Дисципліни, що забезпечуються



- Інформаційні системи і мережі

- Інформаційне забезпечення управління

- Архівознавство

- Практикум з комп`ютерного діловодства

- Технологічна практика

- Професійна етика

- Діловий протокол

- Основи менеджменту та маркетингу

- Системи управління базами даних

При розробці структури програми дисципліни була розрахована послідовність вивчення дисциплін спеціального циклу, їх взаємозв'язки.За підсумками вивчення навчальної дисципліни «Спеціальні системи документування» студент повинен знати:

- найважливіші документи Уряду та Державного комітету архівів України з питань вдосконалювання документаційного забезпечення в Україні;

- державні стандарти, Єдину державну систему документаційного забезпечення управління (ЄДСДЗУ) інші нормативні та методичні документи

з документаційного забезпечення управління, що регулюють організацію роботи зі

 

спеціальними системами документування;

- мати уяву про Єдину систему класифікації та кодування техніко - економічної інформації, загальнодержавних класифікаторів; уніфіковану систему організаційно - розпорядчих документів (УСОРД);

- методи та способи документування спеціальних функцій управління (у межах, визначених програмою);

- основи документування на новітніх носіях інформації.

Студент повинен вміти:

- застосовувати на практиці чинні державні стандарти, нормативні та методичні документи з документування спеціальних функцій управління, забезпечувати на їх основі єдиний порядок роботи з документами спеціальних систем (у межах, визначених програмою) в організаціях, установах, підприємствах;

- користуватися стандартизованими термінами (у межах, визначених програмою);

- аналізувати структуру документів;

- виконувати роботи по розробці та оформленню документів спеціальних систем документування різними методами та способами на різноманітних носіях інформації (у межах, визначених програмою).

Зміст кожного модулю програми складено з урахуванням положень чинного законодавства, державних стандартів, нормативних та методичних матеріалів, які регламентують питання організації та вдосконалення документаційного забезпечення спеціальних функцій управління. Кожен

модуль базується на системі нормативно-правових актів, які забезпечують документування спеціальних функцій у межах чинного законодавства. Засвоєння теоретичного матеріалу підкріплюється конкретним практичним матеріалом, аналізом відповідних комплексів документації, розробкою комплектів документів за індивідуальними завданнями. Рекомендується проведення занять на підприємствах, в організаціях і установах, що наближає студентів до реальної виробничої обстановки.

 

Вступ включає питання, що розкривають роль спеціальних систем документування у забезпеченні спеціальних діловодних функцій, значення та особливості роботи з документами спеціальних систем, методи дослідження проблем спеціальних систем документування, взаємозв`язок спеціальних систем документування з іншими навчальними предметами та практикою.

Перший модуль програми містить характеристику нормативно-методичної бази спеціальних систем документування як системи. Це орієнтує студентів на організацію та виконання робіт у сфері спеціальних систем в рамках чинного законодавства.

При вивченні другого модулю закладається основа документаційного забезпечення комерційної діяльності. Значна увага приділяється аналізу та розробці комерційних листів, оформленню ділових листів міжнародного зразку, використанню організаційно-розпорядчої документації що потребує залучення знань з навчальних дисциплін «Основи правознавства», «Діловодство», «Стилістика ділового мовлення та редагування службової документації», «Іноземна мова за професійним спрямуванням», «Українська мова за професійним спрямуванням».

У третьому та четвертому модулях розглядаються питання про організацію

роботи з документами обмеженого доступу та прийомів захисту

документообігу на підставі нормативної бази, яка регламентує захист інформації та інформаційну безпеку.

П’ятий модуль забезпечує одержання знань з питань документування господарсько-договірної та господарсько-претензійної діяльності.

Шостий модуль знайомить студентів з організацією та документуванням технологічних процесів роботи зі зверненнями громадян, організацію діловодства за цією категорією документів.

Сьомий,восьмий, дев`ятий модулі надають знання з кадрового діловодства, питань документування процесу призначення різних видів пенсій, оформлення особистих документів.

 

Десятий модуль розкриває процес документування питань з трудової зайнятості.

