II. Ознайомлення з виставкою



Батьки знайомляться з підготовленою учнями до зборів фотовиставкою «Праця в нашій родині».

III. Рекомендації батькам.

Педагог дає рекомендації з фізіологічних аспектів дитячої праці, а також поради з розвитку працездатності й виховання працьовитості.

Анкета для батьків

1. Чи любить ваша дитина трудитись?2. Що вона любить робити?3. Чи вміє вона робити роботу самостійно чи тільки з вашою допомогою?4. Як довго може трудитись ваша дитина?5. Робота виконується захоплено чи неохоче?

 

 

Запропонуйте методи та форми роботи вчителя з обдарованими учнями

Молодший шкільний вік - період вбирання, накопичення і засвоєння знань, а значить найважливішою проблемою нашого суспільства є збереження та розвиток обдарованості. У обдарованих дітей чітко проявляється потреба в дослідницькій і пошукової активності - це одна з умов, яке дозволяє учням поринути у творчий процес навчання і виховує в ньому спрагу знань, прагнення до відкриттів, активному розумовому праці самопізнання.Ось чому методи і форми роботи вчителя повинні сприяти вирішення означеної завдання. Для цієї категорії дітей переважні методи роботи:-Дослідний;Частково-пошуковий;Проблемний;Проективний;
Форми роботи:- Класно-урочна (робота в парах, в малих групах), різнорівневі завдання, творчі завдання;Консультування з виниклої проблеми;Дискусія;Ігри.
Дуже важливі: -Предметні олімпіади;-Інтелектуальні марафони; -Різні конкурси та вікторини;

Словесні ігри та забави; -Проекти з різної тематики; -Рольові ігри; -Індивідуальні творчі завдання.

При роботі з обдарованими дітьми необхідно вміти: -Збагачувати навчальні програми, тобто оновлювати і розширювати зміст освіти; -Стимулювати пізнавальні здібності учнів;
Працювати диференційовано, здійснювати індивідуальний підхід і консультувати учнів;
Приймати зважені психолого-педагогічні рішення;Аналізувати свою навчально-виховну діяльність і всього класу;Відбирати і готувати матеріали для колективних творчих справ.

 

Наведіть приклад девіантної поведінки учня. Запропонуйте шляхи вирішення цієї проблеми.

Одним з найважливіших методів корекції девіантної поведінки є бесіда. Мета і зміст таких бесід – нейтралізувати й попередити недостойні вчинки учнів. Корекція девіантної поведінки молодших школярів є актуальною проблемою сучасної теорії і практики виховання. Протиріччя, що мають місце в період демократизації суспільного життя, недоліки сімейного і шкільного виховання, значне скорочення позашкільних закладів призводять до збільшення кількості учнів молодшого шкільного віку, чия поведінка виходить за межі освітньо-виховних та морально-правових норм. Усе це зумовлює необхідність корекції девіантної поведінки дітей та її науково-педагогічного забезпечення.Вивчення девіантної поведінки молодших школярів дозволило виділити такі її різновиди, як відхилення у поведінці, пов’язані із шкільною дезадаптацією, педагогічною занедбаністю, відхиленням у поведінці у зв’язку з соціальним сирітством, соціальною дезадаптацією. В учнів початкових класів вони формуються внаслідок впливу різних чинників: біологічних (генетичні ускладнення, фізіологічні аномалії); психологічних (психопатологія, порушення емоційно-вольової сфери, неврози); соціальних (несприятливі умови сімейного виховання, негативний вплив референтної групи); педагогічних (недоліки навчально-виховного процесу в школі).

 

Комплекс заходів, спрямованих на адаптацію молодших школярів до середньої та старшої школи

Які показники готовності учнів початкової школи до переходу в середню? Можна виділити наступні компоненти у змісті поняття "готовність до навчання в середній школі":

1)Сформованість основних компонентів навчальної діяльності, успішне засвоєння програмного матеріалу учням.

2)Сформованість у дитини новоутворень молодшого шкільного віку, таких як довільність, рефлексія, мислення в поняттях (на відповідному віком змісті).

