Матриця відповідальності ключових спеціалістів підприємства за управлінськими функціями та функціональними сферами



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ МЕНЕДЖМЕНТУ

Кафедра менеджменту організацій

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Перший проректор

___________Бєляєва С.В.

«__»___________20___ р.

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

Щодо змісту та організації індивідуальної роботи студентів

З дисципліни

УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЯМИ НЕВИРОБНИЧОЇ СФЕРИ

для підготовки студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки 0502 «Менеджмент» спеціальності

050201 «Менеджмент організацій» та

050205 «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»

Укладач: ст. викл. Устименко Ю.І.
   
Завідувач кафедри менеджменту організацій Н.А. Тітова
  “___” _________ 2010 р.

КИЇВ КЕІМ 2010

 

 


Принципи організації індивідуальної роботи студентів з дисципліни «Управління організаціями невиробничої сфери»

 

Індивідуальна робота студентів – важлива складова ефективної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки «менеджмент». Тому з дисципліни «Управління організаціями невиробничої сфери» індивідуальна робота здійснюється у формі виконання індивідуальних обов’язкових та вибіркових завдань. До обов’язкових належать завдання, які студенти мають виконувати обов’язково впродовж вивчення даної дисципліни. Вибіркові включають альтернативні завдання, серед яких студент на власний розсуд обирає конкретні завдання з тим, щоб набрати необхідну кількість балів.

На початку семестру до відома студентів викладач доводить інформацію про всі обов’язкові та вибіркові індивідуальні завдання з дисципліни та критерії оцінки за їх виконання.

Оцінки (бали), одержані студентами за виконання різних видів індивідуальної роботи, фіксуються викладачем в журналі обліку поточної успішності студентів.

Поточні консультації студентів з питань виконання індивідуальних завдань та підведення результатів з певних видів робіт здійснюються під час планових занять з індивідуально-консультативної роботи. Конкретні види та форми індивідуально-консультативної роботи визначаються кафедрою та включаються до графіка проведення індивідуально-консультативної роботи.

Перелік обов’язкових завдань для індивідуальної роботи студентів з дисципліни «Управління організаціями невиробничої сфери»

 

Індивідуальне завдання

Аналіз діяльності організації невиробничої сфери»

Індивідуальне практичне завдання має бути виконане обов’язково за матеріалами підприємства невиробничої сфери. Матеріали індивідуального практичного завдання «Аналіз діяльності організації невиробничої сфери» складають основу аналітичної частини курсової роботи з «Управління організаціями невиробничої сфери».

Виконання даного індивідуального завдання містить п’ять   блоків завдань:

Блок №1.

Навести загальну інформацію про досліджуване підприємство (організацію):

1.1:навести інформацію про назву, форму власності, організаційно-правову форму та систему оподаткування підприємства (організації);

1.2: назвати та охарактеризувати види його діяльності, розмір статутного фонду та структуру його розподілу;

1.3: описати історію створення та розвитку підприємства (організації), трансформування форми власності та організаційно-правової форми за роки існування даного підприємства (організації).

 

Блок № 2.

Провести загальний економічний аналіз основних показників діяльності досліджуваного підприємства (організації):

2.1: навести таблицю з основними економічними показниками діяльності підприємства (організації) за останні три роки;

2.2: на основі даних вищенаведеної таблиці побудувати графіки (діаграми) з відображенням динаміки доходу від реалізації, сукупних витрат та чистого прибутку або рентабельності діяльності;

2.3: ідентифікувати етапи життєвого циклу даного підприємства (організації), оцінити його поточний стан та визначити майбутні тенденції.

Динаміка основних показників діяльності «____»

Показники

Од. виміру

Значення по рокам

Темп росту, %

         
1 2 3 4 5 6 7 8
1. Обсяг доходу від реалізації продукції, послуг тис.грн          
2. Непрямі податки та інші вирахування з доходу            
3. Чистий доход від реалізації (без врахування непрямих податків та інших відрахувань із доходу) (р.1–р.2) тис.грн          
4. Інші доходи (операційні, фінансові тощо) тис.грн          
5. Разом чистий доход (р.3+р.4) тис.грн          
6. Обсяг сукупних витрат, в тому числі: - збільшення або зменшення товарних засобів/незавершеного виробництва (собівартість реалізованої продукції) - матеріальні витрати - оплата праці - відрахування на соціальні заходи - амортизація - інші витрати (операційні ті інші звичайні) тис.грн          
7. Податок на прибуток тис.грн          
8. Всього витрат (р.6+р.7) тис.грн          
9. Чистий прибуток/збиток (р.5–р.8) тис.грн          
10. Рентабельність продукції (р.9/ р.8) %          
11. Середньорічна загальна чисельність персоналу осіб          
12. Середньорічна чисельність виробничого (основного) персоналу осіб          
13. Середньорічний виробіток одного працівника (р.3/р.11) тис.грн          

 

Блок № 3.

Провести організаційний аналіз підприємства (організації):

3.1:навести схему організаційної структури підприємства (організації), визначити її тип, а також переваги і недоліки;

3.2: дослідити зміни в штатному розкладі підприємства(організації) за останні 3 роки, надати необхідні коментарі та пояснення;

3.3: здійснити аналіз та представити у відповідних таблицях розподіл повноважень та відповідальності управлінського персоналу досліджуваного підприємства(організації) відповідно існуючої організаційної структури; в останній колонці таблиць вказати на вузькі місця, невідповідність або протиріччя в існуючому розподілі повноважень і відповідальності, вказати зони дублювання або невиконання управлінських функцій, організаційні проблеми тощо.

