Накладання асептичної пов’язки при пораненнях кінцівок, живота, грудної клітки та інших ділянок тіла



Правила накладання асептичної пов’язки на полі бою:

1. Не варто надмірно звільняти від одягу та взуття ушкоджені ділянки тіла;

2. Доступ до рани (опікової поверхні) повинен обмежуватися мінімальними розмірами по її колу;

3. Не можна торкатися до неї руками та видаляти з неї шматки одягу, уламків та інші сторонні тіла;

4. Не можна стягувати одяг через поверхню рани (опікову поверхню), розрізати пухирі;

5. Під час використання ППІ (інших пов’язок) не забувати, що після того, як буде розірвана прорезинена (паперова) оболонка, потрібно дістати безпечну шпильку і вколоти її на видному місці;

6. Пакет (пов’язку) накладають на рану поверхнею, до якої не торкались руками;

7. При наскрізному пораненні подушечки розсовують по довжині бинта так, щоб закрити обидві рани;

8. При сліпих, скальпованих ранах їх (подушечки) накладають одну на одну або поруч (залежно від розмірів ушкодження);

9. Бинтувати потрібно з урахуванням створення для кінцівок зручного функціонального положення.

Перед накладанням пов’язки поранену частину тіла звільняють від одягу. У разі поранень стопи чи гомілки по шву розрізають халяву чобота, потім обережно вивільняють п’ятку і знімають чобіт. У разі ушкодження гомілки потрібно також розрізати по шву нижню частину брюк і кальсон, відвернути їх набік і вверх від рани. Наклавши на рану циркулярну пов’язку, натягують на неї розрізані кінці одягу. Цим досягають кращої фіксації бинта.

Перев’язку поранень стегна починають з розрізу брюк над місцем поранення і з протилежного боку. Санітар підводить бинт під одяг і накладає пов’язку безпосередньо на тіло. При пораненнях у ділянці кульшового суглоба потерпілому розстібають брюки і розрізають їх над місцем рани. Це також дає змогу накласти пов’язку під обмундируванням. При цьому пораненні найзручнішими є пов’язка вісімкою та колосоподібна пов’язка.

Перед накладанням пов’язки пораненим на нижню частину грудної клітки та черевну порожнину китель і спідню сорочку загортають наверх, а брюки розстібають і відтягують донизу. Після цього санітар, лежачі на боці, підводить свою нижню ногу під крижі потерпілого доти доки сідниці потерпілого не опиняться на стегні санітара і не утвориться простір між попереком пораненого і землею. У такому положенні на живіт і спину накладають спіральну пов’язку. Після закінчення санітар опускає потерпілому гімнастерку і застібає брюки.

У разі випадіння внутрішніх органів пов’язку накладають по їх поверхні з подальшим прибинтовуванням до тулуба. Вправлення внутрішніх органів, що випали, категорично заборонено.

Щоб накласти пов’язку на грудину, пораненого потрібно трохи підняти. Для цього санітар має підвести ногу під крижі пораненого або підкласти під нього будь-який предмет. Якщо немає вогню противника , пов’язку можна накладати на пораненого, який перебуває в положенні напівсидячи. До доступу до рани розстібають кітель, а спідню сорочку розрізають. На грудину накладають циркулярну пов’язку і закривають її полами розрізаної сорочки і кітелем (розрізані кінці сорочки скріплюють шпильками).

У разі поранення верхньої кінцівки рукав розрізають по шву на потрібну довжину і накладають пов’язку.

Бинтуючи верхню частину тіла , роблять декілька косих ходів навколо тім’яної, потиличної ділянок, чергуючи їх з коловими ходами бинта на шиї. На задню поверхню шиї накладають хрестоподібну пов’язку.

У холодну пору року особливу увагу звертають на утеплення всієї ушкодженої кінцівки. Для цього поверх пов’язок доцільно накладати додаткові шари вати або ватні подушечки.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 678; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!