ПОРЯДОК ПРОХОДЖЕННЯ ТА РОЗПОДІЛ ЧАСУ



ПРОЕКТ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

ВСП Львівський коледж «Інфокомунікації»

Національного університету «Львівська політехніка»

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

 

щодо підготовки та проходження практики, підготовки і захисту звіту, складання заліку для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» спеціальностей:

5.02010501 Діловодство

5.05090401Організація і експлуатація поштового зв’язку

5.05090305Обслуговування обладнання підприємств зв’язку

 

 

 

 

 

Розглянуто і схвалено

на засіданні навчально-методичної ради

Протокол № 1 від 28 серпня 2013р.

 

Львів

2013

 

Методичні вказівки щодо підготовки та проходження практики, підготовки і захисту звіту, складання заліку для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» спеціальностей: 5.02010501 Діловодство, 5.05090401Організація і експлуатація поштового зв’язку, 5.05090305Обслуговування обладнання підприємств зв’язку / Укладачі: І.М. Тибель, В.О. Шумлянський - Львів: ВСП Львівський коледж «Інфокомунікації» НУ «Львівська політехніка», 2013. - 13 с.

 

 

 

Схвалено навчально-методичною радою коледжу

 (Протокол № 1 від 28.01.2013 р.)

 

 

Навчальне видання

 

Рецензент: Б.Т. Камінський, канд. пед. наук, директор коледжу

 

 


 

ЗМІСТ

1 Вступ 4
2 Мета і завдання практики 5
3 Порядок проходження і розподіл часу 5
4 Форми і методи контролю 6
5 Вимоги до написання звіту 6
6 Щоденник практики 9
7 Підведення підсумків практики 9
8 Додаток А Титульний аркуш звіту 11

 


 

ВСТУП

 

Відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України N 93 від 08.04.1993 року, практика студентів є невід'ємною складовою частиною процесу підготовки спеціалістів в вищих навчальних закладах і залежно від конкретної спеціальності чи спеціалізації студентів практика може бути: навчальна, технологічна, переддипломна та інше.

Види та обсяг практик визначаються стандартами вищої освіти за спеціальностями певного освітньо-кваліфікаційного рівня і відображаються у навчальних планах.

Практики є продовженням навчального процесу підготовки спеціалістів в коледжі і проводиться на підприємствах, установах, організаціях різних форм власності.

Робоча програма практика складена на основі робочого навчального плану для даної спеціальності і «Положення про проведення практики студентів ВСП Львівський коледж «Інфокомунікації» НУ «Львівська політехніка»».

Відповідальність за організацію і контроль практики несе директор коледжу. Відповідальність за проведення і навчально-методичне керівництво практикою здійснює випускаюча циклова комісія коледжу.

Керівник практики від циклової комісії:

- перед початком контролює підготовленість баз практики та вживає відповідних заходів до прибуття студентів-практикантів на практику;

- забезпечує проведення всіх організаційних заходів перед від'їздом студентів на практику: інструктаж з охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії про порядок проходження практики, видає студентам практикантам під розпис необхідних документів (програми, щоденник, календарний план, методичні рекомендації чи інші, перелік яких встановлює випускаюча кафедра);

- повідомляє студентам про систему звітності з практики, а саме: зміст письмового звіту, виконання завдання, підготовка звіту;

- забезпечує високу якість її проходження згідно з програмою.

Студент при проходженні практики зобов'язаний:

- до початку практики у керівника практики від випускаючої циклової комісії одержати консультації щодо оформлення всіх необхідних документів, самі документи (щоденник, завдання, перелік матеріалів, необхідних для проходження парактики, методичні рекомендації тощо), а також інструктаж з охорони праці та техніки безпеки з оформленням у встановленому порядку;

- своєчасно прибути на базу практики;

- у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики і вказівками її керівників;

- вивчити і суворо дотримуватись режиму і правил внутрішнього розпорядку підприємства, правил охорони праці, техніки безпеки і протипожежної безпеки, виробничої санітарії;

- нести відповідальність за виконану роботу;

- вести щоденник,в якому занотовувати види і обсяги виконаної роботи, записувати необхідний цифровий матеріал, робити ескізи, замальовки тощо;

- вчасно представити керівнику практики письмовий звіт з додатками і здати залік з практики.

