Список використаних джерел

РЕФЕРАТ

 

Звіт з проходження виробничої практики складається з 36 сторінок, з них 3 додатки на 14 сторінок; використано 7 джерел.

Об’єкт дослідження – діяльність Юридичної консультації Жовтневого району Запорізької обласної колегії адвокатів.

Мета роботи – поглибити і закріпити отримані теоретичні знання з предметів спеціальних дисциплін; сформувати навички і уміння, необхідні для прийняття самостійних рішень під час практичної юридичної діяльності; отримати навички роботи з документами правового характеру; розвити вміння орієнтуватися в системі чинного законодавства та застосовувати його в професійній діяльності; отримати вміння складати звіт про результати своєї діяльності та захищати його.

Методи дослідження: структурно-функціональний, формально-логічний, метод системного аналізу, синтезу, спостереження та інші.

Наукова новизна роботи полягає в тому, що в ній проводиться аналіз практичної діяльності адвокатів, яку регулює прийнятий у 2012 році Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Ця робота може бути використана як теоретичний матеріал для подальшого вивчення діяльності обласних колегій адвокатів.

Розбудова правової держави неможлива без створення такого специфічного демократичного інституту, яким є адвокатура. Адвокатура – важливий інструмент дійсної демократії. Адже за своєю природою вона є громадською, самостійною організацією професійних юристів, яка захищає права і законні інтересів громадян та організацій. Надаючи юридичну допомогу, адвокат відстоює справедливість, порушене право, а це є першоосновою суспільного устрою [1]. За результатами проходження виробничої практики, я ще більше це усвідомив.

 

АДВОКАТ, АДВОКАТУРА, АДВОКАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ, АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ, ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА, ОБЛАСНА КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ, ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ.

ЗМІСТ

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ОДИНИЦЬ, СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ................................................................................................................... 5

ВСТУП........................................................................................................................ 6

РОЗДІЛ 1. ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ............ 8

1.1. Нормативно-правове регулювання та принципи діяльності адвокатури України....................................................................................................... 8

1.2. Організаційні форми адвокатської діяльності...................................... 10

1.3. Види адвокатської діяльності................................................................ 11

1.4. Права та обов’язки адвоката................................................................. 12

РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ’ЄКТА (БАЗИ) ПРАКТИКИ... 15

РОЗДІЛ 3. ОПИС ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ...... 18

ВИСНОВКИ............................................................................................................. 21

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ................................................................. 22

ДОДАТКИ................................................................................................................ 23

 

 

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ОДИНИЦЬ,

СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ

АО Адвокатське об’єднання
ЗОКА Запорізька обласна колегія адвокатів
ЗУ Закон України
КУ Конституція України
ЮК Юридична консультація

ВСТУП

 

Я, Блохін Геннадій Іванович, студент IV курсу заочного відділення Інституту права імені Володимира Сташиса Класичного приватного університету, проходив виробничу практику в Юридичній консультації (далі – ЮК) Жовтневого району Запорізької обласної колегії адвокатів (далі – ЗОКА) з 14 січня по 14 лютого 2013 року.

Виробнича практика з фаху «Право» є однією з невід’ємних частин навчально-виховного процесу. Вона відіграє провідну роль у закріпленні теоретичних знань, які я отримав у ході навчання, та допомагає в майбутньому стати більш кваліфікованим спеціалістом, у якого повинні бути навички та уміння щодо роботи в умовах реформування законодавства України. Саме зараз, як ніколи, потрібні досвідчені, висококваліфіковані фахівці, які зможуть відмінно виконувати свою роботу, добре орієнтуватися у проблемах сьогодення, що виникають на правовому полі у зв’язку із законодавчими прогалинами, недосконалістю державної системи та інших обставин, що частіше не залежать від нас, проте роблять роботу юриста не лише важливою, але й більш потрібною. Я вбачаю, що виробнича практика має досить важливе і невід’ємне значення, оскільки, як практична діяльність, вона може безпосередньо впливати на подальший процес формування студента – фахівця в обраній галузі права.

Метою виробничої практики студента, який навчається за напрямом «Право» є:

- поглиблення і закріплення отриманих в університеті теоретичних знань з предметів спеціальних дисциплін;

- формування навичок і умінь, необхідних для прийняття самостійних рішень під час практичної юридичної діяльності;

- отримання навичок роботи з документами правового характеру;

- розвиток вміння орієнтуватися в системі чинного законодавства та застосовувати його в професійній діяльності;

- отримання вміння складати звіт про результати своєї діяльності та захищати його.

Мета виробничої практики зумовлює постановку й необхідність вирішення наступних завдань:

- ознайомлення з задачами, функціями та організацією діяльності ЮК Жовтневого району ЗОКА;

- закріплення практичних навичок, необхідних для самостійного здійснення юридичної діяльності;

- застосування на практиці знань, здобутих під час теоретичного навчання;

- розвиток творчих здібностей, уміння самостійно приймати рішення;

- ознайомлення з законодавством, яке регулює адвокатську діяльність;

- своєчасне і якісне виконання дорученої роботи;

- оволодіння методами і навичками роботи за спеціальністю.

Під час проходження виробничої практики я ознайомився з роботою ЮК, її місцем в системі адвокатури України, з правами й обов’язками працівників цієї консультації, з їх роботою, повноваженнями та нормативно-правовою базою, відповідно до якої працює ЮК.

Важливим є те, що в ході виробничої практики я наблизився до реальних умов майбутньої роботи, набув практичних професійних навичок роботи з документами правового характеру, навчився спілкуватися з людьми, що є чи не основним фактором успіху у роботі юриста.

