Захворювання нервової системи



Самостійна робота 7

Кількість годин - 2

Тема: ЗАСТОСУВАННЯ АРОМАТЕРАПІЇ

В СТАРОДАВНІЙ ІНДІЇ

І. Актуальність теми:

Аюрведа вважається однією з найдавніших медичних систем. У XXI столітті вона привертає до себе особливу увагу, тому що завдяки злите принципом лікування тіла і духу вона дозволяє людині позбутися тих недуг, при яких безсила традиційна медицина.

Для лікування застосовуються спеціальні трав'яні ліки, особливий акцент робиться на методах детоксикації та омолодження організму. У цій системі найважливішим є етап правильної діагностики, після якої й починається ефективне лікування. Аюрведа допомагає знайти не лише здоров'я, але гармонію, без якої так складно існувати в сучасному світі.

На сьогоднішній день Аюрведу практикують більше 350 тисяч офіційно зареєстрованих лікарів по всьому світу. Завдяки своїм принципам, ця наука щорічно знаходить безліч прихильників, серед яких чимало відомих людей.

     Сучасну версію древнього аюрведичного методу представляє аромотерапія. Аромотерапія є одною з форм нетрадиційної медицини, в якій для лікування хвороб використовують рослинні олії. Рослинні олії можуть відновлювати фізичне та емоційне здоров'я людини.

II. Навчальна мета самостійної роботи:

Знати:

Ø визначення філософії Аюрведи;

Ø методи ароматерапії;

Ø визначення традиційної медицини у нетрадиційній

Вміти:

Ø інтерпретувати розвиток ароматерапії в стародавньої Індії в історичній перспективі;

Ø трактувати основні події ароматерапії;

Ø аналізувати джерела з історії ароматерапії в стародавньої Індії;

III. Матеріали самостійної роботи

 

III.1. Базові знання, необхідні для вивчення теми

             (міждисциплінарна інтеграція)

Дисципліни Знати
Історія України   Всесвітня історія   Культурологія     Основи фармакології з рецептурою Політичні, економічні та культурні зв’язки України з Індією Історія розвитку науки та медицини в Індії Розвиток культури у Стародавньої Індії Історія виникнення та розвитку фітотерапії

III.2. Змісттеми:

 Для глибшого розуміння ароматерапії, її місця і значення в сучасному світі ми повинні звернутися до історії пізнання рослинного світу, починаючи з доісторичних часів. Тринадцять тисяч років тому люди почали приручати тварин і культивувати рослини. Цей процес став новим етапом як у пізнанні навколишнього світу, так і в зміні способу життя первісної людини. Люди почали будувати поселення і міста, освоювати нові землі.

Навіть якщо якісь натуральні ефірні олії і були відомі людям в настільки ранній період розвитку людського суспільства, більшість ароматів, одержуваних людьми, використовувалися у вигляді притирань (мазей) і фіміаму. Антропологи вважають, що первісна " парфумерія "почалася з підпалювання смолистих виділень ладану. З часом рослини, багаті ароматичними речовинами, стали змішувати з тваринами і рослинними оліями для змазування тіла під час ритуальних церемоній. На всьому африканському континенті люди покривали свою шкіру ароматними оліями, тим самим захищаючи себе від спеки і пересихання шкіри. Ця практика була поширена аж до берегів Середземномор'я, де атлети змащували свої тіла ароматними оліями перед спортивними змаганнями. В Древньому Єгипті в Геліополісі, місті Сонця, вранці возжигали смоли, опівдні - мирр, а на заході сонця - Кіфі.

На Сході до рослин завжди ставилися з благоговінням і повагою. Деякі рослини зводилися в ранг священних. В Індії та Китаї навколо рослинного світу створювалися цілі філософські вчення. Вважалося, що лікування травами - це священний ритуал, виконувати який може лише людина, морально і психологічно підготовлена.

В Індії отримала розвиток філософія Аюрведи. Аюрведа - це санскритське слово, що має два кореня: "ayur" ("життя") і "veda" ("знання"). Аюрведа - наука про пізнання життя. Вона будується на комплексному лікуванні людини. У наш час таке лікування називають холістичним. Тобто всі сторони життя повинні працювати разом - харчування, спосіб життя, спосіб думок і т. д. Одним з ключових компонентів холістичного лікування є усвідомлення того, що в процесах оздоровлення значну роль відіграє життєва енергія (" прана ").

