Дослідження електромеханічних і регулювальних властивостей асинхронного електропривода в розімкнутій і замкнутій системі ТРН-АД



Мета роботи

Вивчення електромеханічних характеристик електропривода в системі ТРН-АД.

Робота включає:

- ознайомлення з комплектним електроприводом ТРН-АД типу ТСУ-2;

- одержання швидкісних і механічних характеристик електропривода в розімкнутій системі ТРН-АД;

- одержання швидкісних і механічних характеристик електропривода в замкнутій системі ТРН-АД.

Короткі теоретичні положення

Тиристорний комплектний пристрій ТСУ-2 призначений для керування трифазним асинхронним двигуном з короткозамкненим ротором і іншими активно-індуктивними навантаженнями методом фазового керування. Технічні характеристики ТСУ-2 наведені в табл. 10.1.

Таблиця 10.1

Найменування параметра Норма
1 Номінальна напруга силового кола, В при частоті 50 Гц 380
2 Номінальний струм, А 63
3 Діапазон регулювання вихідної напруги щодо номінальної напруги силового кола 0.1-0.95
4 Допустиме відхилення значення вхідної напруги силового кола, % +10-15
5 Максимально допустима частота включень за годину 2000
6 Діапазон регулювання часу тривалості динамічного гальмування, с 0.2-5
7 Діапазон регулювання затримки появи сигналу РОБОТА після подачі сигналу ПУСК, с 0.05-0.2
8 Режим і тривалість роботи тривалий, повторно-короткочасний із ТВ 15,25,40,60 %
9 Охолодження природне
10 Ступінь захисту ІРЗ1

ТСУ-2 є тиристорним регулятором із системою керування, який виконаний на інтегральних мікросхемах, що забезпечує плавну зміну вихідної напруги за принципом фазового регулювання в залежності відвеличини вхідного сигналу керування. Для підтримки необхідної напруги на обмотках двигуна в пристроях, що забезпечують регулювання швидкості, передбачене введення зворотних зв'язків. Передбачено місцеве і дистанційне керування. У пристрої передбачений захист від струмів короткого замикання, від струмів перевантаження, від роботи на зниженій напрузі, від перенапруги мережі, від включення за відсутності однієї з фаз, неправильного чередування фаз мережі живлення. Пристрій має світлову індикацію про наявність напруги на вході, про включення навантаження, про спрацювання захистів.

Пристрій ТСУ-2 забезпечує такі режими: пуск вперед; пуск назад; зупинка; динамічне гальмування; плавне регулювання частоти обертання вала двигуна. Пристрій комплектується такими панелями (табл. 10.2).

Таблиця 10.2

Тип панелі Призначення панелі
ПП-1 Панель живлення - 1
ПП-2 Панель живлення - 2
ПЛ-3 Панель логіки
ПГР Панель гальванічної розв'язки
ПІ Панель індикації
СІФК Панель СІФК
ПРГ Панель регулятора
ПР Панель реле
ППТ Панель гальмування
ПЗ Панель захисту

При подачі напруги на пристрій повинна світитися лампа МЕРЕЖА і світлодіоди ЖИВЛЕННЯ, ПГР і ГОТОВНІСТЬ. Ввімкнення світлодіода ФАЗУВАННЯ говорить про неправильне підключення пристрою до мережі. Ввімкнення світлодіодов КОРОТКЕ ЗАМИКАННЯ і ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ говорить про спрацювання цих захистів при попередньому включенні пристрою (при цьому не повинні світитися ЖИВЛЕННЯ, ПГР і ГОТОВНІСТЬ).

Відключення пам'яті спрацювання струмових захистів здійснюється кнопкою ДЕБЛОКУВАННЯ. Миготіння світлодіода ЗНИЖЕНА НАПРУГА і відсутність ввімкнення світлодіода ГОТОВНІСТЬ свідчить про відсутність однієї фази.

Ввімкнення світлодіода ЗНИЖЕНА НАПРУГА і миготіння світлодіода ГОТОВНІСТЬ говорить про знижену напругу мережі.

Подача напруги на двигун здійснюється сигналами пуску ВПЕРЕД (НАЗАД) у будь-якому положенні тумблера МІСЦЕВЕ-ДИСТАНЦІЙНЕ. При цьому загораються відповідні світлодіоди, які відображають даний режим роботи.

Зупинка двигуна здійснюється вимиканням тумблера ВПЕРЕД (НАЗАД). При цьому пристрій переводиться в режим динамічного гальмування. Інтенсивність гальмування регулюється резистором ГАЛЬМУВАННЯ. Гасне світлодіод ВПЕРЕД (НАЗАД), замикаються контакти реле ГАЛЬМУВАННЯ, загорається світлодіод ГАЛЬМУВАННЯ. Закінчення гальмування здійснюється у функції часу і регулюється резистором ГАЛЬМУВАННЯ. Після закінчення гальмування гасне світлодіод ГАЛЬМУВАННЯ, розмикаються контакти реле ГАЛЬМУВАННЯ, РОБОТА.

Пристрій допускає реверсування двигуна без режиму зупинки. При подачі реверсивного сигналу двигун гальмується динамічним гальмуванням, а після закінчення гальмування розганяється в зворотному напрямку.

При одночасній подачі сигналів пуску в обох напрямках пристрій не ввімкне двигун чи відключить його через динамічне гальмування.

При подачі сигналу пуску під час гальмування в напрямку попереднього обертання пристрій припиняє динамічне гальмування і відпрацьовує відповідну команду.

При спрацюванні захисту від перевантаження і короткого замикання двигун відключається без гальмування, гальмування здійснюється вільним вибігом.

При спрацьовуванні інших захистів відключення двигуна здійснюється з динамічним гальмуванням.

Функціональна схема пристрою наведена на рис. 10.1.

Рис. 10.1. Функціональна схема електропривода

Програма роботи

1. Ознайомитися з електричними машинами і приладами, необхідними для проведення роботи, записати паспортні дані машин, що входять в експериментальну установку, підібрати вимірювальні прилади.

2. Зібрати схему електропривода (рис. 10.2).

3. Зняти швидкісні характеристики в розімкнутій системі регулювання.

4. Зняти швидкісні характеристики в замкнутій системі регулювання.

5. Побудувати характеристики ,  окремо для п.3 і п.4.

6. Розрахувати і побудувати характеристики ,  за паспортними даними і порівняти їх з експериментальними.

Рис. 10.2. Схема лабораторної установки


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 353; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!