Методика біо-манікюру з пемзою

Практична робота № 5

Техніка «європейського» манікюру. Техніка біо-манікюру з пемзою.

План

1. Методика європейського сухого манікюру.

2. Методика європейського мокрого манікюру.

3. Методика біо-манікюру з пемзою.

 

Методика європейського сухого манікюру

Духу сьогоднішнього часу відповідає європейський (необрізний, або сухий) манікюр. Цей манікюр вважається менш небезпечним, так як при його виконанні не проводиться вирізання кутикули. Але, на жаль, він не підходить для сильно грубої шкіри рук, при якій усунення кутикули без манікюрних ножиць і щипчиків неможливо. При переході з класичного на європейський манікюр перший час можливе видалення задирок щипчиками.

ПРОТОКОЛ ПРОЦЕДУРИ

1. Підготовчі роботи

а) робота з клієнтом (миття, дезінфекція, діагностика)

б) організація робочого місця (ІНСТРУМЕНТИ: дрібно абразивні пилочки, полірувальник, манікюрні палочки( пластикова, копитце, з апельсинового дерева); білизна: серветки; матеріали: рідина для зняття лаку без оцету на основі ацетату, ремовер, олійка для кутикули, крем для шкіри рук.

Методика виконання європейського сухого манікюру

1. Знімаємо залишки старого лаку.

2. За допомогою пилки надаємо нігтям потрібну форму. Правильно підібрана форма здатна візуально подовжити пальці і зробити їх елегантними.

3. Наносимо на кутикулу спеціальний препарат, до складу якого включені молочні і фруктові кислоти. Вони розм'якшують кутикулу і запобігають її подальше розростання. Через деякий час (кілька хвилин) відсуваємо кутикулу, а омертвілі клітини шкіри обережно, не торкаючись нігтьової пластини, видаляємо за допомогою палички з апельсинового дерева або тонким брусочком пемзи. Рухи спрямовані від центру нігтя до бічних валиків. Залишки засобу для розм'якшення кутикули видаляємо серветкою.(відокремлення кутикули від нігтя сприяють припинення її зростання).

4. Як правило, це вид манікюру не має на увазі розпарювання шкіри рук, але якщо шкіра дуже суха, її можна пом'якшити за допомогою зволожуючою або живильним ванночки.

5. Наносимо живильний крем або масажне масло, робимо масаж.

6. За бажанням клієнта нігті покриваються лікувальним або декоративним лаком.

Недолік європейського манікюру в тому, що результат після його виконання буде видний не відразу, приблизно на 5-6-й раз, так як засоби для видалення кутикул мають м'який склад і діють тільки на верхні шари шкіри.

 

Методика європейського мокрого манікюру

Методика проанується для клієнтів яким ніякому разі неможна застосовувати ріжучі інструменти , але кутикула доволі суха, тому застосовується мацецерація з лікувальною метою (зміцнення нігтів та пом’якшення кутикули). Цей вид манікюру прийшов до нас із Заходу і має велике поширення в Європі. Всі етапи манікюру, розглянуті вище, застосовні і в разі європейського необрізного манікюру. Різниця тільки Процедура «європейського» манікюру не виключає застосування мацерації.

Якщо руки клієнта потребують «бані», то можна поєднувати застосування «мокрого» манікюру з необрізним. Взагалі, наявність різного роду препаратів для розм'якшення і видалення кутикули дає можливість поєднувати різні види манікюру. Кожен майстер, дивлячись на руки чергового клієнта, повинен пропонувати різні види обслуговування, віддавай перевагу, в першу чергу тим, які допоможуть отримати кращий результат.

ПРОТОКОЛ ПРОЦЕДУРИ

I.Подготовітельний етап.

Після миття рук, дезінфекції, зняття старого лаку, огляду і консультації з клієнтом приступаємо до основної частини.

II.Манікюр.

1. Запилення форми і поверхні нігтів, якщо це необхідно.

2. Розм'якшення шкірки кутикули за допомогою крему або лосьйону для кутикули.

2.1. Нанесіть пом'якшувальний крем на тильну сторону руки клієнта. Апельсиновою паличкою розкладіть цей крем на кутикулу кожного пальчика, на обидві руки відразу. Взявши обидва мізинця рук клієнта в свої руки, починайте втирати крем легкими масажними рухами, поступово просуваючись від них до великих пальцях, як витратили не весь крем, втріть залишки в шкіру рук клієнта.

2.2. Починаючи з мізинців, акуратно відсуньте і підніміть шкірку кутикули апельсиновою паличкою. Повторіть це для кожного пальця лівої та правої руки.

2.3 Ванночка (2-3 хвилини).