 Індійські лікарі отримували інформацію з релігійного джерела " Веди ". Це найстаріша священна книга, відома людям. Саме в ній зазначені деякі медичні рецепти, які вважаються першими записаними рецептами в історії людства. В книзі описана духовна і філософська концепція, згідно з якою люди є частиною природи, а приготування ліків з рослин - це священна дія.

Аюрведична система - один з найстаріших методів лікування хвороб з використанням рослин. Однак, перш за все, це філософська система, в якій прийом рослини супроводжувався фізичними вправами і духовної медитацією з метою досягнення гармонії між фізичним і духовним початком.

В самому древньому священному писанні Індії, в Шрімад Бхагаватам, є такий опис: «Коли Господь Крішна входив у місто, слони з хоботів кропили запашної водою всі дороги, вулиці та алеї Хастінапуре, всі жителі збиралися там і тут, умащені ароматичними маслами. Кожен будинок був оснащений сотнями світильників. Всередині будинків курилися запашні пахощі, і дим виходив з віконець, наповнюючи повітря приємним ароматом».

В індійській «амаяні», написаної приблизно за 200 років до нашої ери, говориться, що серед інших жителів, зустрічаючих царя аму, були парфумери і виробники курильних свічок.

Рецепти виготовлення пахощів в Індії (так само, як і в Єгипті) були відомі лише присвяченим, які мають право на особливе таємне і сокровенне знання про Бога, про душу, про діалозі з Богом - молитви. До сих пір пахощі є невід'ємною частиною в ритуалах при богослужінні в Індії, а також використовуються в терапевтичних цілях.

Методи ароматерапії

У практиці ароматерапії існує кілька способів використання ефірних масел :

Внутрішнє застосування:

· прийом всередину

· ректальне введення

· вагінальне введення

Зовнішнє застосування:

· масаж;

· ванни;

· компреси.

Розпилення в повітрі:

· інгаляції;

· аромалампи;

· спреї.

Серцево-судинні захворювання

Деякі ефірні масла, такі як ісопу, можуть надавати тонізуючу або регуляторний дію на циркуляцію крові. "Гострі", "гарячі" ефірні масла, стимулюють циркуляцію, розігрівають, підвищують температуру тіла (наприклад, бензоїн, камфора, кора кориці, ялівець, шавлія, чебрець). "Охолоджуючі" масла допомагають знизити артеріальний тиск крові (лаванда, рожева герань). Подібно мелісі і неролі, ефірна олія іланг-ілангу володіє заспокійливим на серці дією, урізує прискорене серцебиття, знімає серцевий спазм.

Форми і методи використання ефірних олій: інгаляції, масаж, ванни, компреси.

Захворювання нервової системи

Ароматерапевти вважають деякі ефірні масла "регуляторами" або "адаптогенами", оскільки вони нормалізують властивості. Наприклад, герань може заспокоїти або порушити, в залежності від ситуації і індивідуальних особливостей людини. Деякі ефірні масла, такі як бергамот, меліса або лимон можуть бути седативними для нервової системи, і в той же час "піднімають дух". І навпаки, жасмин, іланг-іланг і неролі стимулюють ЦНС, але при цьому знижують рівень емоційної напруженості.

Форми і методи використання ефірних олій: масаж (переважно), ванна, інгаляція (вдихання).

Захворювання травного тракту

Ефірне масло перцевої м'яти добре відомо як поліпшуючий травлення засіб. Воно також використовується для лікування синдрому роздратованого кишечника (СРК). Подібні властивості мають й інші ефірні масла, такі як гвоздикового дерева, яка підвищує кислотність шлункового соку за рахунок присутності в ній евгенолу.

Форми і методи використання ефірних олій: орально, ароматичний масаж спини (спинний і поперековий відділи) і місцеві компреси в районі шлунку і черевної поверхні.

Захворювання сечової системи

При хворобах сечової системи, викликаних стафілококом, ефективні ефірні олії ялівцю, шавлії, сандалового дерево об і чебрецю. Є дані про ефективність при лікуванні хронічного циститу за допомогою ефірного масла сандалового дерева.

Форми і методи використання ефірних олій (фітоессенцій): орально, ванни, масаж в області сечового міхура / нирок спереду і ззаду. Примітка: уникати застосовувати масаж для людей, що мали ниркові камені, сечові гломерули, і т. д.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1021; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!