Практика студентів починається із узгодження плану проходження практики із керівником практики від підприємства.

Керівник практики від підприємства забезпечує проходження студентами інструктажу з техніки безпеки і протипожежної безпеки, організовує зустрічі і бесіди студентів із спеціалістами підприємства, контролює присутність студентів та практиці впродовж терміну її проходження.

 

 

МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРАКТИКИ

 Метою практики є закріплення теоретичних знань, одержаних студентами на заняттях. Метою навчальної практики є набуття студентом навичок і умінь

Завданням практики є: (згідно ОПП та ОКХ спеціальності )

У результаті проходження практики на підприємствах студенти повинні знати: (згідно ОПП та ОКХ спеціальності)

У результаті проходження практики на підприємствах студенти повинні вміти:(згідно ОПП та ОКХ спеціальності)

ПОРЯДОК ПРОХОДЖЕННЯ ТА РОЗПОДІЛ ЧАСУ

 

 Після прибуття на місце практики студенти мають з'явитися у відділі кадрів, де проставляють у щоденнику дату прибуття, оформляють перепустки і проходять інструктаж з техніки безпеки та протипожежної безпеки.

Після оформлення у відділі кадрів студентам наказом по підприємству призначається керівник практики від підприємства, якому вони підпорядковуються весь термін проходження практики. Керівник практики від підприємства знайомить з календарним планом проходження практики.

За погодженням з адміністрацією підприємства під час проходження практики організуються лекції і екскурсії основними та допоміжними цехами підприємства, а також, за можливості, на інші підприємства міста. 

Під час проходження практики студенти повинні ознайомитися зі структурою підприємства, _________________________________

Практика проводиться на провідних підприємствах, що мають відповідну виробничу базу.

Загальна тривалість практики – 2-4-6 тижні.

Приблизний розподіл тривалості практики:

№ з/п Зміст Термін виконання, дні
1 Прибуття студентів на практику, оформлення 1
2 Проведення інструктажу з техніки безпеки та охорони праці 1
3 Виконання програми практики і індивідуального завдання (з щотижневою перевіркою) Протягом всієї практики
4 Оформлення звіту 7
5 Вибуття студентів з практики 1
6 Складання заліку з практики 1

 

ФОРМИ І МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

 Поточний контроль проходження практики студентами здійснюється керівниками практики від установи, підприємства, де студенти проходять практику, які до початку практики складають та погоджують з адміністрацією календарний план проходження практики. 

Керівник практики від установи, підприємства щоденно зустрічається зі студентами, видає їм завдання, організовує роботу студентів на робочих місцях, знайомить з роботою основного обладнання і вузлів, технологічної схеми, звертає увагу на особливості технологічних процесів, методи контролю їх якісного проведення.

Раз на тиждень керівники перевіряють ведення щоденників і написання звіту. В кінці практики підписують їх, виставляють оцінку і дають характеристику роботи студентів в цілому за час проходження практики. Керівник від циклової комісії  або уповноважені особи періодично контролюють дотримання графіка проходження практики, проходження студентами інструктажу з техніки безпеки на робочих місцях.

 

ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ ЗВІТУ

Звіт з практики є документом що засвідчує обсяг і якість проходження практики.

Зміст звіту про практику повинен відповідати програмі практики. Для того, щоб звіт про практику був виконаний вірно та заслуговував високої оцінки, студенту необхідно детально ознайомитись з програмою практики. Даючи послідовні, зрозумілі відповіді на її питання можна сформулювати повну та цілісну картину про стан справ в відповідній галузі.

