Реєстраційний індекс документа (реквізит 12)



Основна мета реєстру­вання — засвідчити, що службовий документ було створено або долучено до документаційної системи, а додатковою перевагою є те, що реєстрування полегшує пошук службових документів.

Факт створення або надходження документа фіксується прос­тавлянням на ньому умовних позначень — реєстраційних індексів з подальшим записом у реєстраційних формах необхідних відо­мостей про документ.

Реквізит «Реєстраційний індекс документа» — це умовне поз­начення, що надається документу під час його реєстрації.

Список документів, що підлягають реєстрації, має бути в до­датку до інструкції з діловодства організації чи установи, й мусить бути затверджений її керівником.

Реквізит «Реєстраційний індекс документа» забезпечує юридичну силу документа. Він є одним із реквізитів, що дає змогу швидко розшукати потрібний документ.

Проставляють реквізити «Дата документа» та «Реєстраційний індекс документа» на спеціально відведеному місці на бланку, наприклад:

[15.10.2008 № 05-24/149] або

[2009. 11.10. №АВ 07-22/45]

Вихідний номер службового документа № 07—22/45 означає:

07 — шифр підрозділу установи,

22 — номер справи, в якій зберігається копія вихідного докумен­та за номенклатурою для цього підрозділу,

45 — номер документа за відповідним журналом реєстрації ви­хідних документів у межах одного року.

Реєстраційним індексом внутрішніх організаційно-розпоряд­чих документів організації, протоколів засідань колегіальних ор­ганів, актів комісій тощо є порядковий номер документа у межах календарного року.

У навчальних закладах реєстрацію документів ведуть, зазви­чай, протягом навчального року На початку кожного нового нав­чального року нумерація поновлюється.

Місце розташування реєстраційного індексу залежить від ви­ду бланка та виду документа.

Посилання на реєстраційний індекс і дату документа,на який дають відповідь (реквізит 13)

Зазначений реквізит заповнюють лише в тому разі, коли оформлюють лист-відповідь на будь-який ініціативний документ (звернення, запит, пропозицію тощо). Реквізит має включати да­ту й індекс, вказані організацією, що видала або уклала документ, на який дається відповідь.

Вказаний реквізит переноситься особою, що складає доку­мент, з ініціативного документа. Наприклад:

[На №04-20/83 від 12.12.2008]

Слово рік або скорочення р на документі не проставляється.

 

Місце складання або видання документа (реквізит 14)

Місце складання або видання документа вказують у тому ви­падку, якщо його не можна визначити за реквізитами «Назва ор­ганізації» та «Довідкові дані про організацію», наприклад:

ЗАТ «Торговий центр «О'КЕЙ»

 

Частина третя: Адресування та оформлення тексту документа (Реквізити 16,19,21)

Перед тим, як адресувати будь-який службовий документ, особливо якщо цей документ оформлено на бланку, слід уважно ознайомитися з правилами адресування документів юридичним та фізичним особам.

Адресат (реквізит 16)

Зазначений реквізит повинен містити сукупність точних і повних даних, за якими документ може бути доставлений за призначенням: організації чи її структурному підрозділу, посадо­вим особам, просто громадянам.

Максимально реквізит «адресат» може складатися з таких еле­ментів:

♦ назва організації — адресата (у називному відмінку);

♦ назва структурного підрозділу;

♦ назва посади одержувача;

♦ прізвище (у давальному відмінку) та ініціали одержувача;

♦ поштова адреса.

Кожен елемент реквізиту «адресат» — назва установи, підроз­ділу, посада, прізвище та ініціали особи, поштова адреса — друку­ється з нового рядка без розділових знаків (крапок, ком тощо)..

Наприклад:

Стоматологічний центр «ДЕСНА»

Начальнику відділу кадрів Зв'ягінцевій Г.В.

Якщо документ адресовано установі або її структурному під­розділу без зазначення посадової особи, їхні назви даються у на­зивному відмінку, наприклад:

[Міністерство освіти і науки України Загальний відділ]

Адресуючи документ фізичній особі, спочатку зазначають у на­зивному відмінку прізвище, ім'я, по-батькові (або ініціали) адре­сата, вулицю, номер будинку і квартири, населений пункт, район, область, поштовий індекс.

Хмелик Анатолій Петрович

вул. Очаківська 27, кв. 10 м. Коростишів Житомирська область Україна, 02048

Текст документа (реквізит 21) — це головний реквізит, заради якого створюється документ.

Приступаючи до складання тексту, насамперед необхідно виз­начити його мету, переконатись у відповідності змісту компетен­ції обраної установи, правильно визначити вид документа для фіксації управлінського рішення.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 310; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!