Сектор обліку фінансових результатів і власного капіталу



За час проходження практики в секторі студент повинен засвоїти:

- порядок приймання, перевірки і опрацювання документів обліку доходів і фінансових результатів, складання журналу 6;

- методику і техніку обліку статутного капіталу, розрахунків з учасниками, пайового, додаткового, резервного, вилученого капіталів, нерозподіленого прибутку, цільового фінансування і цільових надходжень, складання відомостей аналітичних даних 7.1.-7.3 обліку і журналу 7;

- організацію контролю за формуванням і розподілом прибутків і резервів майбутніх витрат і платежів, облік доходів майбутніх періодів;

Студент має заповнити:

- відомості 7.1.-7.3;

- журнали 6 і 7.

 

Сектор зведення облікових даних і фінансової звітності

За час проходження практики в секторі студент має вивчити:

- взаємостосунки між сектором зведення облікових даних і іншими секторами, документообіг між ними;

- організацію роботи по складанню бухгалтерської звітності, графіки проведення річної інвентаризації майна, графіки подання журналів у сектор зведення і т. ін.

- методику заповнення головної книги;

- методику і техніку складання фінансової звітності (ф. №1, 2, 3, 3-н, 4, 5, 6);

- методику врахування результатів інвентаризації;

- методику і техніку складання податкової звітності (податкові декларації з податку на прибуток, ПДВ, акцизного податку, екологічного податку, податковий розрахунок ф.№1-ДФ тощо).

За результатами проходження практики в секторі студент повинен заповнити:

- баланс (звіт про майновий стан) за минулий рік і за І квартал поточного року;

- головну книгу з 10 – 15 рахунків.

 

Головний бухгалтер та його заступники

За час проходження практики студент повинен:

- ознайомитися зі змістом роботи головного бухгалтера та його заступників;

- з’ясувати наявність та зміст важливих організаційно-правових регламентів з бухгалтерського обліку, наявність проектів автоматизації обліку;

- з’ясувати наявність плану розвитку або удосконалення обліку;

- ознайомитися з організацією системи контролю;

За результатами проходження практики студент повинен мати: 

- копії фінансової, податкової та статистичної звітності (річної і квартальної).

 

Розділ 3. Аналіз фінансово-економічного стану підприємства

Згідно програми поглибленого аналізу підприємства, наведеною у додатку А, проводиться оцінювання рівня та динаміки основних фінансово-економічних показників, що характеризують економічний потенціал підприємства та результативність його фінансово-господарської діяльності. За результатами проведеного дослідження необхідно зробити відповідні висновки та розробити рекомендації щодо покращення фінансового стану підприємства.

ЗМІСТ ПРАКТИКИ В БУХГАЛТЕРІЇ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВА

 

Розділ 1. Організаційно-економічна характеристика підприємства

Організаційно-економічна характеристика підприємства повинна відображати: місце знаходження підприємства; дату створення, перелік засновників; форму власності; дату державної реєстрації; правовий статус і форма господарювання; підпорядкованість; платіжні реквізити; види діяльності; оподаткування діяльності; організаційну структуру підприємства; структуру бухгалтерії; технологічну структуру підприємства; форму обліку; наказу про облікову політику; характеристику продукції, основних ринків збуту, основних клієнтів і конкурентів; труднощі у роботі на сучасному етапі та перспективи розвитку.

Вивчає структуру бухгалтерії господарства, організацію її роботи, розподіл обов'язків між працівниками бухгалтерії, з’ясовує форму бухгалтерського обліку, що застосовується в господарстві, рівень автоматизації обліку, звернувши увагу на такі питання: склад первинної, зведеної та результативної інформації; порядок кодування документів; склад і зміст автоматизованих регістрів обліку; порядок їх використання у бухгалтерії і господарства та аналітичній роботі.

За наявності в бухгалтерії господарства автоматизованих робочих місць (АРМ) бухгалтерів потрібно ознайомитися з програмним забезпеченням обліку і набути навичок самостійної роботи в цих програмах, вивчити організацію і технологію облікового процесу в цих умовах.

Розділ 2. Організація бухгалтерського обліку на сільгосппідприємстві

 за секторами


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 440; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!