Організація практики, контроль за роботою практикантів, їх звітність



Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Миколаївський державний коледж економіки та харчових технологій

 

 

Методичні рекомендації щодо ведення і оформлення щоденника практики та порядку складання і оформлення звіту з технологічної практики

Розділ «Технологія приймання та обслуговування клієнтів в готелі»

Для студентів денного відділення

Спеціальності 5.14010101 «Готельне обслуговування»

 

 

Оглобліна О.О.

Викладач спеціальних дисциплін

Керівник практики

 

 

Миколаїв-2013

Проведення практики студентів Миколаївського державного коледжу економіки та харчових технологій організовується відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 р. №93.

Предмет практичної підготовки: організація та технологія обслуговування в готелях, організація процесу обслуговування в закладах ресторанного господарства, санітарі і гігієна в підприємствах готельного типу, основи готельного бізнесу.

Міждисциплінарні зв'язки: Основи психології, Економіка підприємств, Бухгалтерський облік, Основи менеджменту, Основи маркетингу, Охорона праці, Організація та технологія обслуговування в готелях, Організація та технологія обслуговування в ЗРГ, Будівлі і обладнання готелів, Санітарія і гігієна в підприємствах готельного типу, Естетичне оформлення готелів, Професійний етикет, Іноземна мова (за професійним спрямуванням) англійська, Іноземна мова (за професійним спрямуванням) німецька, Інформаційні системи в готельному господарстві, Основи готельного бізнесу, Діловодство в підприємствах готельного господарства, Охорона праці в галузі

Базами усіх видів практики є сучасні заклади готельного господарства з високими технологіями обслуговування і традиційними формами обслуговування клієнтів.

Мета технологічної практики - формування у студентів на базі теоретичних знань, отриманих студентами в процесі навчання, навичок застосування їх в практичній діяльності, удосконалення і розвиток на цій основі професійних навичок для прийняття самостійних рішень в різних виробничих ситуаціях.

Основними завданнями технологічної практики є:

- вивчення сучасних методів і форм організації виробничої діяльності підприємства,

- відпрацювання навичок роботи у службі прийому і обслуговування з використанням інформаційних систем управління,   

- відпрацювання навичок спілкування з іноземними клієнтами в усній та писемній формах.

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:

вміти:

- складати схему структури управління готелем; графічно відобразити схему розташування функціональних служб та приміщень готелю.

- складати графік виходу на роботу персоналу СПО; дати коротку характеристику автоматизованих систем, що використовуються на підприємстві взагалі і СПО зокрема.

- аналізувати коефіцієнт завантаження готелю; робити аналіз ефективного використання різноманітних комп’ютерних систем, що використовуються на підприємстві під час бронювання та продажу готельних місць.

- скласти пам’ятку персоналу щодо дотримання правил професійної етики під час прийому та розміщення гостей готелю.

- аналізувати систему обліку і контролю за якістю надання додаткових послуг на підприємстві; визначати шляхи удосконалення форм і технологій надання додаткових послуг у готелі; визначити засоби розширення асортименту додаткових послуг.

- оформити рахунок за проживання в готелі; оформити рахунок за надання послуг; розрахувати вартість проживання клієнта за певний термін; розробити механізм знижок та надбавок за надання основних та додаткових послуг в готелі; характеризувати електронний вид розрахунку в готелі.

- оформити документи стосовно обліку звільнення номерів і місць в готелі;

- скласти план підготовки готельного номера до наступного заїзду;

- складати офіційне запрошення на презентацію, правильно проводити презентацію.

знати:

- тип підприємства, форму його власності, призначення готелю; основні функції готелю та фактори, які впливають на асортимент послуг;

- обов’язки адміністрації готелю; правила та обов’язками гостей;

- технологію роботи адміністратора; посадові обов’язки СПО;

- засоби автоматизації технологічного процесу СПО; правила бронювання місць в готелі та системою оплати броні; прогресивні форми бронювання місць та номерів готелю (використання автоматизованих програм, електронне кодування ключів від номеру, добову інформацію про наявність вільних місць за допомогою мережі Інтернет, використання комп’ютерних систем бронювання „Сабре”. „Амадеус”, „Галелео” та ін. );

- психологічні аспекти контактів з гостями готелю та шляхи вирішення конфліктних ситуацій, в разі виникнення таких;

- методику розміщення гостей з урахуванням класу обслуговування;

- види та форми додаткових послуг в готелі та технологією їх надання: послуги по забезпеченню комфортності перебування у готелі (інформаційні, комунально-побутові, посередницькі, автотранспортні, прокат обладнання, тощо);

- систему контролю за здійсненням кінцевого розрахунку за проживання та послуги;

- систему контролю за зберіганням готельного майна;


 

Організація практики, контроль за роботою практикантів, їх звітність.

Практика студентів проводиться на базових підприємствах – готельних та готельно-ресторанних комплексах. Базами практики визначені готельні підприємства, які відповідають вимогам програм. Керівництво практикою здійснює керівник практики від навчального закладу і кваліфікований працівник від готелю.

Перед початком практики в кожній групі проводяться інструктажі, під час яких до студентів доводять: задачі, послідовність відпрацювання питань, місце і час проходження практики, режим роботи, необхідність виконання правил безпеки, порядок оцінки знань і навичок, здійснення підсумкового контролю.

Керівник практики від навчального закладу разом з керівником практики від підприємства здійснюють розподіл студентів на робочі місця, щоденно забезпечують індивідуальними завданнями у відповідності з програмою, контролюють їх виконання, проводять із студентами виховну роботу.

Контроль за проходженням навчальної практики здійснюють від навчального закладу заступник директора з навчально-виробничої роботи, зав. відділення, голова циклової комісії.

Після закінчення терміну практики студенти звітують про виконання програм практики.

    Загальна форма звітності студента за практику – це подання щоденника-звіту, підписаного і оціненого безпосередньо керівником практики від коледжу та бази практики.

    Звіт має містити відомості про виконання студентом усіх розділів програми практики, мати розділи з питань охорони праці, висновки і пропозиції.

    Звіт з практики захищається студентом перед комісією, призначеною директором коледжу. До складу комісії входять директор коледжу, заступник директора з навчально-виробничої роботи, завідувач відділенням та керівники практики від коледжу і, за можливості, від бази практики.

    Комісія приймає залік в коледжі у студентів протягом перших трьох днів після закінчення практики. Оцінка за практику вноситься в заліково-екзаменаційну відомість і в залікову книжку студента.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!