НОРМОКОНТРОЛЬ ДИПЛОМНОГО ПРОЕКТУ



 

Нормоконтролю підлягають усі розроблені студентами комплексні курсові проекти бакалаврів, дипломні проекти спеціалістів та магістерські роботи. Нормоконтроль повинен здійснюватися в суворій відповідності до ГОСТу 2.111-68 „Нормоконтроль”, стандарту підприємства СТП-Сум ДУ 02-94 "Нормоконтроль у курсовому і дипломному проектуванні" та даних методичних вказівок.

Метою нормоконтролю випускної роботи є перевірка її відповідності ДСТУ, нормам, технічним стандартам підприємства, вимогам кафедри і діючих методичних вказівок. Нормоконтролю підлягають: пояснювальна записка, креслення, графіки, плакати, демонстраційний матеріал за наявності підписів дипломника, консультантів і керівника роботи.

Нормоконтролер призначається наказом ректора одночасно із затвердженням тем бакалаврських, дипломних проектів та магістерських робіт за рекомендацією випускової кафедри.

На нормоконтроль приймаються проекти у повному обсязі та з усіма підписами.

Нормоконтролер має право:

• повертати документацію без розгляду у випадках надання для нормоконтролю неповного комплекту документів дипломної роботи, відсутності обов'язкових підписів, недбалого виконання;

• вимагати від студента - дипломника роз'яснень і додаткових матеріалів з питань, що виникають при перевірці.

      У документі, який перевіряється нормоконтролер робить олівцем умовні помітки до елементів, які повинні бути виправлені або замінені. Зроблені помітки зберігаються до підписання пояснювальної записки та знімає їх нормоконтролер.

Зміни і виправлення, пов'язані з порушенням діючих стандартів і інших нормативно-технічних документів, зазначені нормоконтролером, обов'язкові для внесення в пояснювальну записку. На повторну перевірку нормоконтролеру пред’являться оригінал та виправлений варіант пояснювальної записки.

Нормоконтролер ставить свій підпис на зшитій пояснювальній записці.

Пояснювальна записка дипломного проекту разом з додатками повинна бути переплетена. Використовують лише „твердє” переплітання з обов’язковим проклеюванням. Не допускається виконання переплетіння пояснювальної записки за допомогою „пружини”, шнурівкою, швидко з’ємними фіксаторами тощо.

Перед зшиванням необхідно уважно перевірити:

· ідентичність заголовків у змісті та в роботі, а також їх загальну редакційну змістовність;

· правильність підкладки аркушів (їх послідовність, розміщення відносно полю підшивання);

· наявність посилань на рисунки, таблиці, додатки, джерела; правильність цих посилань; правильність нумерації рисунків, таблиць, формул, додатків;

· наявність підписів на титульному аркуші та завданні на дипломне проектування;

· наявність наскрізної нумерації та відповідність її змісту.

Незначні виправлення у зшитому дипломному проекті допустимо виконувати з дозволу нормоконтролера шляхом забілення коректором або заклеюванням помилкового тексту. Допускається наявність не більше двох виправлень на одній сторінці.

У обов’язки нормоконтролера входить також перевірка комплектності документів дипломної роботи. Для отримання допуску до захисту студент-дипломник повинен пред’явити такі документи:

1.    Пояснювальна записка у зшитому вигляді.

2.    Відгук керівника дипломного проекту.

3.    Зовнішня рецензія на дипломний проект.

4.    Доповідь випускника на захисті дипломного проекту.

5.    Презентація (роздрукування слайдів) – 2 екз.

6.    CD- диск з повним текстом пояснювальної записки.

Відгук керівника проекту.Після отримання остаточного варіанта дипломного проекту науковий керівник, що виступає експертом від кафедри, складає письмовий відгук, у якому всебічно характеризує дипломний проект: обґрунтовує його актуальність та наукову новизну, дає загальну оцінку змісту дипломного проекту. Крім цього, у відгуку відмічається сумлінність, ступінь самостійності та творчого підходу студента-дипломника. Також детально описуються позитивні сторони проекту та формулюються зауваження до змісту та оформлення дипломного проекту. У відгуку обов’язково зазначається попередня оцінка дипломного проекту.

Відгук наукового керівника обов’язково підписується ним, зазначається місце роботи, посада, вчене ступінь та звання та затверджується печаткою університету.

Зовнішня рецензія дипломного проекту.Для отримання додаткової, більш об’єктивної оцінки роботи студента-дипломника проводиться зовнішнє рецензування дипломного проекту спеціалістом у відповідній галузі. У рецензії відмічається значення даної теми, її актуальність, на скільки успішно дипломник справляється з розгляданням теоретичних та практичних питань теми. Потім дається розгорнута характеристика кожного розділу дипломного проекту із зазначенням позитивних сторін та недоліків. Далі рецензент викладає свою точку зору про загальний рівень дипломного проекту та оцінює його.

Рецензія виконується на стандартному бланку, має підпис рецензента та необхідні дані про нього і затверджується печаткою підприємства, де він працює.

Доповідь.Студент повинен не тільки якісно виконати дипломний проект але і захистити його. Доклад до захисту необхідно планувати на 10 – 12 хвилин. Тези докладу повинні обов’язково містити звернення до членів ДЕК, представлення теми дипломного проекту. Необхідно підкреслити актуальність вибраної теми, сформулювати мету дипломного проекту та методи, якими вона досягнута, проілюструвати найбільш значимі результати.

Обов’язково необхідно освітити питання економічної ефективності та вказати на перспективність виконаного проекту та напрямки подальшого розвитку.

Презентація.Графічний матеріал виконується у програмних продуктах, призначених для виготовлення презентацій, наприклад, Microsoft PowerPoint. Open Office Impress, K Presenter.

Презентація повинна складатися із 10 – 15 слайдів. На кожний слайд виводиться інформація з дипломного проекту. На першому слайді надається представлення теми дипломного проекту, студента-дипломника та наукового керівника. Останній слайд містить інформацію про те, що доклад закінчено та дипломник готов відповідати на питання. Кожен слайд повинен містити інформацію, про яку студент доповідає протягом 20-40 секунд. На слайді може бути лише один малюнок. Рисунки та інша інформація повинна бути яскравою, кольорової та чітко виконаною.

Текст слайду повинен бути: для заголовків – 24–36 пунктів, для інформаційного тексту – 18-22 пункти, для написів-позначень у рисунку – не нижче 12 пунктів. Рекомендована кількість рядків тексту на слайді 7-8.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 370; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!