ІV.Визначення меж можливих осередків хімічного ураження



Для визначення меж вторинних осередків хімічної ураження за прогнозом необхідно нанести на карту (план) зону можливого хімічного зараження і виділити об'єкти, населені пункти або їх частини, які потрапляють в прогнозовану зону хімічного зараження. Розрахунковими межами вторинних осередків хімічного ураження будуть межі цих oб’єктів, населених пунктів або районів. Межі фактичних вогнищ; хімічної поразки визначаються розвідкою і наносяться на карту (план).

Таблиця 5 - Можливі втрати робітників, службовців і населення від СДОР в осередку ураження %

Умови знаходження людей

Без про­тигазів

Забезпеченість людей протигазами %

20 30 40 50 60 70 80 90 100
На відкритій місцевості 90-100 75 65 58 50 40 35 25 18 10
В найпростіших \ укриттях, будівлях 50 40 35 30 27 22 18 14 9 4

 

Примітка. Орієнтовна структура втрат людей в осередку ураження складе %: легкого ступеня - 25, середнього і важкого ступеня (з виходом з ладу не менше ніж на 2-3 тижні і потребуючих госпіталізації) – 40, із смертельним результатом - 35.

 

V. Визначення можливих втрат людей в осередку хімічного ураження.

Втрати робітників, службовців і проживаючою поблизу від об'єктів населення, а також особового складу формувань ГО залежатимуть від чисельності людей, шо виявилися на площі вогнища, ступені захищеності їх і своєчасного використання засобів індивідуального захисту (протигазів).

Кількість робочих і службовців, позначилися в осередку ураження, підраховується по їх наявності на території об'єкту по будівлях, цехах, майданчиках; кількість населення – по житлових кварталах в місті (населеному пункті). Можливі втрати людей в осередку ураження визначаються по табл. 5.

Приклад 4. На хімічному заводі в результаті аварії зруйнована ємність, що містить 18 т хлора. Робітники і службовці заводу забезпечені протигазами на 100 %. Визначити можливі втрати робітників, що служать на заводі і їх структуру.

Рішення 1. Наносимо на план заводу зону хімічного зараження і визначаємо, що в осередку ураження знаходяться три цехи з числом робочих і службовців 600 люд.

2. По табл. 5 визначаємо втрати:

Р = 600 • 0,04 = 24 люд.

3. Відповідно до примітки до табл. 5 структура втрат робітників і службовців на об’єкті буде: із смертельним результатом – 24 • 0,35 = 8 люд.; середнього і важкого ступеня – 24 • 0,4 – 9 люд., легкого ступеня – 24 • 0,25 = 7 люд. Всього із смертельним результатом і втративши працездатність – 17 люд.

Таким же чином розраховуються можливі втрати населення і особового складу формувань ГО.

Результати розрахунків по конкретній обстановці після руйнування об'єкту, що має СДОР, необхідно звести в таблицю для їх аналізу і практичного використання при проведенні заходів щодо ліквідації наслідків зараження (табл. 6).

На підставі аналізу результатів оцінки хімічної обстановки визначаються можливі наслідки в осередку ураження виходячи із забезпеченості населення засобами захисту. Аналізуються умови роботи підприємства щодо впливу отруйних речовин на виробництво, матеріали і сировину. Встановлюється можливість герметизації будівель цехів і інших приміщень, де працюють люди, а також можливість роботи в засобах індивідуального захисту. Визначаються шляхи знезараження території об'єкту, будівель і споруд, способи проведення санітарної обробки людей у разі потреби.

Таблиця 6 – Результати оцінки хімічної обстановки

    Джерело зараження     Тип СДОР   Кількість СДОР, т . Глибина зони зараження, км Загальна площа зони зараження, км2   Площа вторинного вогнища хімічного ураження*, км2   Втрати від СДОР, люд.
Зруйнована ємність Аміак 10 2,02 0,06 - 17

 

Примітка. * Площа осередку хімічного ураження визначається на підставі вимірювань по карті місцевості.

 

Висновки служать початковими даними для розробки пропозицій по підвищенню стійкості об'єкту в можливому вторинному осередку хімічного ураження.

 

 

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 267; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!