Метод експериментального визначення температури займання рідин



Метод реалізується в діапазоні температур від мінус 15 до 360°С и не застосується для випробування полімеризуючих при нагріванні, гідролізуючих рідин і рідин швидко, що окисляються.

Метод визначення температури запалення може існувати як самостійний метод або здійснюватися одночасно з температурою спалаху на тому ж зразку. Після одержання спалаху зразок продовжують нагрівати в тому ж режимі, що й при визначенні температури спалаху. Випробування на запалення проводять через кожні 2°С підвищення температури.

За температуру запалення приймають температуру випробування, при якій пари, що утворяться над поверхнею рідини, запалюються від полум'я газового пальника і продовжують горіти не менше 5 с після його видалення.

Оцінка результатів. За температуру запалення досліджуваної рідини приймають середнє арифметичне значень температури запалення, отриманої на трьох зразках з виправленням на атмосферний тиск. Збіжність методу при довірчій імовірності 95% не повинна перевищувати 8°С. Відтворюваність методу при довірчій імовірності 95% не повинна перевищувати 16°С.

 

Метод експериментального визначення температури запалення твердих речовин і матеріалів

Метод реалізують у діапазоні температур від 25 до 600°С і не застосовують для випробування металевих порошків.

Апаратура. Схема приладу для визначення температури запалення наведена на рис.5.

 

Рис.5. 1 - скляні циліндри; 2 - спіральні електронагрівники; 3 - теплоізоляційний матеріал; 4 - сталевий екран; 5 - тримач зразка; 6 - контейнер; 7 - газовий пальник; 8 - електропривод пальника; 9, 10 - термоелектричні перетворювачі; 11 - ламінатор

 

Прилад ОТП, представляє собою вертикальну електропіч із двома коаксиально розташованими циліндрами, виконаними із кварцового скла. Один із циліндрів внутрішнім діаметром (80±3) мм, висотою 240 мм є реакційною камерою; другий циліндр такої ж висоти має внутрішній діаметр (101±3) мм. На циліндри навиті спіральні електронагрівники загальною потужністю не менше 2 кВт, що дозволяють створювати температуру робочої зони 600°С за час не більше 40 хв.

Для розміщення зразка досліджуваної речовини (матеріалу), застосовують контейнер діаметром (45±1) мм, висотою (18,0) мм, який виконаний зі сталевої сітки або сталевого листа товщиною не більше 0,5 мм. Контейнер встановлюють у кільце тримача діаметром (49,0±0,6) мм. Тримач являє собою металеву трубку з жаростійкої сталі із привареним у нижній частині кільцем для розміщення контейнера.

Газовий пальник для запалювання зразка, що представляє собою трубку внутрішнім діаметром (6±1) мм виконаний з жаростійкої сталі, запаяний знизу і має на бічній поверхні отвір діаметром (0,8±0,1) мм на відстані (5,0±0,5) мм від запаяного кінця.

Ламінатор, виконаний з листової жаростійкої сталі у формі конуса з верхнім діаметром не більше 78 мм, нижнім діаметром не більше 11 мм і довжиною (500±5 мм) служить для подачі природного потоку повітря в реакційну камеру.

Підготовка до випробувань. Для випробувань готують 10…15 зразків досліджуваної речовини (матеріалу) масою по (3,0±0,1) г. Зразки ніздрюватих матеріалів повинні мати циліндричну форму діаметром (45±1) мм. Плівкові і листові матеріали набирають у стопку діаметром (45±1) мм, накладаючи шари один на одного до досягнення зазначеної маси.

Проведення випробувань. Нагрівають реакційну камеру до температури початку розкладання досліджуваної речовини (матеріалу) або до 300°С. Регулюючи подачу газу і повітря в пальник, формують полум'я газового пальника у вигляді клина довжиною (10±2) мм. Витягають із камери тримач із контейнером. У контейнер поміщають зразок за час не більше 15 с і вводять його в реакційну камеру. Електропривод газового пальника включають у заданий режим роботи. Періодичність підведення газового пальника до зразка на відстань (10±1) мм від його поверхні повинна становити (10±2) с. Спостерігають за зразком у робочій камері за допомогою дзеркала.

Оцінка результатів. За температуру запалення досліджуваної речовини (матеріалу) приймають середнє арифметичне двох температур, що відрізняються не більше ніж на 10°С, при одній з яких спостерігається запалення 3 зразків, а при іншій - три відмови. Отримане значення температури округляють із точністю до 5°С.

Збіжність методу при довірчій імовірності 95% не повинна перевищувати 7°С. Відтворюваність методу при довірчій імовірності 95% не повинна перевищувати 20°С.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 413; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!