Зведена звітність і її відмінність від консолідованої фінансової звітності



 

Відповідно до П(с)БО 19 «Об’єднання підприємств» об'єднання підприємств та/або видів їх господарської діяльності - поєднання окремих підприємств та/або видів їх діяльності в одне підприємство з метою одержання доходів, зниження витрат або отримання економічних вигод у інший спосіб. Поєднання може відбуватися шляхом приєднання одного підприємства (його компонента) до іншого, придбання всіх чистих активів (деяких чистих активів), прийняття зобов'язань або придбання капіталу іншого підприємства з метою одержання контролю одним підприємством над чистими активами та діяльністю іншого підприємства. Якщо об'єднання підприємств та/або видів їх господарської діяльності контролюється тією самою стороною (сторонами) до і після поєднання і цей контроль не є тимчасовим, то це не є об'єднанням підприємств та/або видів їх господарської діяльності.

Якщо підприємство внаслідок придбання його чистих активів іншим підприємством (покупцем) ліквідується, то, починаючи з дати придбання, покупець відображає в балансі активи та зобов'язання придбаного підприємства та будь-який гудвіл, що виникає в результаті придбання. Гудвіл відображається у вписуваному рядку Балансу 065 "Гудвіл".

Гудвіл - перевищення вартості придбання над часткою покупця у справедливій вартості придбаних ідентифікованих активів, зобов'язань і непередбачених зобов'язань на дату придбання.

Порядок обліку та списання гудвілу, який виник у процесі приватизації (корпоратизації) підприємства, визначається Положенням про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 19.12.2006 N 1213.

Придбані покупцем ідентифіковані активи, зобов'язання і непередбачені зобов'язання визнаються окремо на дату придбання та відображаються за їх справедливою вартістю, крім необоротних активів, утримуваних для продажу, які оцінюються за чистою вартістю реалізації. Справедлива вартість придбаних ідентифікованих активів, зобов'язань і непередбачених зобов'язань визначається у порядку, наведеному в додатку до цього Положення (стандарту). Коригування справедливої вартості придбаних ідентифікованих активів, зобов'язань і непередбачених зобов'язань, якщо це передбачено угодою про об'єднання, здійснюється протягом 12 місяців з дати придбання за умови, що сума коригування може бути достовірно визначена.

Для того, щоб скласти зведену звітність необхідно визначити: дату придбання, справедливу вартість активів, які були перераховані при придбанні, розмір гудвіла.

Дата придбання - дата, на яку контроль за чистими активами і
діяльністю підприємства, що купується, переходить до покупця.Справедлива вартість - сума, за якою може бути здійснений
обмін активу, або оплата зобов'язання в результаті операції між
обізнаними, зацікавленими та незалежними сторонами.

Позитивний гудвіл виникає тоді, коли при придбанні підприємством майна, вартість майна більша від справедливої його вартості, негативний гудвіл – у тому разі, коли вартість придбання менша від справедливої його вартості.

Приклад.Підприємство А купує підприємство Б за 3,3 млн. грн.

Баланс підприємства А до об’єднання:

Актив Сума, тис. грн. Пасив Сума, тис. грн.
Основні засоби Виробничі запаси Дебіторська заборгованість Грошові кошти 2000 1200 500 3300 Акціонерний капітал Нерозподілений прибуток Зобов’язання 2500 2500 2000  
Баланс 7000 Баланс 7000

Баланс підприємства Б:

Актив Сума, тис. грн. Пасив Сума, тис. грн.
Основні засоби Виробничі запаси Дебіторська заборгованість Грошові кошти 1100 500 1200 200 Акціонерний капітал Нерозподілений прибуток   1500 1500
Баланс 3000 Баланс 3000

 

Баланс підприємства А після придбання ним підприємства Б:

Актив Сума, тис. грн. Пасив Сума, тис. грн.
Гудвіл Основні засоби Виробничі запаси Дебіторська заборгованість Грошові кошти 300 3100 1700 1700 200 Акціонерний капітал Нерозподілений прибуток Зобов’язання 2500 2500 2000  
Баланс 7000 Баланс 7000

 

В результаті придбання на балансі підприємства А виник гудвіл, вартість якого становить 300 тис. грн. Його наявність обумовлена тим, що підприємством А було заплачено за підприємство Б ціну, яка на 300 тис. грн. перевищує справедливу вартість активів підприємства Б.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 217; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!