Питання 4. Порядок призначення СБЕ та коло питань експерта.



Сторона обвинувачення залучає експерта за наявності підстав для проведення експертизи, у тому числі за клопотанням сторони захисту чи потерпілого. Сторона захисту має право самостійно залучати експертів на договірних умовах для проведення експертизи, у тому числі обов’язкової. Експерт може бути залучений слідчим суддею за клопотанням сторони захисту у випадках та в порядку, передбачених статтею 244 Кримінального процесуального кодексу.

Під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 Кримінального процесуального кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.

При необхідності проведення СБЕ слідчий складає вмотивовану постанову, в якій зазначає підстави для її проведення, прізвище експерта чи назву установи, якій доручається проведення експертизи, перелік питань з яких має бути наданий висновок, об'єкти, які мають бути досліджені, а також перелік матеріалів, що подають експерту для ознайомлення.

Структурно постанову про призначення СБЕ поділяють на три частини: вступну, описову та резолютивну.

У вступній частині зазначається місце, дата, посада і прізвище особи, яка прийняла постанову, а також назву і номер кримінальної справи, з якої призначено судово-бухгалтерську експертизу.

Описова частина містить суть кримінальної справи, підстави проведення судово-бухгалтерської експертизи й особливості об'єкта дослідження.

Резолютивна частина постанови містить рішення про призначення судово-бухгалтерської експертизи, зазначається вид експертизи (додаткова, повторна, одноособова, комісійна), прізвище експерта, питання на які треба надати відповіді та висновок, перелік матеріалів справи, що надсилаються для дослідження.

Орієнтований перелік питань СБЕ:

1) чи підтверджується документально нестача (надлишки) товарно-матеріальних цінностей (товарів, грошових коштів) на суму (зазначається сума) на певному підприємстві за період (зазначається період) в акті інвентаризації (ревізії) від (зазначається дата);

2) в який період утворилась нестача, яку виявили за актом інвентаризації (ревізії) у сумі (сума) і хто відповідав за ці цінності у цей період?

3) у якій сумі обчислюється розмір матеріальної шкоди, заподіяної (зазначається кому) у зв'язку з нестачею, яку виявлено інвентаризацією (№ акту, дата)?

4) які порушення вимог нормативних актів, що регламентують ведення бухгалтерського обліку і контролю, сприяли спричиненню матеріальної шкоди (виникненню нестачі, необґрунтованому нарахуванню і виплаті заробітної плати) і хто зобов'язаний був забезпечити додержання цих вимог?

5) чи обґрунтовано виплачено заробітну плату (кому і за який період) за цю роботу? Якщо необґрунтовано, то в якій сумі?

6) чи підтверджуються документально покази (зазначити особу) про необґрунтоване нарахування заробітної плати у сумі (зазначається сума і період)?

7) чи не завищена в документах фактична наявність товарно-матеріальних цінностей на суму (зазначається найменування товарно-матеріальних цінностей і суму) за інвентаризаційним описом від (дата) проти їх максимально можливого залишку на підприємстві (зазначається підприємство і період)?


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 245; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!