Контроль та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи



      

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти» оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється вербально: у 1 класі з усіх предметів інваріантної складової; у 2­4 класах з предметів інваріантної складової: «Сходинки до інформатики», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрованого курсу «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура».

При оцінюванні знань, вмінь і навичок учнів 2 класу (І семестр) за рішенням педагогічної ради замість балів використовуються словесні (вербальні) оцінки.

У процесі контрольно-оцінної діяльності при безбальному оцінюванні використовуються як усні, так і письмові оцінні судження, які характеризують процес навчання і відображають кількісний і якісний результати процесу навчання: ступінь засвоєння знань і вмінь з навчальних предметів та рівень розвитку учнів.

 

З огляду на вікові та психофізіологічні особливості молодших школярів контроль та оцінювання їх навчальних досягнень має особливості. Тому є недопустимим переніс вимог основної та старшої шкіл щодо контролю та оцінювання на початкову школу.

       Після закінчення учнем 1 (2) класів вчителем складається характеристика, яка заноситься до особової справи учня. У характеристиці зазначаються рівень розвитку учня та результати оволодіння ним усіма компонентами навчальної діяльності.

       Вербальне оцінювання має великі можливості та забезпечує правила позитивного оцінювання. Акцентуємо увагу на можливих формах вербального оцінювання:

· розгорнута словесна оцінка учителя (у першу чергу звертається увага на те, що вдалося), а два рази на семестр надається «підсумковий лист» батькам, у якому фіксується інформація про те, які досягнення є в учня і на що треба звернути увагу;

· батьківські збори, де на фоні загальних відомостей про досягнення класу батьки можуть порівняти досягнення власної дитини з досягненнями інших учнів;

· індивідуальні бесяди з батьками;

· виставки всіх видів навчальної діяльності учнів;

· графіки, які відображають динаміку результатів учнів;

· графіки, які дозволяють бачити перспективу;

· система портфоліо учня;

           

6. Результати обов’язкового періодичного контролю (аудіювання, діалог, усний переказ, усний твір і тематична перевірка з природознавства, з громадянської освіти), заносяться в окрему колонку лівої сторінки журналу без позначення дати.

7. Тематичний контроль у початковій школі може організовуватися у різних формах: контрольні письмові роботи, контрольні усні роботи, тестові завдання, перфокарти, практичні та лабораторні роботи, машинний (комп’ютерний контроль) тощо.

Оцінки за тематичні роботу виставляються всім учням в одну колонку журналу з позначенням тб (тематичний бал).

У початковій школі допускається виставлення тематичної оцінки на основі поточних та перевірних (самостійна, контрольна, тести, диктанти, аудіювання, перекази тощо) робіт з певної теми.

Тема має налічувати не менше 7 години (± 1-2 години, якщо в цьому виникає потреба).

Великі теми розбиваються на логічно закінчені підтеми.

Звертаємо увагуна те, що якщо тема налічує 12-15 годин і побудована так, що немає потреби її ділити, штучно робити цього не треба.

Періодичність (кількість) тематичного оцінювання з кожного предмета регламентується методичними рекомендаціями «Контроль та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи».

8. Оскільки тематичне оцінювання у початковій школі проводиться двома шляхами, наведемо зразок заповнення журналу в обох випадках.

Варіант 1. Тематичне оцінювання відбувається через спеціальну роботу.

№ п/п

П.І.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 278; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!