Конкурентоспроможність основних готельних мереж(конспект)



Різниця в економічних показниках готелів одного бренду в залежності від їх дислокації(конспект)

2.Управління персоналом - орієнтація на людей(опорний конспект)

3.Конкурентоспроможність основних готельних мереж(конспект)

4.Покращення ефективності роботи готельних підприємств(тези)

5.Будівництво готелів в Україні відомими брендами.(конспект)

 

контрольні питання:

1. охарактеризуйте систему управління персоналом готелю, наведіть її функції , принципи та структуру.

2. наведіть основні технології управління персоналом

3. наведіть методи визначення потреби готелю в персоналі

4. які існують джерела наймання персоналу, як проводиться його пошук і добір

5. в чому полягає роль кадрового планування в готелі

6. як здійснюється оцінювання і стимулювання праці персоналу

 7. назвіть загальні вимоги, що висуваються до обслуговуючого персоналу в готелі

 

1.Різниця в економічних показниках готелів одного бренду в залежності від їх дислокації(конспект)

Найбільші готельні ланцюги

Компанія, Країна походження Кількість готелів    
  2008г. 2009г. 2012г.
Cendant Corp , США 5 556 5 978 6 315
Best Western International , США 3 800 3 814 4 037
Choice Hotels International , США 3 474 3670 4248
Bass Hotels & Resorts , США 2 621 2 738 2 886
Accor , Франция 2 577 2 666 3234
Marriott International , США 1 477 1 686 1 880
Promus Hotel Corp. , США 1 119 1 337 -
Starwood Hotels & Resorts Worldwide, США 653 694 716
Société du Louvre , Франція 591 601 990

 

Дослідження, проведені британськими фахівцями показали, що при об’єднанні готелів у ланцюги прибутковість одного номера в 7 разів вище, ніж у незалежних готелях .

Об’єднання готелів має дві основні мети:

1) забезпечення конкурентноздатності на ринку гостинності за рахунок високої якості обслуговування, що підтримується станом основних фондів (якість споруд, оформлення інтер’єрів, оснащення), кваліфікацією персоналу, безпекою клієнта та його майна;

2) забезпечення економічної ефективності діяльності шляхом стабільного завантаження готелів; мережа дозволяє зменшити витрати на резервування, маркетингові дослідження, рекламу, підготовку кадрів.

Раціональна ідея, яка народжується в одному кільці готельного ланцюга, оперативно впроваджується в інші, що приносить одразу ж значні результати [6].

На сьогодні у світі існує понад 300 готельних ланцюгів. За кількістю готелів,

об’єднаних у готельні групи, в Європі лідирує Велика Британія, де розташовано 15% готельних груп, у Франції – 10%, в Іспанії – 5%, в Швейцарії – 5% з усіх готельних мереж світу  

 

2.Управління персоналом - орієнтація на людей(опорний конспект)

Головною особливістю управління персоналом саме на ПГБ є те, що персонал – найбільш важлива ланка в ланцюгу отримання доходів та вилучення прибутків в індустрії готельного бізнесу. Людський фактор є однією з найбільш важливих складових концепції розвитку готелів, так як контакт працівника та гостя – невід’ємний елемент концепції надання послуг. Крім того, індустрія готельного господарства достатньо трудомістка, зайнятість в цієї сфері відмічається рухливістю, сезонною нерівномірністю, значною часткою некваліфікованого персоналу, значною плинністю кадрів, використанням тимчасових працівників, які не мають постійної роботи тощо. Тому з метою оптимізації даного положення, залучення та утримання спеціалістів з необхідними навичками, вміннями та бажанням служити клієнтам, менеджерам необхідно проводити ефективну роботу щодо пошуку шляхів розробки та впровадження більш дієвої політики управління персоналом на ПГБ.

 Відомо, що успіхи провідних світових готелів у забезпеченні високої якості послуг, їхнього швидкого відновлення, зниженні витрат на надання послуг та інтеграції зусиль персоналу пов’язані з тим, що в них створені високоефективні системи управління персоналом. Велике значення для ефективної кадрової політики має аналіз характеристик ринку робочої сили. Внутрішні особливості готелю, а саме: поставлені цілі розвитку, тенденції його управлінського стилю, конкретний характер розв’язуваних ним завдань, специфіка робочих колективів тощо, також повинні прийматися в розрахунок для забезпечення ефективності кадрової політики. Отже, основними причинами збільшеної уваги до персоналу в індустрії готельного бізнесу є такі: важливість взаємовідносин працівників і клієнтів, зростання цін в даній сфері, що безпосередньо пов’язано зі зростанням заробітної плати працівників та посилення державного регулювання в сфері управління людськими ресурсами.

