Як діяти при неминучості зіткнення



Зберігайте самовладання - це дозволить управляти машиною до останнього До межі напружте всі м'язи, не розслабляйтеся до повної зупинки. Зробіть все, щоб піти від зустрічного удару: кювет, огорожа, кущі, навіть дерево краще ніж автомобіль, що йде на Вас. Пам'ятаєте про те, що при зіткненні з нерухомим предметом удар лівим або правим крилом гірше, ніж всім бампером.

При неминучості удару захистіть голову. Якщо автомашина йде на малій швидкості, втиснетеся в сидіння спиною, і, напружуючи всі м'язи, упріться руками у кермо. Якщо ж швидкість перевищує 60 км/г і Ви не пристебнуті ременем безпеки, притисніться грудьми до керма.

Якщо Ви їдете на передньому місці пасажира, закрийте голову руками і завалитеся на бік, простягнувшись на сидінні. Сидячи на задньому сидінні, постарайтеся впасти на підлогу. Якщо поряд із Вами дитина - накрийте її собою.

Як діяти після аварії

Визначитеся, в якому місці автомобіля і в якому положенні Ви перебуваєте, чи не горить автомобіль і чи не підтікає бензин (особливо при перекиданні). Якщо двері заклинені, покиньте салон автомобіля через вікна, відкривши їх або розбивши важкими підручними предметами. Вибравшись з машини, відійдіть від неї якнайдалі - можливий вибух.

 

 

Як діяти при падінні автомобіля у воду

При падінні у воду машина може триматися на плаву якийсь час, достатнє для того, щоб покинути її. Вибирайтеся через відкрите вікно, оскільки при відчиняти дверей машина різко починатиме тонути.

 

При зануренні на дно із зачиненими вікнами і дверима повітря в салоні автомобіля тримається декілька хвилин. Включіть фари (щоб машину було легко шукати), активно провентилюйте легені (глибокі вдихи і видихи дозволяють наповнити кров киснем "про запас"), позбавтеся від зайвого одягу, захопите документи і гроші. Вибирайтеся із машини через двері або вікно при заповненні машини водою наполовину, інакше, Вам перешкодить потік води, що йде в салон. При необхідності розбийте лобове скло важкими підручними предметами. Протисніться назовні, узявшись руками за дах машини, а потім різко пливіть вгору.

 

 

Аварії на залізничному транспорті

Знайте, що з точки зору безпеки самі кращі місця в поїзді - центральні вагони, купе із аварійним виходом-вікном або розташоване ближче до виходу з вагону, нижні полиці.

Як тільки Ви опинилися у вагоні, дізнайтеся, де розташовані аварійні виходи і вогнегасники

Дотримуйте наступні правила:

- при русі поїзда не відчиняйте зовнішні двері, не стійте на підніжках і не висовуйтеся з вікон;

- ретельно укладайте багаж на верхніх багажних полицях;

- не зривайте без крайньої необхідності стоп-кран;

- запам'ятаєте, що навіть при пожежі не можна зупиняти поїзд на мосту, в тунелі і в інших місцях, де ускладниться евакуація; паліть тільки у встановлених місцях;

- не возіть із собою пальні, хімічно- і вибухонебезпечні речовини;

- не включайте в електромережу вагону побутові прилади;

- при запаху горілої гуми або появі диму негайно звертайтеся до провідника.

 

Як діяти при залізничній аварії

При катастрофі або екстреному гальмуванні закріпиться, щоб не впасти. Для цього схопитеся за поручні і упріться в стіну або сидіння ногами. Найбезпечніше опуститися на підлогу вагону. Після першого удару не розслабляйтеся і тримаєте всі м'язи напруженими до тих пір, поки не стане остаточне ясно, що руху більше не буде.

 

Як діяти після залізничної аварії

Відразу після аварії швидко вибирайтеся з вагону через двері або вікна - аварійні виходи (залежно від обстановки), оскільки висока ймовірність пожежі.

 

При необхідності розбивайте вікно купе тільки важкими підручними предметами. При покиданні вагону через аварійний вихід вибирайтеся тільки на

польову сторону залізничної колії, узявши з собою документи, гроші, одяг або ковдри.

При пожежі у вагоні закрийте вікна, щоб вітер не роздував полум'я, і вирушаєте від пожежі в передні вагони. Якщо це неможливо - йдіть в кінець поїзда, щільно закриваючи за собою всі двері. Перш ніж вийти в коридор, підготуйте захист для дихання: шапки, шарфи, шматки тканини, змочені водою. Пам'ятаєте про те, що при пожежі матеріал, яким фанеровані стіни вагонів, - малминит - виділяє токсичний газ, небезпечний для життя.

Опинившись ззовні, негайно включайтеся в рятувальні роботи: при необхідності допоможіть пасажирам інших купе розбити вікна, витягуйте потерпілих і так далі.

Якщо при аварії розлилося пальне, відійдіть від поїзда на безпечну відстань, оскільки можлива пожежа і вибух.

Якщо струмопровідний дріт обірваний і торкається землі, віддаляйтеся від нього стрибками або короткими кроками, щоб забезпечити себе від крокової напруги. Відстань, на яку розтікається електрострум по землі, може бути від двох (суха земля) до 30м (волога).

 


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 213; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!