На практиці я зрозумів, що лише глибокі знання, досвід, професійні уміння можуть допомогти у вирішенні тієї чи іншої конкретної проблеми.

 

 

РОЗДІЛ 1

ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ

1.1. Нормативно-правове регулювання та принципи діяльності адвокатури України

 

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України (далі – ЗУ) «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «адвокатура України – це недержавний самоврядний інститут, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі, а також самостійно вирішує питання організації і діяльності адвокатури в порядку встановленому цим Законом» [2].

Правовою основою діяльності адвокатури України є:

- Конституція України (далі – КУ);

- відповідні чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;

- Цивільний процесуальний, Кримінальний процесуальний, Господарський процесуальний кодекси;

- ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»;

- інші законодавчі акти України.

Розглядаючи КУ, як правову основу діяльності адвокатури України, в першу чергу слід звернути увагу на ст. 59, яка проголошує наступне:

«Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах та інших державних органах України діє адвокатура» [3].

Саме це конституційне положення закладає загальні засади діяльності адвокатури в Україні, розкриває її роль, завдання та повноваження.

Норма ст. 59 – це єдина норма в КУ, в якій зустрічається слово «адвокатура». Не дивлячись на це, в КУ є ще декілька статей, які торкаються діяльності адвокатури. Наприклад, ч. 4 ст. 29 КУ передбачає право кожного заарештованого чи затриманого користуватися правовою допомогою захисника. Ч. 2 ст. 63 КУ гарантує підозрюваному, обвинуваченому чи підсудному право на захист. Варто зазначити, що згідно ч. 2 ст. 64 КУ, це право є абсолютним і не може бути обмеженим.

Діяльність адвокатури в Україні регулюється також і певними нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Слід звернути увагу на Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, яка чинна в Україні з 1997 року. Цей фундаментальний міжнародно-правовий документ передбачає низку прав і свобод людини, які стосуються адвокатури. Так, наприклад, у п. (с) ч. 3 ст. 6 Конвенції сказано, що кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має право захищати себе особисто чи використовувати юридичну допомогу захисника, вибраного на власний розсуд, або – за браком достатніх коштів для оплати юридичної допомоги захисника – одержувати таку допомогу безоплатно, коли цього вимагають інтереси правосуддя [4].

Особливе місце в системі правового регулювання діяльності адвокатури України посідають Правила адвокатської етики, затверджені Установчим З’їздом адвокатів України 17.11.2012 року [5]; Основні положення про роль адвокатів, прийнятих VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам у серпні 1990 року, в яких особлива увага приділяється гарантіям, правам та обов’язкам адвоката [6].

У 2012 році в Україні пройшла реформа інституту адвокатури, правовою основою якої є прийнятий 05.07.2012 року новий ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який чітко визначив адвокатуру України, як недержавний самоврядний інститут; більш детально зазначив гарантії адвокатської діяльності; виклав дуже чітко процедуру притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності; представив систему органів адвокатського самоврядування.

Крім зазначених вище законодавчих актів, діяльність адвокатури регулюється статутами адвокатських об’єднань.

Діяльність адвокатури в Україні здійснюється за принципами, зазначеними у ст. 4 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» [2]:

- верховенство права;

- законність;

- незалежність;

- конфіденційність;

- уникнення конфлікту інтересів.

Уважно вивчаючи ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», можна дійти висновку, що він повністю ґрунтується на вищезазначених принципах.

 

1.2. Організаційні форми адвокатської діяльності

 

Відповідно до статей 13-15 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатська діяльність може здійснюватися в наступних організаційних формах:

1. Індивідуально. Це така організаційна форма, за якою адвокат здійснює свою діяльність без створення юридичної особи. Він може відкривати рахунки в банках, мати печатку, штампи, бланки із зазначенням свого прізвища, імені та по батькові, номера і дати видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

2. Адвокатське бюро. Це така організаційна форма адвокатської діяльності, за якою один адвокат діє зі створенням юридичної особи. Адвокатське бюро діє на підставі статуту, має самостійний баланс, може відкривати рахунки в банках, мати печатку, штампи і бланки зі своїм найменуванням.

Стороною договору про надання правової допомоги є адвокатське бюро. Воно може залучати до виконання укладених бюро договорів про надання правової допомоги інших адвокатів на договірних засадах.

3. Адвокатське об’єднання (далі – АО). Це така організаційна форма, за якої адвокат для здійснення адвокатської діяльності об’єднується з іншими адвокатами. Як раз за такою організаційною формою діє ЗОКА.

АО є юридичною особою і діє на підставі статуту. Воно має самостійний баланс, може відкривати рахунки у банках, мати печатку, штампи і бланки із своїм найменуванням, і діє на засадах добровільності, самоврядування, колегіальності та гласності.

Стороною договору про надання правової допомоги є АО. Від імені АО договір про надання правової допомоги підписується учасником АО, уповноваженим на це довіреністю або статутом АО.

АО може залучати до виконання укладених об’єднанням договорів про надання правової допомоги інших адвокатів на договірних засадах.

Станом на 15 січня 2013 року зареєстровано 721 АО [7].

Державна реєстрація як адвокатського бюро, так й АО здійснюється в порядку, встановленому ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», з урахуванням особливостей, передбачених ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» [2].

