Викладач Ю.С. Соколова
Практичне заняття № 2
Тема:Розрахунок техніко-економічних показників для визначення ефективності роботи магазину, який запровадив самообслуговування покупців.
Мета: Навчитися розраховувати необхідні для аналізу показники, робити висновок про доцільність упровадження самообслуговування в магазині.
Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби:практичні завдання (задачі,таблиці), методичні поради до виконання розрахунково–економічних завдань, тестові завдання.
Література:
1.Прокопенко О.В., Школа В.Ю., Дегтяренко О.О., Махнуша С.М., Інфраструктура товарного ринку – К: центр учбової літератури 2007р.
2.Совощенко А.С. Інфраструктура товарного ринку: Навчальний посібник – К: КНЕУ 2005р.
3.Шканова О.М. Інфраструктура товарного ринку: Навчальний посібник – К: центр навчальної літератури 2006р
Структура заняття:
1. Організаційна частина заняття:
- привітання;
- перевірка присутніх (вияснення причин відсутності).
2. Повідомлення теми, формулювання мети й основних завдань:
Виконуючи завдання по темі «Розрахунок техніко-економічних показників для визначення ефективності роботи магазину, який запровадив самообслуговування покупців» студент отримує практичні навички з розрахунку показників соціально-економічної ефективності роботи непродовольчих магазинів, та розрахунку необхідних для аналізу показників. Отримані знання на практичному занятті студенту знадобляться на практиці. як кваліфікованому фахівцю даної галузі.
|
|
3. Актуалізація опорних знань:
- Сутність та особливості роздрібної торгівлі.
- Роздрібна торгівля як основний посередник між виробником та споживачем.
- Основні послуги та функції підприємств роздрібної торгівлі.
- Маркетингові рішення в системі підприємств роздрібної торгівлі.
- Нормативно-правові основи діяльності підприємств роздрібної торгівлі.
4. Мотивація навчальної дисципліни:
Бурхливе збільшення обсягів виробництва та споживання, оновлення та розширення асортименту, ускладнення господарських зв’язків з одночасним посиленням конкуренції обумовлюють підвищення ролі послуг підприємств роздрібної торгівлі в забезпеченні ринкової рівноваги, необхідність створення умов для ефективної виробничо-комерційної діяльності його суб’єктів. Розгляд цих проблем формує основний зміст навчальної дисципліни.
5. Вступний інструктаж:
Кожний студент групи отримує свої завдання з власними вихідними даними до кожної задачі. Варіанти завдань надаються викладачем. Орієнтовані завдання наведений у підрозділі «Практичні завдання», «Тестові завдання». Виконуючи практичне завдання, студент має уявити себе працівником підприємства, повинен осмислити напрям діяльності послуги, що вона собою являє, які завдання виникають (відповідно до отриманого завдання).
|
|
6. Виконання практичної роботи:
3.1. Методичні вказівки:
Дивись додаток «Практичні завдання».
3.2. Поточний контроль виконання роботи:
На протязі заняття викладач контролює виконання роботи, відповідає на питання, які виникають у студентів, спрямовує їх діяльність на досягнення мети практичного заняття.
3.3. Заключний інструктаж:
По закінченню практичного заняття, студенти повинні підвести підсумки і записати висновок щодо виконаної роботи.
Після виконання практичної роботи студент повинен знати:Як розраховуються техніко-економічні показники для аналізу роботи магазинів самообслуговування.
Вміти:Розраховувати необхідні для аналізу показники, робити висновок про доцільність упровадження самообслуговування в магазині.
4. Підбиття підсумків заняття та оцінка виконаної роботи.
Заслухавши висновки студентів щодо досягнення мети практичного заняття викладач оцінює індивідуальну роботу кожного студента.
5. Домашнє завдання.Обрати товарну групу і проаналізувати діяльність магазинів з їх продажу в регіоні за схемою: назва, форма організації, ступень спеціалізації, місце розміщення, орієнтовна кількість відвідувачів, обсяги продажу, недоліки та переваги.
|
|
Викладач Ю.С. Соколова
Практичні завдання
Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 265; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!