Основні алгоритми функціонування



Основні алгоритми функціонування процесора:

- Узагальнений алгоритм функціонування системи;
- Алгоритми функціонування окремих підсистем (процесорів);
- Алгоритми взаємодії окремих підсистем (процесорів).

Розробка узагальненого алгоритму припускає виділення окремих фаз виконання. Фази виконання команди:
1) IF - вибірка команди з кеш-пам'яті команд;
2) RD - вибірка даних з реєстрової пам'яті, при цьому одночасно дешифрується код операції;
3) ALU - виконання операції в АЛП;
4) MEM - запис результату в кеш-пам'яті даних;
5) WB - запис в РЗП результату виконання операції.

Використання подібного конвеєра команд дозволяє в ряді випадків закінчувати виконання команди в кожному такті.Для варіантів, що передбачають розробку процесора з традиційною архітектурою, необхідно розробити основні механізми роботи з віртуальною пам'яттю.

Основні елементи схем алгоритму

Найменування Позначення Функція
Термінатор Елемент відображає вхід із зовнішнього середовища або вихід з неї (найбільш часте застосування - початок і кінець програми). Всередині фігури записується відповідна дія.
Процес Виконання однієї або кількох операцій, обробка даних будь-якого виду (зміна значення даних, форми подання, розташування). Всередині фігури записують безпосередньо самі операції.
Рішення Показує рішення або функцію перемикального типу з одним входом і двома або більше альтернативними виходами, з яких тільки один може бути обраний після обчислення умов, визначених всередині цього елементу. Вхід в елемент позначається лінією, що входить зазвичай у верхню вершину елементу. Якщо виходів два чи три то зазвичай кожен вихід позначається лінією, що виходить з решти вершин (бічних і нижній). Якщо виходів більше трьох, то їх слід показувати однією лінією, що виходить з вершини (частіше нижній) елемента, яка потім розгалужується. Відповідні результати обчислень можуть записуватися поруч з лініями, що відображають ці шляхи.
Зумовлений процес Символ відображає виконання процесу, що складається з однієї або кількох операцій, що визначений в іншому місці програми (у підпрограмі, модулі). Всередині символу записується назва процесу і передані в нього дані.
Дані Перетворення даних у форму, придатну для обробки (введення) або відображення результатів обробки (вивід). Цей символ не визначає носія даних (для вказівки типу носія даних використовуються специфічні символи).
Межа циклу Символ складається з двох частин - відповідно, початок і кінець циклу - операції, що виконуються всередині циклу, розміщуються між ними. Умови циклу і збільшення записуються всередині символу початку або кінця циклу - в залежності від типу організації циклу. Часто для зображення на блок-схемі циклу замість цього символу використовують символ рішення, вказуючи в ньому умову, а одну з ліній виходу замикають вище в блок-схемі (перед операціями циклу).
З'єднувач Символ відображає вихід в частину схеми і вхід з іншої частини цієї схеми. Використовується для обриву лінії та продовження її в іншому місці (приклад: поділ блок-схеми, що не поміщається на листі). Відповідні сполучні символи повинні мати одне (при тому унікальне) позначення.
Коментар Використовується для більш детальної інформації про кроки, процесу або групи процесів. Опис поміщається з боку квадратної дужки і охоплюється їй по всій висоті. Пунктирна лінія йде до описуваного елементу, або групі елементів (при цьому група виділяється замкнутої пунктирною лінією). Також символ коментаря слід використовувати в тих випадках, коли обсяг тексту в будь-якому іншому символі (наприклад, символ процесу, символ даних та ін) перевищує його обсяг.

 

Використана література:

1) http://www.google.com.ua/

2) http://www.intuit.ru/

3) http://www.wikipedia.org/

4) http://yandex.ua


 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 222; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!