Делегування повноважень в процесі управління



Делегування повноважень – це процес передавання керівником завдань і повноважень, необхідних для виконання, підлеглому, який бере на себе відповідальність за їх виконання. Воно є засобом за допомогою якого керівництво розподіляє серед співробітників численні завдання, які повинні виконуватись для досягнення мети організації. За допомогою делегувань встановлюються формальні відносини та посадові зв’язки працівників організації. Саме вони слугують основою упорядкування спільної діяльності підрозділів і забезпечують можливості координаційної роботи орг-ції.

Якщо завдання не делегується іншими працівниками, то керівник змушений виконувати його сам.

Делегув. повноважень охоплює: передавання повноважень, прийняття відповідальності, підзвітність. Воно призведе до позитивних наслідків за умов зваженого узгодження цих складових.

Цей процес відбувається так: спочатку керівник передає відповідальність або доручає підлеглому конкретне завдання. Передавання відповідальності може передбачати інструктування підлеглого як підготувати звіт, аж до призначення особи виконавцем обов’язків керівника завдання. Разом з відповідальністю особа також отримує повноваження. Керівник може надати підлеглому право офіційно вимагати потрібну інформацію з конфіденційних джерел або керувати групою інших робітників.

На завершення керівник визначає звітність для підлеглого, тобто підлеглий приймає зобов’язання вирішити завдання поставлене керівником.

Повноваження, що передаються підлеглим бувають трьох типів:

лінійні, функціональні, штабні.

 

 

Процес навчання(охарактеризуйте етапи,компоненти;доведіть двосторонність та перманентність цього процесу).

Навчання – цілеспрямоване зазделегідь сроектована взаємодія викладання та учіння.В поцесі якої здійснюється:1)освіта – передача системи знань,формування знань,умінь,навичок та світоглядних ідей,якими оволодіває студент.2)розвиток- розгорнутий у часі кількісних і якісних змін в організмі і механізмі людини ,мисленні,почутті,поведінці.Розвиток відбувається на 3-х рівнях:біологічному,психологічному,соціальному.3)виховання – підготовка гармонійно-розвинутої особистості до життя.Етапи і компоненти процесу навчання і їх двосторонність та перманентність (див. шпору 9)

 

Модель освіти як державно-відомчої організації.

Модель освіти як державно-відомчої організації – система освіти розглядається структурами державної влади, як самостійний напрямок поряд з іншими галузями народного господарства будується вона на відомчому принципі з жорстким централізованим визначенням мети, змістом освіти, номенклатури навчальних закладів і навчальних дисциплін в рамках того чи іншого типу освітньої системи при цьому навчальний заклад однозначно підкорюється і контролюється адміністративними соціальними органами.

 

 

Сутність навчально – методичної та діагностичної функцій контролю.

Під поняттям контроль розуміють виявлення, вимір і оцінку знань, умінь тих, хто навчається.. Контроль містить у собі оцінювання як процес і оцінку як результат перевірки.

Функція контролю – це визначення того, наскільки реалізуються цілі поставлені перед освітнім закладом на етапі планування і що треба зробити, щоб вони були досягнуті в повному обсязі.

Діагностична функція – контроль забезпечує виявлення успіхів і недоліків у знаннях, уміннях і навичках учнів, встановлення причин і шляхів їх усунення, окреслення заходів, спрямованих на поліпшення успішності. Діагностика результатів навчання-це з’ясування умов і обставин, у яких протікає процес навчання;отримання чіткого уявлення про ті причини, які сприяють чи перешкоджають досягненню накреслених результатів.

Найважливіша функція контролю – навчальна. Її сутність полягає в удосконаленні знань, умінь і навичок, їх систематизації, підвищенні освітнього рівня, культури навчальної праці студентів,
розвитку їх пізнавальних інтересів. Перевірка знань студентів сприяє вдосконаленню пам’яті, мислення, логіки, уваги і мовлення. Вона забезпечує зворотній зв’язок, який показує студентам і викладачам рівень досягнень і допомагає визначити шляхи подальшого покращання умов навчальної праці.

Навчально – методична існує для активізації роботи студентів із засвоєння навчального матеріалу, глибоке виявлення знань та умінь учнів у процесі навчальної діяльності. 

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 279; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!