Одинадцятий модуль забезпечує набуття та закріплення знань та вмінь студентів у використанні новітніх інформаційних технологій в документуванні спеціальних функцій управління.

Відповідно до навчального плану з навчальної дисципліни «Спеціальні системи документування» рекомендовано проведення однієї контрольної роботи після вивчення модулів 1-6 та виконання курсової роботи у шостому навчальному семестрі.

Екзамен з навчальної дисципліни передбачено у п`ятому навчальному семестрі.

Навчальна дисципліна «Спеціальні системи документування» є складовою комплексного кваліфікаційного екзамену у межах державної атестації, який є основним етапом виявлення остаточних знань студентів за спеціальністю «Діловодство» кваліфікації «Організатор діловодства».

При плануванні, організації та проведенні навчально - виховного процесу слід урахувати наступні особливості програми:
1. У тематичному плані розгортається рекомендована послідовність вивчення розділів та тем програми, розподіл учбових годин на їх вивчення для денної форми навчання. Тематичний план служить для допомоги викладачеві в розробці робочої програми з навчальної дисципліни, у виборі оптимального варіанту вивчення навчального матеріалу.
2 Обґрунтованість змін у змісті програмного матеріалу та у розподілі учбових годин по розділам та темам можуть бути внесені предметною комісією та стверджуються заступником директора з навчальної роботи.
3 Програмою передбачено виконання значної кількості практичних та

лабораторних занять. Їх метою є закріплення студентами теоретичного матеріалу, досягнення вмінь аналізувати та застосувати на практиці чинні ДСТУ та інші нормативні та методичні документи з організації документаційного забезпечення спеціальних функцій управління, придбання практичних навичок відповідно до оформлення документів, у виконанні операцій з документаційного забезпечення

 

управління на базі використання сучасних інформаційних технологій та персональних ЕОМ. Практичні та лабораторні завдання виконуються за певний час, відведений на вивчення відповідних модулів програми, та відображаються у робочій програмі.

4 У програмі наведено перелік основної та додаткової учбової літератури: підручники, учбові та довідкові посібники, урядові документи, що визначають основні направлення удосконалення документаційного забезпечення управління, ДСТУ, нормативні та методичні документи, учбово – методичну літературу.
Мета програми –надати студентам системне уявлення про сутність, структуру, функції та різноманітність документів, які складають основу

документної комунікації, створити умови засвоєння студентами матеріалу зі спеціальних систем документування, що забезпечує підготовку молодших

спеціалістів за спеціальністю "Діловодство" за кваліфікацією «Організатор діловодства». відповідного освітньо-кваліфікаційного рівеня у галузі документаційного забезпеченні управління.

Завдання програми: формування системи знань і практичних навичок для успішного їх використання у майбутній виробничій діяльності; формування умінь і навичок організації роботи з документами, вміння використовувати новітні інформаційні технології у документаційному забезпеченні управління.

Предмет: розкриття комплексу теоретичних, організаційно-практичних проблем спеціальних систем документування як єдиного цілого, що створює

теоретичну та практичну базу для наступного засвоєння видів та різновидів документів, які функціонують у суспільстві, використання їх на практиці.

Програма складена на основі Галузевого стандарту освіти України 2009 року і розрахована на 216 годин.

Згідно з “Положенням про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах”, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 02.06.93 № 161, загальний обсяг годин складається з аудиторних занять,які містять лекції, практичні, лабораторні, семінарські заняття і самостійної роботи студентів. До програми додається орієнтовний тематичний план з рекомендованим розподілом

 

годин. Розподілення учбових годин за темами може бути змінено цикловою комісією з наступним затвердженням цього рішення керівником навчального закладу.

Зміст програми обговорено і схвалено на засіданні циклової комісії «Діловодство», обласного методичного об’єднання викладачів спеціальності Діловодство» вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації Донецької області.

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ

Документаційне забезпечення спеціальних функцій управління. Ділові листи міжнародного зразку. Документування технологічних процесів. Документування господарсько-договірної та господарсько-претензійної діяльності. Документи обмеженого доступу. Захист інформації та інформаційна безпека. Захист документообігу. Звернення громадян. Комерційна діяльність.

 

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

(денна форма навчання)


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!