйомок, а також для зйомок документальних і художніх кінофільмів на 16-мм кіноплівці. Відмінними рисами апарата є низький рівень звуку й широка технологічна  оснащеність.

Рисунок 2. Кінознімальний апарат «Аатон 7 LTR»

Технічні характеристики «ААТОН 7 LTR»  

Ширина кіноплівки, мм 16
Частота кінозйомки, кадр./с 6, 12, 16, 18, 20, 24, 2Б, 28, 36; 24/25 (кварцовані); покадрова зйомка
Рівень звуку, дБА 28
Обтюратор дзеркальний, однолопатевий, нижнього розміщення, з кутом розкриття 180°
Грейферний механізм простий, однозубий, без контргрейфера, кривошипного типу
Тип і ємність касет, м     коаксіальні, швидкозмінні, 120
Наведення об'єктивів на різкість   по шкалах дистанцій на об'єктивах, по волоконно-оптичному екрану за допомогою лупи
Візир безпаралаксный, збільшення 10х
Привід безколекторний електродвигун по­стійного струму напругою 12 В
Джерело живлення   нікелькадмієва акумуляторна бата­рея (24 В, 1,4 А∙год)
Маса з 60-м касетою, кг   6
Робочі температури,˚С -20 — +50
Габаритні розміри (довжина X висо­та X ширина) апарата без об’єктива, мм 370×230×150

Апарат оснащений покажчиком метражу неекспонованої кіноплівки (у касеті) і світловими діодами у візирі й на корпусі, що загоряються у випадку несинхронного ходу.

У комплект апарата входять пристрій для цифрової оцінки часу й запису кодованої інформації на електронних схемах; пристрій фазового зсуву для синхронізації з зображенням на моніторі, знімний телевізир, окрема ручна телекамера.

На передній стінці голівки апарата перебуває один об’єктивоутримувач діаметром 50 мм, у який установлюється кожний з кінознімальних об'єктивів фірм «Аатон», «Арнольд і Ріхтер», «Еклер» й ін. Кріплення об'єктивів байонетного шипа. Наведення на різкість і дифрагмування здійснюються по шкалах на самих об'єктивах. Над об'єктивом перебуває візирний пристрій, окулярна частина якого виведена на ліву сторону апарата. Дзеркальний обтюратор з постійним кутом розкриття 180° за бажанням може бути замінений обтюратором з кутом розкриття 172°. При зупинці апарата обтюратор автоматично зупиняється в положенні візування.

Особливістю візирного пристрою апарата «Аатон 7 LTR» є використання з лінзи з волоконної оптики, що забезпечує більшу різкість зображення. Поле зображення у візирі на 20% більше поля кадрового вікна. У комплект апарата входять два візирі, один з них може повертатися на 360°, зберігаючи горизонтальне розташування зображення. Можна також вручну змінювати положення кадру у візирі. Інший змінний візир не обертається. Він використається для роботи апарата зі штатива й комплектується довгим окуляром. Конструкція візира така, що при роботі апарата із плеча очей оператора перебуває на одному рівні із площиною кіноплівки.

Апарат «Аатон 7 LTR» обладнаний экспонометричним пристроєм на фотодіодах з арсеніду галію й кремнію, що включає й підсилювачі з низьким струмом зсуву. Пристрій вимірює світло, відбитий від кіноплівки. Значення діафрагми спостерігаються в поле візира за допомогою світлодіодів. Чутливість кіноплівки в діапазоні 50-400 ASA установлюється рукояткою на корпусі апарата. Показання экспонометра можуть бути записані на згадку.

Касета встановлюється на голівку апарата позаду. (Допускається використання 30-м бобін для зарядки на світлі.) Акумуляторна батарея кріпиться із правої сторони апарата.

Апарат оснащений знімними електронними схемами, які забезпечують кварцову стабілізацію швидкості при зйомці із частотою 24/25 кадр./с і фіксовані значення частоти в діапазоні 6-36 кадр./с.

Апарат може комплектуватися схемою для роботи в прискореному режимі із частотою від 6 до 64 кадр ./с, однак при цьому рівень звуку підвищується.

Для синхронізації зображення й звуку при монтажі в апарату передбачена можливість запису тимчасової інформації світлодіодами, розташованими за цифрами уздовж кадрової рамки у фільмовому каналі, а також запису інформації в кодованій системі ЕВИ. Система запису управляється мікропроцесором.

Технологічні можливості апарата значно розширює наявність убудованої телевізійної системи візування. Світлодільник і передавальна оптика розташовані усередині корпуса, що передає телевізійна трубка встановлена із правої сторони апарата уздовж касети, а інші необхідні елементи - у блоці керування, поміщеному на поясі оператора. У якості світлодільника використається лезо, що відводить 35% світлових променів. Якщо телевізир не використається, лезо світлодільника виводиться в неробоче положення.

Апарат оснащений також монітором і пристроєм для оцінки часу на телевізійному кадрі. При необхідності в комплект може включатися відеомагнітофон.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!