Джерела фiнансової iнформацiї



Мета та завдання фiнансового менеджменту

Фінансовий стан підприємства є основою його благополуччя, тому основною метою фінансового менеджменту є вибір „розумного” компромісу між завданнями, що їх ставить перед собою підприємство і фінансовими можливостями реалізації цих завдань для: - підвищення обсягів продажу та прибутку, - підтримування стійкої прибутковості підприємства, - збільшення доходів власників (акціонерів), - підвищення курсової вартості акцій підприємства. Ці завдання вирішуються за допомогою раціонального управління потоками фінансових ресурсів між підприємством та джерелами його фінансування (як внутрішніх так і зовнішніх) отриманими внаслідок: * фінансово-господарської діяльності, * продажу акцій, облігацій, отримання кредитів, * повернення суб’єктам фінансового ринку % і дивідендів як плати за капітал, * сплати податкових платежів, * інвестування та реінвестування у розвиток підприємства.

Отже, головною метою фінансового менеджменту – є раціональне використання ресурсів для створення ринкової вартості, здатної покрити всі витрати, пов’язані з використанням ресурсів і забезпечити прийнятний рівень доходів на умовах, адекватних ризику вкладників капіталу. 

Предмет, об’єкт та суб’єкт фiнансового менеджменту

Фінансовий менеджмент– це процес управління формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів господарського суб’єкту і оптимізації обігу його грошових коштів. Фінансові відносини на рівні підприємницьких структур охоплюють відносини: - з іншими підприємствами: по постачанню товарно-матеріальних запасів, реалізованої продукції, виконанню робіт, наданню послуг; - з банківською системою: по грошових розрахунках за банківські послуги при отриманні і погашенні кредитів, купівлі-продажу валют та інші операції; - з страховими організаціями по страхуванню виробничих та фінансових ризиків; - з податковими органами по сплаті податків та платежів; - з позабюджетними фондами по сплаті обов’язкових зборів; - з власним персоналом по виплаті заробітної плати, премій і т.п.; - з акціонерами по виплаті дивідендів; - інші відносини.

Суб’єктами фінансового менеджменту виступають фінансові менеджери – це професійно підготовлені спеціалісти в галузі управління фінансами, які виконують управлінські функції. Об’єктом фінансового менеджменту є фінанси господарських суб’єктів, тобто відносини, пов’язані з формуванням, використанням фінансових ресурсів цих підприємств, та фінансова діяльність. З метою реалізації процесу управління фінансами застосовують фінансовий механізм.

Фінансовий механізм – це сукупність методів реалізації економічних інтересів шляхом фінансового впливу на соціально-економічний розвиток підприємства. Складовими фін мех-зму є:* фінансове забезпечення – це самофінансування, акціонерний капітал, кредитування, безповоротне фінансування. * фінансове регулювання – податки, внески, позики, субсидії; * система фінансових індикаторів (- фінансові категорії, фінансові показники, фінансові коефіцієнти) та фінансових інструментів (санкції, норми, нормативи), які дають змогу оцінити цей вплив на соціально-економічний розвиток підприємства. Методи фінансового менеджменту: розрахунково-аналітичний;

- балансовий;

- нормативний;

- економіко-математичні моделі;

- метод оптимізації упр-ких рішень;

- фінансовий аналіз.

Функцiї фiнансового менеджменту

Головна мета ФМ - це забезпечення зростання добробуту власників капіталу п-ва, що знаходить вираження у підвищ ринкової вартості п-ва або його акцій.

Основні завдання ФМ:

забезпечення високої фін стійкості ;

оптимізація грошового обороту;

забезпечення максим прибутку та мінімізації фінансових ризиків.

Ф-ції ФМ поділяються на дві групи:

1)ф-ції фін.менеджменту як підсистеми, що управляється;

2)ф-ції ФМ як підсистеми управління під-вом.

В найбільш загальному плані осн. функ є:

1.Дослідж. зовн економ. середовища.

2.Розробка фін.стратегії підпр-ва.

3.Аналіз і планування фін.звітності.

4.Прийняття рішень з питань оперативної фін.діяльності.

5.Прийняття інвестиційних рішень.

6.Взаємодія з ін. контрагентами з питань фін.д-ті (фін.органами, фін.-кредитними установами, ін.під-ми, фіз..особами).

Джерела фiнансової iнформацiї

Незалежно від джерел одержання інформація, Яка використовується у ФМ повинна відповідати таким вимогам: повнота; достовірність; важливість; своєчасність; зрозумілість.

Система показників інформаційного забезпечення фінансового менеджменту, що формується із зовнішніх джерел ділиться на 4 групи: 1 показники, що характеризують загальноекономічний розвиток країни; 2 показники, що характеризують кон’юнктуру фінансового ринку; 3 показники, що характеризують діяльність контрагентів і конкурентів; 4 нормативно-регулюючі показники.

Основу інформаційного забезпечення процесу управління фінансами становить інформаційна база, до складу якої входять 5 блоків: 1)закони, постанови і інші нормативні акти, які визначають правову основу фінансових інститутів, ринку цінних паперів;

2) нормативні документи державних органів (Міністерства фінансів НБУ), міжнародних організацій та фінансових інститутів. Які містять вимоги, рекомендації та кількісні нормативи в галузі фінансів до учасників ринку; 3) бухгалтерська звітність; 4) статистична звітність; 5) несистемні дані – дані аудиторських компаній, змі, конфіденційна інформація.


Дата добавления: 2018-05-01; просмотров: 195; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!