3)Якісно новий, більш "дорослий" тип взаємин учня з вчителями і однокласниками.

4)Емоційна готовність до переходу в середню школу, яка виражається в адекватності переживань і попереджає його підвищену шкільну тривожність.

5)Особистісна, інтелектуальна і емоційна готовність учня до навчання в даній школі.

Іншими словами, у адаптованого учня 5-го класу є бажання йти до школи, брати участь у громадському житті, спілкуватися з вчителями, а також стійко гарний настрій і успішність на рівні 4-го класу або трохи нижче. Якщо ж учень вирішує свої шкільні проблеми із залученням батьків, у нього з'являється підвищена афективна реакція на оцінку, він часто звертається до вчителя початкової школи, має пригнічений настрій і відчуває небажання йти до школи, значить, процес його адаптації в середній школі протікає не успішно.Корекційний етап роботи психолога з учнями починається в 5-му класі. Основне його завдання полягає у вивченні ступеня і особливостей прийняття школярами нових соціальних умов і допомоги їм, якщо необхідно, в ефективній адаптації до умов навчання в середній школі.Перед початком навчального року психологом спільно з класним керівником розробляється програма адаптаційного періоду для дітей, яка потім реалізується в роботі з ними протягом першого тижня навчання в школі.

 

 

Екологічне спрямування

Тема. ЕКОЛОГІЯ. ЗНАЧЕННЯ ЦЬОГО СЛОВА. ЯК МИ ПРАЦЮ­ВАТИМЕМО?

Мета: познайомити учнів з по­няттям «екологія», показати в доступній формі взаємозв’язки в ото­чуючому середовищі; учити спо­стерігати за станом об’єктів живої і неживої природи; розвивати вмін­ня аналізувати; формувати понят­тя і судження про природні явища; сприяти вихованню дбайливого ставлення до природи, любові до рідного краю.

ХІД УРОКУ

I.Організація класу.

II.Актуалізація опорних знань.

Учитель. Перед вами кросворд.

Якщо ми правильно його розгадає­мо, то зможемо прочитати слово по вертикалі. Давайте спробуємо.

1)Планета, на якій ми живе­мо. (Земля.)/2)У небі цілий день гуляє, Землю нашу зігріває. (Сонце.)

Учитель. Чи пов’язані між со­бою значення цих слів? Як?

-Ми живемо на планеті Земля. Життя неможливе без Сонця, повітря,води. Це - нежива при­рода. Що ще відносяться до нежи­вої природи?,- Назвіть предмети живої при­роди.,- Чим жива природа відрізня­ється від неживої?,-Чи може жива природа іс­нувати без неживої? Доведи свою думку.

Ш. Повідомлення теми уроку.

-Прочитайте слово по верти­калі. (Екологія.)

Сьогодні ми дізнаймось, що таке екологія.

Це слово походить від латинського «ейкос» — житло, «логос» — вчення, тобто екологія — наука про зв’язки організмів між собою та на­вколишнім середовищем, про вза­ємовплив живої та неживої приро­ди

Демонструється малюнок:в боло­та або озера.

-Які живі організми зображені на малюнку? Який взаємозв’язок існує між ними? (Рослини утворю­ють органічні сполуки, використову­ючи енергію сонця, рослинами жив­ляться комахи, комахи — їжа для птахів, птахи — здобич для хижа­ків. Рештки рослин і тварин пере­робляються у ґрунти комахами, гри­бами, червами та мікроорганізмами до простих речовин, які в розчинному стані поглинаються рослинами та використовуються для утворення органічних сполук.)IV. Підсумок уроку:Як ви зрозуміли значення слова «екологія»?,Для чого треба вивчати еко­логію?,Що після себе не повинна за­лишати людина, щоб не засмічува­ти природу? (Не можна залишати рештки скла, металу, поліетилену, пластмаси, бо ці речовини не пере­робляються у природі та шкідливо впливають на все живе.)

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 147; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!