Штатний розклад «_______» в динаміці

Назви посад

2007

2008

2009

кількість штатних одиниць, од. оклад, грн кількість штатних одиниць, од. оклад, грн кількість штатних одиниць, од. оклад, грн
………….            
………….            

Розподіл повноважень «_______»

Назви посад Кваліфікаційні характеристики (необхідні знання, навички та здібності) Лінійна та функціональна підпорядкованість в оргструктурі Відповідальність (за прийняття яких рішень, якими показниками вимірюється успішність діяльності на даній посаді) Повноваження Функціональні обов’язки Коментарі
………..            
……….            

Матриця відповідальності ключових спеціалістів підприємства за управлінськими функціями та функціональними сферами

Основні обов’язки за управлінськими функціями та функціональними сферами

Назви управлінських посад на підприємстві

Коментарі

           
1 2 3 4 5 6 7 8
Планування: - визначення загальних цілей та стратегій діяльності підприємства - розробка основних видів планових документів щодо функціональних сфер - внесення коректив в плани діяльності - …              
Організація: - розподіл робіт між виконавцями - формування штатного розпису - визначення обсягу та видів повноважень - визначення рівня централізації - формування структурних одиниць на підприємстві, зміна орг.структури - формування механізмів координації - вибір та формування інформаційної системи, щодо управління підприємством - …              
Облік та фінанси: - формування фінансової та облікової політик підприємства - формування фінансової структури - розробка бюджетів та їх консолідація - затвердження бюджетів - оптимізація системи оподаткування - управління грошовим потоком - ведення управлінського обліку та звітності - ведення бухгалтерського та податкового обліку - проведення інвентаризації товарних запасів - …              
Персонал: - пошук та відбір персоналу - встановлення розміру оплати праці, пільг та привілеїв працівникам підприємства - розробка системи стимулювання - формування норм та правил корпоративної культури - ведення кадрової документації - адаптація нових співробітників - навчання персоналу - вирішення трудових та дисциплінарних конфліктів - звільнення працівників - …              
Збут, Маркетинг, Постачання: - визначення асортименту - розробка цінової політики - формування прас-листів - вибір каналів збуту - розробка політики та технології продаж - вибір постачальників - ведення перемовин з постачальниками - аналіз ринку - …              
Юридичні питання: - перевірка документообігу підприємства на предмет юридичної правомірності та захисту - …              
Контроль: - контроль досягнення очікуваних результатів діяльності - розробка різноманітних графіків роботи та перевірка їх дотримання - контроль дотримання планів - контроль матеріальних ресурсів - контроль фінансових ресурсів - контроль поведінки працівників на робочих місцях - оцінка результатів роботи працівників - внутрішній аудит діяльності підприємства - …              

Блок № 4.

Провести аналіз здійснення функції планування на підприємстві (організації):

4.1: з’ясувати та навести в таблиці інформацію про види продукції/послуг, цільові групи споживачів, основні конкурентні переваги та конкурентів, ринки та окремі сегменти функціонування підприємства (організації) тощо;

4.2: здійснити SWOT-аналіз діяльності підприємства (організації):заповнити таблицю з можливостями та загрозами функціонування на ринку, структурованими за елементами зовнішнього середовища; заповнити таблицю з сильними та слабкими сторонами його внутрішньої системи, структурованої за функціональними сферами; заповнити чотири поля стратегічних дій в матриці SWOT, зробити адекватні висновки;

4.3: ідентифікувати конкретні цілі діяльності підприємства (організації), навести дерево (структуру) цілей з плановими ключовими показниками на найближчий рік;

4.4: описати стратегію діяльності підприємства (організації), визначити її тип за однією з відомих моделей (класифікацій);

4.5: навести перелік наявних планових документів та описати послідовність формування планів на даному підприємстві (організації).

Аналіз місії підприємства «_______»

Елементи місії

Хто є клієнтами МП?  
Які саме їх потреби задовольняє МП?  
На яких ринках і їх сегментах працює МП?  
Хто є основними конкурентами МП?  
Які ключові конкурентні переваги МП?  
Хто є ключовими партнерами МП?  
Що є основним бізнесом МП?  

Аналіз зовнішнього середовища підприємства «_______»

  Потенційні ринкові можливості Потенційні ринкові загрози
Споживачі    
Конкуренти    
Партнери    
Ринок праці    
Законодавство    
Технологія    
   

Аналіз внутрішнього середовища підприємства «_______»

  Сильні сторони Слабкі сторони
Виробництво    
Продажі    
Персонал    
Фінанси    
Технології    
Маркетинг    
Інформаційна система    
   

Матриця стратегічних дій підприємства «_______»

Зовнішнє середовище

Внутрішнє середовище

  Можливості 1.   2.   3. Загрози 1.   2.   3.
Сильні сторони 1.  2.  3. СіМ ·   ·   · СіЗ ·   ·   ·
Слабкі сторони 1.   2.    3.   СлМ ·   ·   · СлЗ ·   ·   ·

Блок № 5.

Сформулювати висновки щодо:

5.1: діагностування наявних на підприємстві (організації) проблем;

5.2: виявлення тенденцій подальшого розвитку підприємства (організації);

5.3: рекомендацій студента щодо подальшого розвитку підприємства (організації).

 

Про виконання індивідуального практичного завдання студент звітує у письмовій формі. Звіт друкується на аркушах формату А4, шрифт – Times New Roman, розмір кегля – 14, поля – 2 см, міжрядковий інтервал – 1,5 нумерація сторінок – у верхньому правому куті. Зразок оформлення титульного листа наведено в додатку А.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 306; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!