 

1.3. Види адвокатської діяльності

 

Відповідно до ст. 19 ЗК «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», видами адвокатської діяльності є:

1) надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави;

2) складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;

3) захист прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішується питання про їх застосування у кримінальному провадженні, особи, стосовно якої розглядається питання про видачу іноземній державі (екстрадицію), а також особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення;

4) надання правової допомоги свідку у кримінальному провадженні;

5) представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов’язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні;

6) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами;

7) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб, держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування в іноземних, міжнародних судових органах, якщо інше не встановлено законодавством іноземних держав, статутними документами міжнародних судових органів та інших міжнародних організацій або міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;

8) надання правової допомоги під час виконання та відбування кримінальних покарань.

Адвокат може здійснювати інші види адвокатської діяльності, не заборонені законом [2].

 

1.4. Права та обов’язки адвоката

 

Права та обов’язки адвоката викладені у ЗК «Про адвокатуру та адвокатську діяльність у Розділі ІІІ «Види адвокатської діяльністі. Права і обов’язки адвоката. Гарантії адвокатської діяльності».

Відповідно ст. 20 ЗУ, під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема:

1) звертатися з адвокатськими запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб);

2) представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об’єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами;

3) ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для адвокатської діяльності документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;

4) складати правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку;

5) доповідати клопотання та скарги на прийомі в посадових і службових осіб та відповідно до закону одержувати від них письмові мотивовані відповіді на ці клопотання і скарги;

6) бути присутнім під час розгляду своїх клопотань і скарг на засіданнях колегіальних органів та давати пояснення щодо суті клопотань і скарг;

7) збирати відомості про факти, що можуть бути використані як докази, в установленому законом порядку запитувати, отримувати і вилучати речі, документи, їх копії, ознайомлюватися з ними та опитувати осіб за їх згодою;

8) застосовувати технічні засоби, у тому числі для копіювання матеріалів справи, в якій адвокат здійснює захист, представництво або надає інші види правової допомоги, фіксувати процесуальні дії, в яких він бере участь, а також хід судового засідання в порядку, передбаченому законом;

9) посвідчувати копії документів у справах, які він веде, крім випадків, якщо законом установлено інший обов’язковий спосіб посвідчення копій документів;

10) одержувати письмові висновки фахівців, експертів з питань, що потребують спеціальних знань;

11) користуватися іншими правами, передбаченими цим та іншими ЗУ.

Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний:

1) дотримуватися присяги адвоката України та правил адвокатської етики;

2) на вимогу клієнта надати звіт про виконання договору про надання правової допомоги;

3) невідкладно повідомляти клієнта про виникнення конфлікту інтересів;

4) підвищувати свій професійний рівень;

5) виконувати рішення органів адвокатського самоврядування;

6) виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством та договором про надання правової допомоги.

Адвокату забороняється:

1) використовувати свої права всупереч правам, свободам та законним інтересам клієнта;

2) без згоди клієнта розголошувати відомості, що становлять адвокатську таємницю, використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб;

3) займати у справі позицію всупереч волі клієнта, крім випадків, якщо адвокат впевнений у самообмові клієнта;

4) відмовлятися від надання правової допомоги, крім випадків, установлених законом.

Адвокат забезпечує захист персональних даних про фізичну особу, якими він володіє, відповідно до законодавства з питань захисту персональних даних [2].

 

 

РОЗДІЛ 2

ОСНОВНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ’ЄКТА (БАЗИ) ПРАКТИКИ

Базою моєї виробничої практики була ЮК Жовтневого району ЗОКА. Характеризуючи ЮК, слід сказати, що це структурний підрозділ обласної колегії адвокатів, що створюється президією колегії для проведення роботи з надання юридичної допомоги населенню і організаціям. Тому, спочатку слід звернути увагу на саму обласну колегію адвокатів.

АО ЗОКА була зареєстрована 25 квітня 1994 року, а 19 вересня 2012 року відомості про юридичну особу були підтверджені. ЗОКА знаходиться за адресою: місто Запоріжжя, Орджонікідзевський район, вулиця 40 років Радянської України, будинок 68-а.

ЗОКА являє собою добровільне об'єднання адвокатів, які проживають в Запорізькій області і покликані згідно КУ сприяти захисту прав, свобод і законних інтересів громадян та юридичних осіб. Діяльність ЗОКА регулюється КУ, ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», іншими актами законодавства України, а також своїм Статутом. ЗОКА являє собою юридичну особу, володіє відособленим майном, має самостійний баланс, рахунки в банках, печатку, штамп і бланки зі своїми реквізитами.

Метою та основними завданнями ЗОКА є:

- підвищення професійного рівня юридичної допомоги, яка надається громадянам, організаціям, суб’єктам підприємницької діяльності, в тому числі іноземним фізичним і юридичним особам;

- координація дій адвокатів у процесі здійснення ними своїх професійних обов’язків;

- забезпечення захисту інтересів членів ЗОКА;

- сприяння підвищенню кваліфікації та обміну досвідом роботи членів ЗОКА;

- вивчення та узагальнення адвокатської практики, забезпечення членів ЗОКА законодавчими актами, нормативними матеріалами та методичною літературою;

- сприяння покращенню умов адвокатської діяльності;

- сприяння дотриманню правил адвокатської етики;

- розвиток міжнародних зв’язків, співробітництво з різними міжнародними організаціями.

Органами колегії є Загальні збори, Президія та Ревізійна комісія, які виконують свої функції відповідно до Статуту.

ЮК є структурними підрозділами ЗОКА. В місті Запоріжжі вони існують у Заводському, Комунарському, Ленінському, Орджонікідзевському, Хортицькому, Жовтневому, Шевченковському районах.

ЮК Жовтневого району знаходиться за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Гоголя, будинок 149. ЮК не володіє статусом юридичної особи. У своїй діяльності вона керується КУ, ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», іншими актами законодавства України, Статутом ЗОКА, а також Положенням про ЮК.

