Практичне заняття 4. «Договір міни. Договір дарування. Договір ренти. Договір довічного утримання (догляду)» - 2 год



Задача 1.

Пенсіонерка гр. Білошапка заключила з гр. Перемітько договір довічного утримання. Згідно з цим договором гр. Білошапка передала гр. Перемітьку у власність свій дім, а останній зобов'язався надавати до кінця її життя матеріальне забезпечення в натурі - ізольовану кімнату для проживання, догляд та необхідну допомогу. Через рік гр. Перемітько тяжко захворів і тривалий час знаходився на лікуванні у лікарні. Після виходу з лікарні він був визнаний інвалідом ІІ групи. У зв'язку з тим, що гр. Перемітько перестав подавати гр. Білошапці матеріальну допомогу, вона звернулася до суду з позовом розірвати договір та повернути їй дім.

1. Чи буде задоволено позов Білошапки?

2. На яких підставах можливо розірвати договір довічного утримання?

3. Чим договір довічного утримання відрізняється від договору дарування?

 

Задача 2.

Громадянка похилого віку Купріянова. пред'явила позов до Самойлової та Головко про визнання недійсним договору дарування жилого будинку. Позивачка зазначала, що на вимогу відповідачів, які є її доньками, вона 17 січня 2004 року оформила договір дарування їм будинку. (При укладенні угоди Купріяновій. було 87 років.). Самойлова та Головко обіцяли не порушувати її права володіння і користування будинком, допомагати по веденню домашнього господарства.

Відповідачі не виконали своїх зобов'язань, створювали умови, за яких вона не могла проживати в будинку, залишали її без догляду в зимовий період. Посилаючись на те ,що угода укладена внаслідок помилки, позивачка просила визнати договір недійсним.

1. Яка форма договору дарування?

2. Який порядок та підстави розірвання договору дарування на вимогу дарувальника?

3. Який строк позовної давності, що застосовується до вимог про розірвання договору дарування? Вирішіть справу.

Задача 3.

Громадянин Жигунов пред'явив позов до виконкому Кіровоградської міської Ради народних депутатів про визнання недійсним договору дарування жилого будинку. Позивач зазначив, що після смерті дружини він за станом здоров'я не міг здійснювати догляд за будинком, належним йому на праві власності, а тому 21 лютого 2004 року подарував його відповідачу. Виконавчий комітет, як сторона за договором, виділив Жигунову, згідно рішення від 21 січня 2004 року, однокімнатну квартиру.

Посилаючись на те, що угода укладена внаслідок збігу тяжких обставин, позивач просив задовольнити позов.

У судовому засіданні представник відповідача просив суд відмовити у позові Жигунову і зазначив, що позивач особисто звертався до міськвиконкому за дозволом про укладення договору дарування будинку взамін одержаної квартири. Потім у зв'язку зі збільшенням сім'ї ставив питання про надання йому двохкімнатної квартири взамін однокімнатної. Коли йому було відмовлено в наданні такої квартири, позивач більш як через п'ять років після укладення договору дарування порушив в суді справу про визнання договору недійсним.

1. Які правові наслідки порушення обдарованим обов’язку на користь третьої особи? Яка форма договору дарування?

 2. Вирішіть справу.

Задача 4.

Громадянка Корнієнко 1928 р.н. уклала договір довічного утримання з громадянином Осипенко. Згідно умов договору Корнієнко передавала Осипенко приватизовану однокімнатну квартиру загальною площею 38 кв.м., взамін чого Осипенко зобов'язувався надавати Корнієнко довічне матеріальне забезпечення у вигляді щомісячного набору продуктів у погоджених нормах та грошове утримання в сумі 1000 грн. щомісячно.

20 травня 2007 року договір був нотаріально посвідчений. На підставі договору 5 червня 2007 року Осипенко оформив право власності на квартиру.

10 червня 2007 року Корнієнко заявила про своє небажання передати квартиру і відмовилася від утримання.

1. Проаналізуйте ситуацію. Який характер договору довічного утримання?

2.  З якого моменту у набувача виникає право власності на об'єкт договору?  

3. Які можливі варіанти вирішення спору?

Задача 5.

Громадянка Моісеєва звернулася до Місцевого суду жовтневого району м. Дніпропетровська з позовною заявою про розірвання договору довічного утримання. В судовому засіданні з'ясувалося, що набувач за договором громадянин Чигарьов щомісячно надавав Моісеєвій утримання у вигляді їжі, сплачував комунальні послуги та витрати на ліки. Моісеєва не заперечувала цього факту, але просила договір розірвати, оскільки у неї з відповідачем склалися особисті неприязні стосунки і вона не бажає надалі одержувати будь-які кошти від неприємної їй людини.

1. Який порядок припинення договору довічного утримання?

2. Які правові наслідки розірвання договору довічного утримання?

3. Які обов’язки набувача за договором? Вирішіть спір.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 918; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!