Звіт повинен мати загальні відомості про виробництво, технічні характеристики даного підприємства, виробничу потужність та асортимент продукції і напрямки діяльності. Описується технологічне обладнання та режими його експлуатації. Основним джерелом для складання звіту є документи ТЕО, посадові інструкції працівників, що задіяні у технологічному процесі, техніко-економічні показники роботи підприємства, власні результати досліджень студента на даному виробництві та аналітичні викладки студента згідно обраної теми.

Звіт кожний студент складає окремо, відповідно до виконаних завдань, на основі власних спостережень та аналітичних даних.

На основі зібраних під час практики на підприємстві матеріалів кожен студент має самостійно оформити звіт з практики.

Звіт складається по мірі проходження практики. Оформляється звіт за вимогами, які встановлює коледж, відповідно до державного стандарту на технічну документацію.

Основні редакційні вимоги.

Звіт пишеться від руки чітко, з одного боку аркушу, або набирається на комп’ютері. Об’єм звіту з практики 30-40 сторінок рукописного або 25-30 сторінок друкованого тексту на аркушах формату А-4 (шрифт Times New Roman, кегль 14, стиль - звичайний (normal); поля: зліва – 2,5 см., зверху і знизу, справа – 1,5 см; міжрядковий інтервал – півтора).

1. титульний аркуш (додаток А) – 1 стор.;

2. зміст – 1 стор.;

3. вступ - 1-2 стор.;

4. основну частину (2-3 розділи, загальна характеристика підприємства (організації); технологія виробництва (перелік послуг, що надаються організацією); характеристика продукції (послуг); опис робочих місць, на яких працював студент; інструменти та обладнання). В окремих розділах звіту розглядаються питання охорони праці, організації та управління виробництвом і наданню послуг 15-20 стор.;

5. висновки – 1-2 стор.;

6. список використаних джерел – 1-2 стор.;

7.додатки (при необхідності).

Структурні елементи звіту «3MICT», «ВСТУП», «BИСНOВКИ», «ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ» не нумерують, a їх назви є заголовками структурних елементів. Кожний розділ повинен починатися з нової сторінки.  Заголовок розділу, підрозділу від попереднього тексту відокремлюють трьома інтервалами. Відступ від назви підрозділу (пункту, підпункту) до наступного тексту повинен складати півтора інтервали. Назви розділів та підрозділів для зручності читання потрібно виділяти напівжирним шрифтом, а визначення понять у тексті та термінів – курсивом.

В кінці кожного розділу обов'язково слід зробити аналіз данного напрямку, сформулювати висновки та внести свої пропозиції щодо покращення існуючого стану.

Числа до десяти за відсутності розмірності (г, т, мл і ін.) у тексті записують словами, а більше десяти - цифрами. Дроби записують тільки цифрами. Числа з розмірністю записують цифрами (10 м2, 20°С, 1-2 кг з розрахунку на 100 кг живої маси тощо). Слід дотримуватись прийнятих скорочень одиниць виміру фізичнихчи інших величин (мкг, мг, г, кг, ц, т, мм, см, м, км, с, хв, год, од. та ін.).

Звіт повинен мати наскрізну нумерацію сторінок (включаючи сторінки з рисунками, таблицями, фотографія). Титульний аpкуш включають до загальної нумерації сторінок звіту, але номер cтoрінки на ньому не пpоcтaвляють. Номер проставляється посередині нижнього поля, починаючи з третього. Аркуші звіту повинні бути пронумеровані і скріплені або зшиті у папку-швидкозшивач.

Помилки та графічні неточності допускається виправляти підчищенням або зафарбовуванням коректором i нанесенням на тому ж місці випpавленого зображення від руки. Bиправлене повинно бути чорного кольору. 

Прізвища, нaзви уcтанoв, організацій та інші влaсні нaзви y звіті нaводять мовою оригіналу.

Титульний аркушоформляється за прийнятим зразком.

Змістподають на початку звіту. Він містить найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів та пунктів (якщо вони мають заголовок), зокрема вступу, висновків до розділів, загальних висновків, додатків, списку використаної літератури та ін.