В ЮК приймаються особи, які мають право на заняття адвокатською діяльністю.

Адвокати ЮК мають право:

- брати участь при обговоренні питань, пов’язаних з діяльністю ЮК;

- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи ЮК;

- вийти з ЮК;

- інші права відповідно до законодавства, Статуту ЗОКА та Положення про ЮК.

Адвокати ЮК зобов’язані:

- дотримуватися і виконувати вимоги Положення про ЮК;

- брати активну участь у діяльності ЮК;

- виконувати рішення ЗОКА, прийняті в межах своєї компетенції;

- не розголошувати конфіденційну інформацію про діяльність ЮК;

- інші обов’язки відповідно до законодавства, Статуту ЗОКА та Положення про ЮК.

ЮК виконує завдання, які викладені у Статуті ЗОКА, на місцях.

ЮК керує завідуючий, який призначається ЗОКА. Завідуючий:

- забезпечує ефективне функціонування ЮК;

- забезпечує виконання рішень ЗОКА;

- здійснює контроль за постійним вдосконаленням адвокатами ЮК своїх професійних знань;

- веде інші роботи, пов’язані з діяльністю ЮК.

Завідувач підзвітний ЗОКА.

Отже, проходячи практику в ЮК Жовтневого району ЗОКА та вивчаючи її діяльність, задачі й мету, я можу зробити висновок, що таке АО, як ЗОКА з розгалуженою системою юридичних консультацій у 7 районах міста Запоріжжя, є дуже ефективною системою надання кваліфікованої правової допомоги, оскільки жителі міста мають легкий доступ до адвокатів, які захистять їх інтереси.

 

 

РОЗДІЛ 3

ОПИС ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

 

В цьому розділі я надаю більш детальний опис виконаних індивідуальних завдань під час виробничої практики, які стисло викладені у бланку Завдання на виробничу практику та у Щоденнику практики.

14 січня 2013 року я прибув в ЮК ЗОКА, про що був внесений відповідний запис у Щоденник практики. Я пройшов інструктаж з техніки безпеки, керівник практики від ЮК ознайомив мене з моїм робочим місцем та розповів план проходження практики.

Протягом наступних трьох днів я ознайомлювався з Правилами внутрішнього розпорядку, Положенням про ЮК, Статутом ЗОКА та іншими документами, завдяки яким я зрозумів мету, завдання, організаційну структуру, функції ЮК ЗОКА, права та обов’язки працівників бази практики. 18 січня я знайомився з матеріально-технічною базою ЮК ЗОКА, в тому числі з комп’ютерною технікою та зі спеціальними програмами – базами чинного законодаства України, і це допомогло мені зробити наступний висновок: успішність діяльності адвоката в наше століття сучасних технологій в багатьох випадках залежить від вміння користуватися наявною технікою, яка допомагає дуже швидко й професійно виконувати свої професійні обов’язки.

З 21 по 23 січня 2013 року за завданням керівника практики від ЮК я знайомився з законодавством, яке регулює діяльність адвокатів в Україні, а саме:

- ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»;

- Загальний кодекс правил для адвокатів країн Європейського співтовариства (прийнято делегацією 20 країн-учасниць на пленарному засіданні у Страсбурзі в жовтні 1988 року);

- Основні положення про роль адвокатів (прийняті VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам у серпні 1990 року);

- Правила адвокатської етики (затверджені Установчим З’їздом адвокатів України 17.11.2012 року);

- Положення про Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури (затверджено Установчим З’їздом адвокатів України 17.11.2012 року);

- Цивільний процесуальний кодекс України – щодо участі адвоката (представника) у цивільному процесі;

- Кримінальний процесуальний кодекс – щодо участі адвоката (захисника) у кримінальному процесі;

- Господарський процесуальний кодекс – щодо участі адвоката (представника) у господарському процесі;

- Інші нормативно-правові документи.

Вивчаючи вищезазначені нормативно-правові акти, які регулюють діяльність адвокатів в Україні, я можу дійти висновку, що на законодавчому рівні необхідно робити все можливе, щоб українське законодавство щодо адвокатури в повному обсязі відповідало тим міжнародним договорам, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Паралельно з вивченням чинного законодавства щодо діяльності адвокатури в Україні, я знайомився з різними веб-ресурсами, які більш докладно висвітлюють тенденції розвитку цього важливого іституту щодо захисту прав та інтересів людей, а також діяльність органів адвокатського самоврядування України.

24, 25 січня 2013 року я приймав безпосередню участь, разом із адвокатами, у наданні правової допомоги клієнтам, які зверталися до ЮК. Так, наприклад, до ЮК звернулася громадянка О. з проханням надати консультацію щодо можливості стягнення аліментів з батька на утримання двох дітей. Особисто мною була надана така консультація на основі ст. 180, ч. 3 ст. 181, ст. 182, ч. 1, 2 ст. 183, ст. 185, ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України, ст. ст. 3, 15, 110, 119, п. 5 ч. 6 ст. 130, п. 1 ч. 1 ст. 367 Цивільного процесуального кодексу України. За дорученням керівника практики від ЮК, 28 січня мною був складений відповідний позов до Хортицького районного суду міста Запоріжжя (додаток до Звіту).

29 січня 2013 року від керівника практики я отримав завдання повторити книгу 5 «Зобов’язальне право» Цивільного кодексу України, розділи IV, VI Господарського кодексу України та главу 10 Сімейного кодексу України, і до 01 лютого скласти зразок шлюбного договору й договір контрактації сільськогосподарської продукції зі всіма необхідними додатками. Це завдання я успішно виконав і отримав позитивне їх схвалення від керівника практика. Я побачив, що практичні навички складання юридичних договорів необхідні практично в усіх галузях права, особливо в господарському праві.

