РЕФЕРАТ (ПРЕПРИНТ) ДИПЛОМНОЇ (МАГІСТЕРСЬКОЇ) РОБОТИ



Загальні вимоги до реферату (препринту) дипломної (магістерської) роботи

 

Препринт – це документ, що містить матеріали попереднього характеру, опублікований до виходу в світ видання, в якому вони можуть бути вміщені. Підготовка препринту (реферату магістерської роботи) – заключний етап виконання дипломної (магістерської) роботи перед поданням її до захисту.

Обов’язкова вимога до реферату полягає у точній відповідності змісту дипломної (магістерської) роботи, а його змістовне наповнення покликане дає повне уявлення про теоретичну цінність і практичну значущість проведеного дослідження.

Обсяг реферату не повинен перевищувати 0,5 друкованого аркушу (12 друкованих сторінок). Реферат видається у кількості 5 примірників, які у визначений термін здаються студентом на кафедру разом з електронним файлом у форматі doc для розміщення в бібліотеці Академії та інституційному репозитарії.

Препринти дипломних (магістерських) робіт видаються українською мовою. При їх нумерації вказуються: назва ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національного банку України» − (UABS); номер серії (відповідає кафедрі, на якій виконується дипломна (магістерська) робота; рік видання; порядковий номер в рамках року (присвоюється кафедрою). Наприклад – «UABS DP/2012/001».

Символи кафедр юридичного факультету Академії, на яких виконуються дипломні (магістерські) роботи відповідно до Додатку 1 Положення про публікацію і реєстрацію препринтних видань в ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національного банку України», затвердженого наказом ректора від 16 грудня 2012 року:

DP –кафедра державно-правових дисциплін;

CP – кафедра цивільно-правових дисциплін та банківського права

KP – кафедра кримінально-правових дисциплін.

Рекомендує препринтне видання до видання кафедра після розгляду цього питання на своєму засіданні.

Тексти препринтів оформляються в уніфікованому вигляді з наступними вимогами: формат А4; інтервал 1,0; розмір шрифту – 14; гарнітура – Тіmes New Roman; поля – ліве 30 мм, верхнє, нижнє, праве – 20 мм. Прізвища авторів друкуються жирним шрифтом, вказується науковий ступінь та наукове звання автора. Нижче вказується місце роботи (студентська група) автора курсивом. Нижче друкується назва матеріалу жирним шрифтом. Заголовки структурних частин реферату друкуються напівжирним шрифтом великими літерами і розміщуються по центру рядка.

Скріплення листків препринту здійснюється за допомогою степлера. Зразок оформлення титульної сторінки препринту надано в Додатку Е.

 

Структура реферату дипломної (магістерської) роботи

Структурно реферат складається із загальної характеристики роботи, основного змісту, висновків, списку опублікованих автором праць за темою роботи, анотацій українською, російською та англійською мовами.

Загальна характеристика роботи, що подається у рефераті, має відповідати наведеним у Вступі до дипломної (магістерської) роботи її кваліфікаційним ознакам (див. Підрозділ 4.5 цих Вказівок).

Крім того, вказують структуру дипломної (магістерської) роботи, наявність вступу, певної кількості розділів, додатків, повний обсяг роботи в сторінках, а також обсяг, що займають ілюстрації, таблиці, додатки (із зазначенням їх кількості), список використаних джерел (із зазначенням кількості найменувань)

В основному змісті стисло викладається сутність дипломної (магістерської) за розділами. Тут має бути подане повне і переконливе уявлення про виконану роботу.

Якщо вступна частина реферату дає змогу скласти лише загальне враження про роботу, то основна дає більш повне уявлення про її зміст і побудову. У цій частині реферату важливо показати, як були отримані результати, продемонструвати хід дослідження, викласти сутність використаних методів, описати умови й основні етапи дослідження. Нюанси висвітлення змісту роботи можуть розрізнятися залежно від її теми та інших чинників. Проте у всіх випадках до реферату доцільно вводити насамперед висновки та кінцеві результати.

Висновки складає стисла інформація про підсумки виконаної роботи, яка повинна відповідати загальним висновкам дипломної (магістерської) роботи.

Список опублікованих праць за темою дипломної (магістерської) роботи подають відповідно до вимог міждержавного бібліографічного стандарту.

На останніх сторінках реферату розміщують анотації українською, російською й англійською мовами, ідентичного змісту обсягом до 1000 друкованих знаків з пробілами кожна. В анотаціях має бути відображена інформація про основні ідеї та висновки дипломної (магістерської) роботи.

Анотації складаються за формою, яка має такий зміст: прізвище та ініціали студента; назва дипломної (магістерської) роботи; установа, де відбудеться захист; місто, рік; основні ідеї, результати та висновки роботи.

Викладення матеріалу в анотації повинно бути стислим і точним. Належить використовувати синтаксичні конструкції, притаманні мові ділових документів, уникати складних граматичних зворотів. Необхідно використовувати стандартизовану термінологію, уникати маловідомих термінів і символів. Після кожної анотації наводять ключові слова відповідною мовою. Ключовим словом називається слово або стійке словосполучення із тексту анотації, яке несе смислове навантаження, необхідне для інформаційного пошуку. Сукупність ключових слів повинна відображувати поза контекстом основний зміст наукової праці. Загальна кількість ключових слів має бути не меншою трьох і не більшою семи. Ключові слова подають у називному відмінку, друкують у рядок, через кому.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 268; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!