Організація виконання випускної роботи



Бакалаврська робота має виконуватися студентом відповідно до затверджених календарного плану та завдання. На період виконання бакалаврських робіт на кафедрі складається графік консультацій керівників, згідно з яким забезпечується систематична робота над бакалаврською роботою студента та керівника. Постійні консультації допомагають студенту у виборі методів дослідження, контролю дотримання вимог щодо змісту і оформлення випускної роботи, своєчасному усуненні відхилень.

Студент має подавати роботу частинами на перегляд, а у встановлений графіком кінцевий термін подати завершену роботу на відгук керівнику і, не пізніше ніж за два дні до захисту, на підпис завідувача кафедри.

Захист випускних робіт

Захист випускних робіт проходить на засіданнях Державної екзаменаційної комісії (ДЕК). На засідання ДЕК подаються наступні документи:

- направлення на захист, підписане нормо-контролером і завідувачем кафедри;

- навчальна картка студента;

- пояснювальна записка разом із графічним матеріалом, підписана студентом, керівником, консультантом з охорони праці й навколишнього середовища, з позначкою завідувача кафедри про допуск до захисту;

- відгук керівника;

Для доповіді студенту надається 7 - 10 хвилин часу. У ході доповіді студент повинен: назвати тему роботи, охарактеризувати проблемну ситуацію, що склалася на об'єкті, обґрунтувати прийнятий варіант рішення проблеми, практичну (наукову) значимість результатів і поле ефективного використання наведених рекомендацій.

Доповідь має бути узгоджена з графічним матеріалом. У процесі доповіді необхідно зробити посилання на всі плакати. Приклад підготовки доповіді наведено у додатку Р.

Для успішної презентації роботи студенту рекомендується заздалегідь скласти короткі тези, а також пройти попередній захист.

Крім доповіді, захист включає:

- відповіді студента на питання членів ДЕК і осіб, які присутні на захисті;

- заслуховування відгуку керівника;

- відповіді випускника на відзначені у відгуку недоліки та зауваження.

У своїх відповідях студент повинен продемонструвати знання всіх розділів роботи, достатній рівень теоретичної і професійної підготовки.

Результати захисту дипломних робіт обговорюються ДЕК на закритому засіданні.

Оцінка виконаних робіт здійснюється на підставі об'єктивних критеріїв за 100-бальною шкалою, а саме:

1) ступінь самостійності виконання і оригінальність матеріалів випускної роботи (1‑20 балів);

2) глибина практичного аналізу проблеми і застосування сучасних методів дослідження, використання комп'ютерної, організаційної техніки, інформаційних технологій (1‑20 балів);

3) науково-практичний рівень результатів (1‑30 балів);

4)  якість викладення змісту пояснювальної записки (1‑10 балів);

5) презентація роботи, стиль викладення, мовна грамотність, якість графічного матеріалу, реакція на поставлені запитання, зовнішній вигляд та комунікативні здібності студента (1‑20 балів);

Таким чином, попередня оцінка може становити від п’ятидесяти п’яти до сотні балів. Позитивним оцінкам відповідає така кількість набраних балів:

- від 55 до 70 балів – задовільно;

- від 71 до 85 балів – добре;

- від 86 до 100 балів – відмінно.

При цьому враховуються успішність студента за карткою успішності та оцінки наукового керівника. 

Рішення про присвоєння студенту кваліфікації економіста за спеціальністю „Фінанси” і про загальну оцінку роботи ухвалюється на закритому засіданні ДЕК відкритим голосуванням. Результати засідання ДЕК оголошуються студентам його головою в день захисту дипломів після оформлення протоколу засідання ДЕК.

Студенти, які одержали незадовільну оцінку, відраховуються з університету і мають право на повторний захист протягом наступних трьох років.

 

СТРУКТУРА І ЗМІСТ БАКАЛАВРСЬКОЇ РОБОТИ

Бакалаврська робота складається з пояснювальної записки і графічної частини.