З 4 по 7 лютого 2013 року, я був присутнім на судових засіданнях у Хортицькому районному суді міста Запоріжжя, в Апеляційному суді Запорізької області, у Господарському суді Запорізької області та в Запорізькому окружному адміністративному суді. За цей час я мав змогу слухати розгляд справ за позовами про: розірвання шлюбу, стягнення аліментів, заборгованості та визнання права власності. Присутність на судових засіданнях в судах різних інстанцій дало мені змогу побачити, як дійсно розглядаються справи, на скільки добре підготовлена кожна сторона судового процесу до слухання справи. І я можу зробити наступний висновок: ефективність захисту суб’єктивних прав та законних інтересів як фізичних, так і юридичних осіб, залежить від того, наскільки судді будуть уважно, не кваплячись, досліджувати всі докази по справі. А це неможливо, коли судове засідання триває 20-30 хвилин, оскільки на день на одного суддю заплановано по 5, 6 цивільних і декілька кримінальних справ. На мій погляд, таку ситуацію слід виправляти виховуванням бажання у сторін, як фізичних, так і юридичних осіб, вирішувати спори самостійно. Для цього, звичайно, потрібна висока правосвідомість. Тим паче, для сторін це тільки вигідно.

8, 11 лютого 2013 року я вивчав рішення, ухвали та постанови судів різних інстанцій, що дало мені змогу побачити, на чому в основному базуються рішення суддів та як вони формулюються.

З 12 по 14 лютого 2013 року я займався узагальненням тих знань та досвіду, які отримав під час виробничої практики. Таке узагальнення я робив у формі складання звіту про проходження практики.

На протязі всієї виробничої практики, кожний день, я виділяв час для ознайомлення зі статтями в періодичній літературі, яка була в наявності ЮК, що дало мені змогу бути в курсі останніх тенденцій розвитку різних галузей права.

ВИСНОВКИ

Адвокатура в Україні, як і в усьому світі, в якій би формі вона не існувала, є дуже важливим інститутом демократичної держави, оскільки саме вона захищає й допомагає людині в деколи самих скрутних та тяжких ситуаціях у житті.

Тому, проходячи виробничу практику в ЮК ЗОКА, я в першу чергу ставив собі за ціль, якомога ретельно й уважно досліджувати все, що стосується діяльності адвокатів.

В першу чергу, я ознайомився з багатьма нормативно-правовими актами, які регулюють діяльність Юридичних консультацій обласних колегій адвокатів, а також діяльність адвокатури України взагалі.

За допомогою керівника практики від ЮК я мав змогу приймати участь, як активну, так у формі слухача, в більшості послідовних стадій роботи адвоката. Це:

- надання консультацій клієнтам, які звертаються до ЮК;

- складання позовів та договорів, як для фізичних, так і для юридичних осіб;

- слухання справи, як в суді першої, так і в апеляційній інстанції;

- ознайомлення з різними рішеннями судів по різним справам.

На протязі практики, я прислухався до професійних порад працівників ЮК ЗОКА та намагався виявляти ініціативу допомагати адвокатам, щоб знизити їх рівень завантаженості роботою. За цей час, я здобув хороші теоретичні знання та практичні навички.

Отже, як висновок слід сказати, що я в повному обсязі виконав усі завдання, що були поставлені згідно програми проходження виробничої практики та досяг всі цілі, які ставилися за мету при проходженні практики.

 

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Організація судових та правоохоронних органів [Навчальний посібник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів освіти] / І.Є. Марочкін, В.В. Афанасьєв, В.С. Бабкова та ін.; за ред.. І.Є. МАрочкіна, Н.В. Сібільової, О.М. Толочка. – Харків: Право, 2000. – 272 с.

2. Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»: чинне законодавство станом на 16 серпня 2012 року: (Відповідає офіц. текстові) – К.: Алерта, 2012. – 48 с.

3. Конституція України: Офіц. видання. Станом на 8 жовтня. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 80 с.

4. Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http//www.zakon.rada.gov.ua.

5. Правила адвокатської етики, затверджені Установчим З’їздом адвокатів України 17.11.2012 року. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.unba.org.ua/upload/Дон. обл/Правила адвокатської етики.pdf.

6. Основні положення про роль адвокатів, прийнятих VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам у серпні 1990 року. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http//www.zakon.rada.gov.ua.

7. Реєстр адвокатських об’єднань. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.derzhreestr.gov.ua/show/1158.

 

ДОДАТКИ

Додаток 1

До Хортицького районного суду м. Запоріжжя

69097, м. Запоріжжя, пр. Ювілейний, 33

 

Позивач: хххххххххххххххххх,

09 березня 1970 року народження, яка проживає за адресою: 69123, м. Запоріжжя, бул. хххххххххххх, буд. х, кв. хх, тел. ххх-хх-хх і працює хххххххх хххххххххххххххх

 

Відповідач: хххххххххххххххххх,

30 жовтня 1967 року народження, який проживає за адресою: 69123, м. Запоріжжя, бул. хххххххххххх, буд. х, кв. хх, тел. ххх-хх-хх і працює ххххххххххххх хххххххххххххх

 

Ціна позову: 9000 (дев’ять тисяч) гривень.

 

Позовна заява

про стягнення аліментів

21 серпня 1993 року я та відповідач зареєстрували шлюб у міському відділі ЗАГСу м. Синельніково Дніпропетровської області, актовий запис № ххх.

