Організаційно – економічна характеристика підприємства



Міністерство освіти і науки України

Миколаївський національний університет

імені В.О. Сухомлинського

Факультет економіки

 

                                                          Кафедра обліку та оподаткування

 

Соболева І.В.

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ПО ВИКОНАННЮ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

ЗОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ

студентами денної та заочної форми навчання

напряму підготовки 071 «Облік і оподаткування»,

спеціальності 071 «Облік і оподаткування»,

галузі знань 07 «Управління та адміністрування»

 

Миколаїв 2018

УДК 657.01.

 

 

Методичні вказівки по виконанню виробничої практики з організації обліку та оподаткування студентами денної та заочної форми навчаннянапряму підготовки 071 «Облік і оподаткування»,спеціальності 071 «Облік і оподаткування»,галузі знань 07 «Управління та адміністрування»

Підготувала: викладач кафедри обліку та оподаткування Соболева І.В.

 

Кафедра обліку та оподаткування

 

Рецензент: к.е.н., доцент Ужва А.М.

 

 

Розглянуто на засіданні кафедри обліку та економічного аналізу

09.01.2018 р. № 9

 

Рекомендовано навчально-методичною комісією факультету економіки

31.01.2018 р., протокол №__

 

ЗМІСТ

 

Вступ ………………………………………………………… 4
1.Мета і задачі практики …………………………………… 5
2. Організація практики …………………………………… 6
3. Зміст практики …………………………………………… 7
4. Оформлення Щоденника практика …………………… 16
5. Вимоги до оформлення Звіту з практики ……………… 17
6. Захист Звіту з практики ………………………………… 19
Список рекомендованої літератури ……………………… 21
Додатки  

 

 

Вступ

Згідно з державним стандартом освіти в Україні обов’язковим елементом освітньо – професійної підготовки студентів навчальних закладів усіх рівнів акредитації є практична підготовка, яка передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні необхідного обсягу практичних знань і умінь відповідно до кваліфікаційного рівня. Невід’ємною і провідною частиною практичної підготовки студентів є комплексна виробнича практика магістрів за професійним спрямуванням.

Згідно з навчальним планом підготовки студентівнапряму підготовки 071 «Облік і оподаткування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування»студенти V курсузобов`язані пройти виробничу практику зорганізації обліку та оподаткування. При проходженні практики студенти зобов’язані:

- до початку практики пройти інструктаж з охорони праці і техніки безпеки, питань проходження практики, отримативідкерівника практики відкафедри методичні вказівки, програму проходження практики консультації оформленнявсіхнеобхіднихдокументів;

- прибути на підприємство для проходження практики в строк, визначений університетом;

- узгодити з керівництвом підприємства (установи, організації) місце практики, яке буде займати студент під час її проходження;

- узгодити з керівництвом практики від підприємства графік виконання програми практики та строго його дотримуватися;

- вивчити і суворо дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії;

- дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог трудового законодавства, передбачених для працівників бази практики;

- регулярно спілкуватися з керівником практики від кафедри, виконувати його розпорядження та рекомнендації;

- у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики;

- вести щоденник встановленої форм, в якому записувати виконану роботу;

- не пізніше як за день до закінчення строку практики одержати відгук-характеристику керівника практики від підприємства (установи, організації);

- оформити документально результати роботи під час практики;

- не пізніше трьох календарних днів після завершення терміну практики представити Звіт з виробничої практики керівнику практики від кафедри обліку та оподаткування;

- одержати Звіт після перевірки, ознайомитись з рецензією викладача, доопрацювати Звіт з метою усунення зауважень;

-згідно з розкладом роботи комісії своєчасно захистити Звіт з виробничої практики з організації обліку і оподаткування.

 

 

Мета і задачі практики

 

Метою виробничої практики з організації обліку таоподаткування є закріплення та розширення теоретичних і практичних знань, отриманих студентами під час вивчення базових дисциплін. Основне завдання практики – набуття трудових, виробничих та організаторських навичок і знань з питань організації бухгалтерського та  податкового обліку, системи оподаткування на підприємстві, збір, узагальнення і систематизація матеріалів для написання звіту відповідно до завдання керівника.