 

 

Конкурентоспроможність основних готельних мереж(конспект)

 

Поглиблення спеціалізації підприємств гостинності пов'язане з утворенням міжнародних готельних мереж, які відіграють величезну роль у розробці і просуванні високих стандартів обслуговування. Готельний ланцюг передбачає об'єднання кількох готельних підприємств у колективний бізнес, що проводиться під єдиним керівництвом, у межах єдиної концепції просування продукту і під спільною торговою маркою. Готелі в ланцюгах можуть бути об'єднані в результаті будівництва та купівлі підприємств готельною компанією; укладення з відомою готельною компанією-франчайзером угоди франчайзингу; підписання контракту на управління. У зв' язку з цим у складі ланцюга, крім повноправних членів, є асоційовані члени, які беруть участь у бізнесі на основі угоди франчайзингу. В таких випадках ланцюг не відповідає за втрати за франчайзинговими операціями і не має права на прибутки, за винятком суми за франчайзинговою угодою, яка йому належить. Значна частина підприємств таких славнозвісних ланцюгів, як Holiday Inn, Radisson Hotels, Ramada та ін., входить до їхнього складу на умовах договору франчайзингу.

Лідером за кількістю номерів у світовій готельній індустрії є компанія Inter Continental Hotel Group (IHG) –Crowne Plaza. Нині готельній мережі IHG належить понад 600 тис. номерів у готелях світу. Щороку їх кількість збільшується на 6%, в основному завдяки зростанню кількості готелів Crowne Plaza, Staybridge Suites і Indigo boutique та розширенню марки Holiday Inn Express.

Друге місце у світі за кількістю номерів належить готельній групі Wyndham Hotel Group’s Ramada. До неї входить понад 7 тис. готелів (592 880 номери) на шести континентах. Глобальна мережа курортів RCI Global Vacation Network, яка є складовою корпорації Wyndham Worldwide, пропонує своїм членам (3,4 млн. осіб) доступ до 73 тис. курортів у понад 100 країнах світу. У компанії Wyndham Hotel Group’s Ramada зайнято більш як 30 тис. працівників по всьому світу.

На третьому місці – компанія Marriott International, номерний фонд якої складає 500 тис. номерів і зростає на 4,7% щороку.

Мережа Hilton’s Hampton Inn займає 4-е місце і демонструє найбільший приріст номерного фонду – 9,3%.

Сьогодні кількість номерів компанії перевищила 500 тис. Тільки у 2008 році мережа збільшилася на 300 нових об’єктів. У портфелі компанії з’явилися нові бренди – Doubletree, Homewood Suites, Hilton Garden Inn і Hampton Inn.

Готельна мережа Accor Group має у своєму розпорядженні понад 500 тис. номерів і зростає на 3,7% щороку. Група продовжує експансію своїх брендів Sofitel,Novotel,Pullman,Mercure, Suite Hotel,All Seasons, Ibis, Etap, Motel 6, Formula 1.

Готельна мережа Choice Hotels об’єднує близько 4 тис. готелів – таких брендів, як Quality Inn, Choice Hotels, Comfort Inn, Comfort Suites, Quality, Sleep Inn,Clarion, MainStay Suites, Suburban Extended Stay Hotel, Econo Lodge,Rodeway Inn, і щороку збільшує активи на 4,5%.

Готельна мережа Best Western International є прикладом одного із найбільш успішних підприємств у готельній індустрії, що користується великою популярністю в Європі, й особливо у Франції. Сьогодні під назвою Best Western працюють понад 4 тис. готелів у 80 країнах світу, загальний номерний фонд яких перевищує 300 тис. номерів.

 Розгляньмо основні переваги готельних ланцюгів :

1. Можливість придбання великих партій товарів і послуг за оптовими цінами. У силу того, що власник ланцюга керує декількома об’єктами, він може робити значні оптові закупівлі й далі пропонувати придбані товари (устаткування для номерів, білизну, мийні засоби, предмети санітарно-гігієнічного призначення тощо) іншим підприємствам – членам ланцюга за низькими цінами.

2. Економія витрат на підготовку персоналу. Зазвичай у рамках ланцюга здійснюється централізована підготовка кадрів, що значно скорочує витрати кожного члена ланцюга. До того ж участь у ланцюзі робить доступними для його членів послуги високооплачуваних фахівців-експертів у певних сферах, що кожному готелю окремо було б несила.

3. Ефективне просування готельних послуг на ринок і економія на рекламних заходах. Проведення організованої рекламної кампанії завжди потребує значних витрат, що дуже відчутно для бюджету окремих

незалежних готелів.  

4. Використання централізованої системи бронювання, що дає змогу підвищити завантаження номерного фонду всіх підприємств – членів ланцюга.

5. Долучення до централізованої системи бухгалтерського обліку, проведення загальних маркетингових досліджень, будівництво, здійснення операцій із нерухомістю. Фахівці, зайняті в цих видах діяльності, можуть обслуговувати всі готелі, які входять у ланцюг, що істотно скорочує відповідні індивідуальні витрати кожного його члена.

6. Інвестування. Групі готелів, що здійснюють колективний бізнес, легше обґрунтувати одержання інвестицій, мобілізувати капітал та спрямувати його на розширення бізнесу.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 463; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!