На даний час у Хортицькому районному суді м. Запоріжжя розглядається цивільна справа № х-ххх/хх за позовом ххххххххххххххх до хххххххххххххх про розірвання шлюбу.

У спільному шлюбі 15 жовтня 1994 року народився син хххххххххххххххх та 09 вересня 2003 року народилася донька хххххххххххххххх.

На даний час відповідач пішов із сім’ї, проживає окремо. Діти проживають разом зі мною. Відповідач жодної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.

Я працюю хххххххххххххххххх. Відповідач працює у ххххххххххххххх інженером, отримує заробітну плату приблизно у сумі 3 000 гривень на місяць і згідно із ст. 180 Сімейного кодексу України зобов’язаний утримувати своїх дітей.

Тим паче мої діти потребують постійного медичного лікування та санітарно-курортного забезпечення. Моя донька, хххххххххххххххххххххх, хвора на дисплазію культових суглобів, інвалід дитинства, а син, ххххххххххххххххххххххх, на бронхіальну астму.

Інших дітей, окрім наших з ним спільних дітей, а також непрацездатних батьків відповідач немає.

Оскільки добровільно про сплату аліментів домовитися не вдалося, я змушена звертатися до суду, прохаючи задовольнити позов та стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку на кожну дитини, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму у місяць для дитини відповідного віку.

На підставі викладеного й у відповідності із ст. 180, ч. 3 ст. 181, ст. 182, ч. 1, 2 ст. 183, ст. 185, ч. 1 ст. 191 СК України, керуючись ст. ст. 3, 15, 110, 119, п. 5 ч. 6 ст. 130, п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України.

прошу:

1. Стягувати з ххххххххххххххххххх, 1967 року народження, уроженця і жителя м. Синельниково Дніпропетровської області, Україна, аліменти на мою користь на утримання сина хххххххххххххххххххххххххххх, 15 жовтня 1994 року народження, і дочки, хххххххххххххххххххххххххх, 09 вересня 2003 року народження, у розмірі 1/4 з усіх видів його заробітку (доходу) на кожну дитину, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи стягувати від дня пред’явлення позову до суду і до досягнення ними повноліття.

2. Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

3. У попередньому судовому засіданні вирішити питання про витребування з місця роботи відповідача довідки про заробітку плату хххххххххххххххххх

4. Судові витрати покласти на відповідача.

 

Додатки:

1. Копія свідоцтва про укладення шлюбу.

2. Копія свідоцтва про народження хххххххххххххххххх

3. Копія свідоцтва про народження хххххххххххххххххх

4. Витяг з протоколу діагностичного засідання ПМПК від 28.08. 2006 року.

5. Копія позовної заяви.

 

«____» _____________ 20__ р. _______________ ххххххххххххххххх

 

 

Додаток 2

ШЛЮБНИЙ ДОГОВIР

 

МiстоЗапоріжжя, _____________________________дві тисячі _________ року

 

Ми, гр. України _____________________________________________________, паспорт: серія ____ № ___________, виданий _________________________________

______________________ "___" ___________ 201_ р., що проживаю за адресою: м. _____________, вул. _______________, буд. ___, кв. ___, з однiєї сторони та

гр. України ________________________________________________________, паспорт: серія ____ № ___________, виданий _________________________________

______________________ "___" ___________ 201_ р., що проживаю за адресою: м. _____________, вул. _______________, буд. ___, кв. ___, з iншої сторони,

при спільному вживанні "Сторони", усвідомлюючи в повній мірі і однозначно значення своїх дій, ознайомлені із загальними вимогами, додержання яких є необхідним для чинності правочину і підтверджуючи свою справжню волю на його вчинення, без жодного фізичного, психічного тиску чи зловмисної домовленості, будь-яких тяжких обставин, а також маючи всі необхідні для цього повноваження, уклали цей Договір у присутностi свiдкiв ____________________________________, паспорт: серія ____ № ___________, виданий _________________________________

____________________________ "___" ___________ 201_ р., що проживає за адресою: м. _____________, вул. _______________, буд. ___, кв. ___ та ___________

_________________________________ паспорт: серія ____ № ___________, виданий ________________________________________________________ "___" ___________ 201_ р., що проживає за адресою: м. _____________, вул. _______________, буд. ___, кв. ___, про наступне:

 

1. Вступаючи в шлюб, реєстрацiю якого в органах РАГС призначено на "___" ___________ 201_ р., ми визначаємо цим договором нашi майновi права та обов'язки у шлюбi i на випадок його розiрвання. Ми домовились зберегти особисту власнiсть кожного iз подружжя на майно, що придбано до реєстрацiї шлюбу, але надати право користування ним кожному iз подружжя та майбутнiм дiтям, а саме:

1.1. належну менi, ___________________________________________, на правi особистої власностi квартиру № ___ у будинку № ___ по вул. ________________ в м. _________________, яка складається з _____ кiмнат загальною площею ___ кв. м, житловою площею - ___ кв. м., що пiдтверджується довiдкою _______________ міського бюро технiчної iнвентаризацiї вiд "___" ___________ 201_ р. № ____, право власностi пiдтверджується договором купiвлi-продажу квартири вiд "___" ___________ 201_ р., посвiдченим _____________________________, приватним нотарiусом _______________ міського нотаріального округу, (реєстрацiйний запис № ____) та реєстрацiйним посвiдченням № ___ вiд "___" ___________ 201_ р., яке видане _____________ мiським бюро технiчної iнвентаризацiї та реєстрацiї права власностi на об'єкти нерухомостi.