2.3. Нанесіть препарат для розчинення і видалення кутикули. Апельсиновою паличкою нанесіть препарат для видалення кутикули на кожен палець. Не забудьте і загрубілі шкіру під вільним краєм нігтя. У відповідності з рекомендаціями для даного препарату залиште його на шкірі кутикули належний час. Найчастіше це період від 2 до 5 хв.

2.4. Використовуючи апельсинову паличку або маленьку ложечку кюретки, очистіть ніготь у кутикули. Будьте обережні, не пошкодите кутикули при додатку великого зусилля.

3. Очищення під вільним краєм нігтя. Кюреткою або апельсиновою паличкою почистіть під нігтем, прибираючи частинки шкіри.

Заключні роботи

4. Миття рук. Помийте руки клієнта для знищення препарату і його наслідків. Особливу увагу приділіть зоні під вільним краєм нігтя.

5. Нанесіть лосьйон і масаж рук. Нанесення лосьйону і масаж рук може бути таким же, як і при «мокрому обрізний» манікюрі.

6. Нанесення масла для кутикули. Пензликом або апельсиновою паличкою з намотаною ватою нанесіть на кутикулу масло. Починайте з мізинця лівої руки, потім з мізинця правої. Втріть масло, також як описувалося в пункті 2. Масло пом'якшує її і підживлює матриксних ложе нігтя.

7. Полірування. Якщо масло швидко вбирається, то можна виробляти поліровку без попереднього знежирення нігтів. Методика цієї процедури описана в главі «Мокрий» обрізний манікюр.

8. Знежирення і дегідратація нігтів. Прибираємо залишки масла і вологи за допомогою знежирюють та дегідратірующіх препаратів. Використовуємо при цьому ватний тампон або неткану серветку.

9. Покриття нігтів лаком-основою. Після цього приступаємо до завершальної стадії манікюру.

Методика біо-манікюру з пемзою

Цей вид манікюру відноситься до розряду необрізних і може бути застосований при «мокрому» і «сухому» варіанті.

Він рекомендован у тому випадку, якщо клієнт не хоче видаляти кутикулу ріжучими інструментами, але і європейський з препаратами йому не підходить з якихось причин, наприклад, через алергію.

У цьому випадку можете запропонувати один з варіантів європейського манікюру із застосуванням манікюрною пемзи. Цей варіант дуже дієвий навіть при досить зарослої кутикулі, так як дозволяє прибрати її повністю, тільки не так швидко як при «обрізний». Суть його полягає в тому, що знищується ороговіла або суха шкіра з кутикули і під вільним краєм нігтя загостреним кінцем пемзи. Тільки в нашому випадку вона має майже гладку поверхню. Пемза прекрасно заточує на абразивної сопілці.

 

ПРОТОКОЛ ПРОЦЕДУРИ

Для цього манікюру мають силу всі три етапи. Після попередньої стадії переходимо до самого манікюру.

1. Запилення форми і поверхні нігтів лівої руки при необхідності, «мацерація».

2. Запилення форми і поверхні нігтів правої руки,  «мацерація».

3. Розм'якшення і відсунення кутикули. При «сухому» манікюрі накладаєте крем для кутикули, апельсиновою паличкою або лопаткою відсуваєте і піднімайте кутикулу. У разі «мокрого» манікюру обережно відсуваєте і піднімайте розпарену кутикулу.

4. Обережними рухами від середини кутикули до боків зчищають грубу шкіру. Попередньо намочіть кінчик пемзи, яким будете працювати. Не торкайтеся пемзою до нігтя, тому що тим самим можна пошкодити нігтьову пластину. Не слід зчищати шкірку від бічних сторін вгору до середини кутикули. Якщо у клієнта є задирки, то такими рухами тільки більше порвете кутикулу. Не поспішайте! Для цієї процедури необхідний відповідний досвід. Особливу увагу приділіть бічних сторонах нігтя в зоні під вільним краєм.

Заключні роботи

5. Миття рук клієнта.

6. Для кращого стану кутикули по закінченні цієї процедури можливе накладення препарату для кутикули з терапевтичним ефектом.

7. Накладення масла для кутикули і полірування.

8. Знежирення і дегідратація нігтів.

9. Покриття лаком. Остаточний етап манікюру проводиться як звичайно.

 

Запитання та завдання

1. В чому полягає особливість методик європейського манікюру?

2. В яких випадках рекомендуються методики необрізного манікюру?

3. Назвіть основні етапи європейського «сухого» манікюру.

4. Назвіть основні етапи європейського «мокрого» манікюру.

5. Визначте схожість та різницю обох методів європейського манікюру.

6. В чому полягає особливість необрізаного манікюру з пемзою?

7. Назвіть основні етапи біо-манікюру з пемзою.

8. Чому манікюр з пемзою називають біо-манікюром?

9. Практично закріпити знання та навички виконання перелічених методик необрізаного манікюру.

10. Для закріплення матеріалу розробити інструкційно-технологічні карти.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 146; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!