Організація практики

 

Виробнича практика з організації обліку і оподаткування проводиться у другому семестрі згідно із навчальним планом підготовки магістрів денної і заочної форми навчання напряму підготовки 071 «Облік і оподаткування» та програмою виробничої практики. Загальна тривалість практики – 4 тижні.

Базою виробничої практики з організації обліку і оподаткування можуть бути підприємства усіх форм власності та різних організаційно-правових форм, що здійснюють виробничо – господарську діяльність, установи та організації, що належать до державних органів управління та контролю, фінансові установи, аудиторськіфірми (крім фермерських господарств та фізичних осіб - підприємців).

Студент виконує роботу згідноіндивідуальногозавдання, яке видаєтьсякерівником практики від кафедри. Проходження практики повиннезнайтивідображення в щоденнику практики та Звіті про проходженнявиробничої практики. Студент починаєвиробничу практику з ознайомленнязі структурою підприємства, кваліфікаційним складомйогообліковоїслужби і розподіломобов’язківміж бухгалтерами, вивченняосновнихекономічнихпоказниківдіяльностіпідприємства. Необхіднопроаналізувати Наказ про обліковуполітикупідприємства, правильністьскладання і виконанняграфікудокументообігу і додатийого до звіту.

В Звіті з практики слідвказати форму і методибухгалтерськогообліку, щовикористовуються на підприємстві. Необхідно дослідити порядок організації обліку активів, капіталу, зобов’язань та результатів діяльності підприємства;вивчити і описатитехнікускладанняжурналів (журналів - ордерів) і допоміжнихвідомостей. Якщо на підприємствізастосовуєтьсяавтоматизована система бухгалтерськогообліку, необхідноз‘ясувати, наскільки вона відповідаєсучаснимвимогам. Всіпоказникианалітичного та синтетичного облікуповинні бути пов’язаніміж собою за схемою: первиннідокументи - накопичувальнідокументи – регістрибухгалтерськогообліку. Схеми та графіки документообігу розміщуються у Додатках. 

В процесі проходження практики необхідно не тільки вивчити фактичний стан організації обліку та оподаткування на підприємстві, але й провести критичний аналіз організації бухгалтерського та податкового  обліку, застосованої системи оподаткування на підприємстві,  за результатами якого запропонувати шляхи вдосконалення організації обліку та заходи з оптимізації податкових зобов’язань на підприємстві.

 

Зміст практики

 

Студент закріплює теоретичні знання та придбані практичні навички при проходженні виробничої практики з організації обліку і оподаткування на підприємствах, в установах, організаціях. У процесі практики студенту необхідновиконатитакізавдання:

- скластистислуорганізаційно – економічну характеристику підприємства;

-провести критичнедослідженнядіючої практики організаціїбухгалтерськогообліку та системи оподаткування на підприємствізгідно з тематичним планом виробничої практики з організаціїобліку і оподаткування, виявитинедоліки, внести конкретніпропозиціїщодоїхусунення;

- зібратипрактичнийматеріал для аналізудіяльностіпідприємства за останні три роки;

Залежновід конкретного місцяпроходження практики коригуєтьсязмістіндивідуальнихзавдань, щовідповідаютьпрограмівиробничої практики з організації облікутаоподаткування.


Напрямидослідження стану організації бухгалтерського обліку та системи оподаткування на підприємстві:

Організаційно – економічна характеристика підприємства

1.1.Надати організаційно – економічну характеристику підприємства (назва підприємства, його адреса, правові та організаційні основи функціонування підприємства, форма власності, напрямок діяльності підприємства, організаційна структура підприємства з зазначенням в ніймісця бухгалтерії, регламентацією роботи бухгалтерії та обов’язків облікових працівників).Описати побудову та структуру облікового апарату, призначення та функції бухгалтерії.

1.2. Ознайомитись з Наказом про обліковуполітику, формою обліку, яка використовується на підприємстві, та з системою оподаткуванняпідприємства.

1.3. Проаналізуватиосновніфінансово – економічніпоказникидіяльностіпідприємства за останні три роки, щохарактеризуютьйогофінансовий стан (динамікувалюти балансу та йогоструктури, платоспроможністьпідприємства та ліквідністьйогоактивів, рентабельність).

1.4. Описати практику організацію зберігання бухгалтерських документів підприємства.

1.5. Додати до Звіту з практики схему структури бухгалтерії, витяг з Наказу про облікову політику та робочий план рахунків підприємства.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1580; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!