1.2. належний менi, _________________________________, на правi особистої власностi автомобiль марки ___________, державний номерний знак _____________, зареєстрований МРЕВ ДАI м. _______________ "___" ___________ 201_ р., двигун № _______, шасi № _________, кузов № ______, свідоцтво про реєстрацію серiї ___ № ___________, що виданий МРЕВ ДАI м. ____________ "___" ___________ 201_ р.

2. Кошти, що належать особисто ______________________________ в сумi __________ (_____________________) гривень, якi є на вкладi в АКБ "____________" згідно договору № ___ від "___" ___________ 201_ р., залишаються її особистою власнiстю i можуть нею використовуватись для задоволення власних потреб, а також для здiйснення пiдприємницької дiяльностi. Цi кошти вважатимуться такими, що використанi для потреб подружжя, якщо буде укладено вiдповiдний договiр про спiльне їх використання.

3. У перiод перебування в шлюбi майно, яке буде отримане кожним з нас в дар або внаслiдок спадкування, вважатиметься нашою спiльною власнiстю, якщо таке майно не пiдлягає державнiй реєстрацiї.

4. Все майно i кошти, якi будуть набуті нами в перiод зареєстрованого шлюбу будуть вважатися нашою спiльною сумiсною власністю.

5. Ми погодились, що невиконання умов цього Договору однiєю iз сторiн може вважатися пiдставою для розiрвання шлюбу, а розiрвання шлюбу призводить до припинення дiї цього Договору.

6. У разi роздiльного проживання подружжя протягом року з будь-яких причин, на цей перiод дiя шлюбного договору призупиняється, а майно, що придбане у цей перiод, вважатиметься особистою власнiстю кожного з подружжя, якщо у письмовiй формi буде укладено договiр про окреме проживання подружжя або такий режим буде встановлено за рiшенням суду.

7. Шлюбний договiр може бути змiнено або розiрвано у будь-який час за взаємною згодою подружжя, що має нотарiально посвiдчуватися. У випадку ж вiдсутностi взаємної згоди, такий договiр може бути розiрвано у судовому порядку або частково визнано недiйсним.

8. Всi вклади та майно, що будуть придбаватись на iм'я дiтей за рахунок спiльних коштiв, у випадку розiрвання шлюбу та розподiлу майна вважатимуться такими, що належать дiтям, i не пiдлягатимуть врахуванню при розподiлi майна подружжя.

9. Змiст статей 92-103 Сiмейного кодексу України нам нотарiусом роз'яснений i нам зрозумiлий.

10. Витрати зі складання i посвiдчення договору сплачує __________________

______________________.

11. Договiр набирає сили з дати реєстрацiї шлюбу в органах РАГС.

12. Цей Договiр складено у трьох примірниках, з яких один зберігається в справах приватного нотаріуса ____________________________ нотаріального округу ___________________, а інші видаються Сторонам.

 

Пiдписи сторiн

______________________________________ /_______________________________/

______________________________________ /_______________________________/

Додаток 3

 

ДОГОВІР № ____

контрактації сільськогосподарської продукції

 

м._________________ "___" _________ 20__ р.

 

сільгосппідприємство: ________________________________, від імені якого на підставі __________________________ діє ___________________________

_________________________, з однієї сторони, та

заготівельник: _____________________________________, від імені якого на підставі _______________________ діє ______________________________

________________________, з другої сторони,

при спільному вживанні "Сторони", усвідомлюючи в повній мірі і однозначно значення своїх дій, ознайомлені із загальними вимогами, додержання яких є необхідним для чинності правочину і підтверджуючи свою справжню волю на його вчинення, без жодного фізичного, психічного тиску чи зловмисної домовленості, будь-яких тяжких обставин, а також маючи всі необхідні для цього повноваження, уклали цей Договір про наступне:

 

ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Відповідно до умов даного Договору, Сільгосппідприємство зобов'язується передати вироблену ним сільськогосподарську продукцію, зазначену в п. 2.1. даного Договору, надалі іменовану "продукція", а Заготівельник зобов'язується прийняти зазначену продукцію й оплатити Сільгосппідприємству її вартість.

1.2. Сума даного Договору складає ______ (_____________________) гривень.

 

2. ПРАВА Й ОБОВ'ЯЗКИ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВА

2.1. Відповідно до умов даного Договору, Сільгосппідприємство зобов'язується:

2.1.1. Поставляти Заготівельнику продукцію, що відповідає по якості діючим стандартам і технічним умовам, ветеринарним і санітарним вимогам.

При цьому, кількість, якість, вартість і терміни поставки відображаються в додатку до даного Договору, що є його невід'ємною частиною.

Протягом року в залежності від виробничих і інших умов терміни поставки, кількість і вартість продукції за узгодженням Сторін можуть бути змінені.

2.1.2. При вирощуванні продукції дотримуватися зоотехнічних, ветеринарних, агротехнічних, агрохімічних вимог, правил техніки безпеки, протипожежної охорони, охорони навколишнього середовища.

 

3. ПРАВА Й ОБОВ'ЯЗКИ ЗАГОТІВЕЛЬНИКА

3.1. Відповідно до умов даного Договору, Заготівельник зобов'язується:

3.1.1. Вчасно приймати всю продукцію, поставлену Сільгосппідприємством на підставі даного Договору;

3.1.2. Проводити оплату продукції Сільгосппідприємству відповідно до умов даного Договору;

3.1.3. Забезпечити Сільгосппідприємство тарою під продукцію в кількості

______________________________________________________________________

(ящиків, мішків і т.п.)