Вступрозкриває сутність роботи стан задачі та її значущість, підстави і вихідні дані для розробки, обгрунтування необхідності проведення роботи, обґрунтовують актуальність та доцільність роботи. Висвітлення актуальності не повинно бути багатослівним. Досить кількома реченнями висловити головне. Формулюють мету роботи і задачі, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети.

 I. В цьому розділі студентові необхідно вказати назву, юридичну адресу, форму власності підприємства, підпорядкування, види діяльності, описати основні технологічні процеси.

III   Організація виробництва на підприємстві. В цьому розділі повинні бути висвітлені особливості організації виробництва на підприємстві.

IV  Список використаних матеріалів і літератури.

Наводиться повний список використаних матеріалів та рекомендованої літератури.

Основна частина роботи розкриває загальну характеристику підприємства. складається з розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів. Кожний розділ починають з нової сторінки. Основному тексту кожного розділу може передувати передмова з коротким описом вибраного напрямку та обгрунтуванням застосованих методів досліджень. В кінці кожного розділу формулюють висновки із стислим викладенням наведених у розділі результатів.

В розділах основної частини подають: огляд літератури за темою і вибір напрямків досліджень; експериментальну частину і методику досліджень; відомості про проведені дослідження; аналіз і узагальнення результатів досліджень.

Висновкивикладають найбільш важливі результати, одержані при виконанні роботи, які повинні містити формулювання розв'язаної задачі, її значення. Далі формулюють висновки та рекомендації щодо використання здобутих результатів.

У висновках необхідно наголосити на якісних та кількісних показниках здобутих результатів, обгрунтувати достовірність результатів, викласти рекомендації щодо їх використання.

Список використаних джерел слід розміщувати одним із таких способів: у порядку появи посилань у тексті (найбільш зручний для користування і рекомендований при написанні дисертацій), в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків , у хронологічному порядку. Бібліографічний опис джерел складають відповідно до чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи. Посилання в тексті звіту на джeрела зазначають порядковим номером за переліком посилань i виділяють двома квадратними дужками.

Додатки.За необхідності до додатків доцільно включати допоміжний матеріал:

- проміжні математичні доведення, формули і розрахунки;

- таблиці допоміжних цифрових даних;

- протоколи і акти випробувань, впровадження, розрахунки.;

- інструкції і методики, опис алгоритмів і програм вирішення задач на ЕОМ, які розроблені в процесі виконання роботи; ілюстрації допоміжного характеру.

Додатки мають свою власну нумерацію, починаючи з А (наприклад, додаток А), нижче повинна розташуватися тематична назва додатка (великими літерами). Якщо додаток один, то він не мас номера.

Звіт перевіряється і затверджується керівником практики від підприємства (установи) за 1-2 дні до її закінчення, який у кінці звіту дає короткий відгук про роботу студента і якість звіту. Його підпис завіряється печаткою підприємства.

 

ЩОДЕННИК ПРАКТИКИ

 

Щоденник практики є документом, у якому міститься оперативна інформація про проходження всіх етапів практики. Це основне предметне джерело наступного узагальнення зібраних даних у вигляді звіту про практику. Кожний студент веде щоденник за встановленою формою. На першій сторінці щоденника робиться помітка про отриманий інструктаж з техніки безпеки і охорони праці з коротким викладанням змісту і підписами інструктуючого та студента. Далі щоденник заповнюється у довільній формі. В записах необхідно висвітлити характер та обсяг виконаної за день роботи, зауваження з техніки безпеки, технології та організації робочих процесів  тощо. Записи бажано супроводжувати схемами, рисунками, пристроїв, обладнання тощо.

На останній сторінці щоденника керівник практики від виробництва дає короткий відгук про роботу студента у період практики. Підпис керівника має бути завірений печаткою підприємства.

Заповнення щоденника студентом під час проходження практики є обов'язковим та відбувається з періодичністю не рідше ніж один раз в тиждень або щоденно. Щоденник заповнюється акуратно, в короткій стислій формі, після заповнення він разом із звітом по практиці здається до циклової комісії.

Щоденник має бути в окремому прозорому файлі перед звітом.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 108; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!