Пояснювальна записка повинна включати:

- титульний аркуш встановленого зразка;

- завдання на випускну роботу;

- реферат;

- зміст;

- перелік позначень та скорочень (при наявності); 

- вступ;

- основну частину;

- висновки;

- список джерел інформації;

- додатки (при наявності).

Загальний об'єм пояснювальної записки повинен складати 65 – 70 сторінок друкованого тексту.

При підготовці бакалаврської роботи студент повинен обов'язково робити посилання на джерела інформації, звідки запозичені наукові положення або цифровий матеріал.

 

4 МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ВСТУПНОЇ
ЧАСТИНИ РОБОТИ

До вступної частини роботи належать:

- титульний аркуш встановленого зразка;

- завдання на виконання випускної роботи;

- реферат;

- перелік скорочень і прийнятих умовних позначень; 

- зміст.

 Титульний аркуш та завдання на виконання бакалаврської роботи видаються на випускній кафедрі й оформлюються студентом згідно зі стандартним зразком (додаток В). Також додаються «Відомості документів дипломної роботи» (додаток Д) та «Звіт про виконання дипломної роботи» (додаток Ж).

Реферат призначений для короткого ознайомлення з роботою і повинен відбивати у стислій, інформативній формі її основний зміст і результати. Заголовком служить слово «РЕФЕРАТ», розташоване посередині рядка, без крапки на кінці. Далі, пропустивши один рядок, без абзацного відступу з великої літери вказуються: пояснювальна записка до бакалаврської роботи, а після двокрапки позначають через кому кількість сторінок (з урахуванням додатків), рисунків, таблиць, джерел інформації.

Нижче, через один рядок, наводиться перелік ключових слів. Ключовим словом називається слово або словосполучення, яке є корисним з точки зору інформаційного пошуку. Перелік ключових слів (словосполучень) у кількості від 5 до 7 слів друкують після словосполучення «ключові слова» малими літерами, у називному відмінку, через коми.

Через один рядок наводиться текст реферату обсягом не більше однієї сторінки. Він повинен відображати наступні відомості:

- об'єкт дослідження або розробки;

- мету роботи;

- характеристику розрахункової або експериментальної частини роботи і методів дослідження, використання баз і банків даних, пакетів прикладних програм;

- теоретичні результати, їх новизну, взаємозв'язок з іншими дослідженнями;

- практичні результати, ким вони будуть використані і ступінь впровадження;

- межі доцільного використання результатів роботи.

Реферат виконують трьома мовами: українською, російською, англійською (німецькою або французькою).

Сторінки реферату не нумерують та в загальне число сторінок документу не включають. Приклад оформлення реферату наведено у додатку К.

Зміст розташовують безпосередньо після реферату, на новій сторінці. Зміст містить у собі послідовний перелік структурних елементів пояснювальної записки, найменування розділів і підрозділів із зазначенням номерів сторінок, на яких вони наведені. Розряди номерів сторінок розташовують точно один під одним. Закінчення найменування елементів змісту відокремлюють від номера сторінки крапками. Сторінки змісту не нумеруються.

Якщо в тексті пояснювальної записки зустрічаються умовні позначення, скорочення, символи, одиниці виміру, не передбачені діючими стандартами, а також спеціальні терміни, то їх перелік оформляється окремим списком у вигляді таблиці або стовпчика, де ліворуч за абеткою відзначаються умовні позначення, скорочення або терміни, а далі ‑ їхня розшифровка. Перелік умовних позначень розташовують безпосередньо після змісту, починаючи з нової сторінки. Якщо в тексті умовні позначення повторюються не більше трьох разів, то вони не наводяться в переліку скорочень і умовних позначень. У цьому разі їх розшифровку наводять один раз за першою появою цих елементів у тексті пояснювальної записки. Перелік умовних позначень дають у такій послідовності:

1) скорочення, у тому числі абревіатурні;

2) умовні позначення;

3) одиниці виміру;

4) терміни.

Для умовних позначень встановлений наступний порядок їх запису. Спочатку за абеткою наводяться умовні позначення українського алфавіту, потім ‑ латинського й останніми ‑ грецького.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 239; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!