3.1.4. Вчасно надати транспорт для вивезення продукції в місце (пункт) її передачі (отримання);

3.1.5. Забезпечити Сільгосппідприємство консультаціями з питань технології, інженерного, агрохімічного, зоотехнічного і ветеринарного обслуговування, техніки безпеки, протипожежної охорони;

3.1.6. Надати повну самостійність Сільгосппідприємству в організації і технології робіт.

 

4. ВИМОГИ ДО ПРОДУКЦІЇ ТА УМОВИ ЇЇ ПЕРЕДАЧІ

4.1. Якість продукції, що поставляється, повинна відповідати встановленим в Україні ДСТУ, ТУ, іншій нормативній документації.

4.2. Приймання продукції по кількості і по якості здійснюється в місці (пункті) її передачі (отримання), при участі представників Сторін.

4.3. Приймання продукції по кількості і по якості здійснюється відповідно до Інструкцій про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання по кількості і по якості.

4.4. Приймання продукції оформляється Актом прийому-передачі, що є невід'ємною частиною даного Договору. Акти, що складені з порушенням вимог зазначених Інструкцій до розгляду Сільгосппідприємством не приймаються.

4.5. Тара й упаковка продукції повинні відповідати вимогам діючих в Україні ДСТУ, а також ТУ виробника.

4.6. Додаткові вимоги до тари й упаковки встановлюються Сторонами в додатку до даного Договору.

 

5. СТРОКИ І ПОРЯДОК ПОСТАВКИ

5.1. Поставка продукції здійснюється в строки, зазначені в додатку до даного Договору.

5.2. Датою виконання Сільгосппідприємством свого зобов'язання по поставці продукції вважається день її передачі Заготівельнику в місці (пункті) передачі (отримання).

5.3. Місцем (пунктом) передачі (отримання) продукції є ___________________

______________________________________________________________________

5.4. Часткова поставка продукції не допускається.

5.5. Мінімальною нормою відвантаження за даним Договором є: ____________

_______________________________________________________________________

5.6. Відвантаження продукції на адресу Заготівельника провадиться Сільгосппідприємством ___________________ транспортом. При цьому, доставка продукції до місця (пункту) її передачі (отримання) здійснюється за рахунок _______________________.

5.7. Передача продукції оформляється накладною та іншими необхідними документами.

5.8. Право власності на продукцію переходить від Сільгосппідприємства до Заготівельника в момент її фактичної передачі в місці (пункті) передачі (отримання).

 

6. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ

6.1. Заготівельник оплачує Сільгосппідприємству вартість поставленої продукції відповідно до умов, зазначених в додатку до даного Договору.

6.2. Оплата кожної партії поставленої за даним Договором продукції, здійснюється Заготівельником наступним чином:

6.2.1. ____ % від вартості продукції - протягом _______ (_________________) календарних днів з дати її поставки Заготівельнику;

6.2.2. ____ % від вартості продукції - протягом _______ (_________________) календарних днів з дати її поставки Заготівельнику.

6.3. Оплата продукції провадиться Заготівельником у безготівковій формі шляхом перерахування зазначеної суми на розрахунковий рахунок Сільгосппідприємства.

6.4. За домовленістю між Сторонами допускаються й інші форми розрахунків, що не заборонені чинним законодавством України.

7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

7.1. За невиконання чи неналежне виконання зобов'язань за цим Договором, винна Сторона несе відповідальність відповідно до чинного законодавства України і зобов'язана відшкодувати іншій стороні всі заподіяні таким невиконанням чи неналежним виконанням збитки.

7.2. За несвоєчасну оплату отриманої відповідно до даного Договору продукції, Заготівельник сплачує Сільгосппідприємству пеню в розмірі _____ % від неоплаченої чи несвоєчасно оплаченої суми за кожний день прострочення, але не більше двох облікових ставок Національного банку України, що діяли в період нарахування пені.

7.3. У випадку не передачі продукції чи її несвоєчасної передачі в термін, встановлений даним Договором, Сільгосппідприємство сплачує Заготівельнику штраф у розмірі ______ % від встановленої вартості продукції.

7.4. Сплата штрафних санкцій, встановлених цим Договором, не звільняє винну Сторону від виконання взятих на себе зобов'язань.

7.5. У випадках, не передбачених цим Договором, відповідальність визначається відповідно до чинного законодавства України.

8. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ

8.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове чи повне невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо таке невиконання настало в результаті надзвичайних і невідворотних за даних умов обставин (непереборна сила). До обставин непереборної сили Сторони, зокрема, відносять: пожежа, повінь, землетрус або інші стихійні лиха, війна, військові дії будь-якого виду, техногенні катастрофи, акції громадянської непокори, заколоти, тощо, дії органів державної влади і управління, а також будь-які інші обставини, що знаходяться поза контролем Сторін і є надзвичайними або невідворотними за даних умов подіями, у тому числі прийняття законів або інших нормативних актів України, що забороняє або обмежує будь-яку дію, передбачену цим Договором.

8.2. Настання, дія і припинення обставин непереборної сили підтверджуються відповідними довідками Торгово-промислової палати України.

8.3. При виникненні обставин непереборної сили, що перешкоджають виконанню зобов'язань за цим Договором однією із сторін, вона зобов'язана сповістити іншу сторону не пізніше п'яти календарних днів з моменту виникнення таких обставин. При цьому термін виконання зобов'язань за цим Договором переноситься на строк дії таких обставин.

8.4. Не повідомлення чи несвоєчасне повідомлення сторін про настання обставин непереборної сили не може бути виправданням для невиконання чи неналежного виконання взятих на себе відповідно до цього Договору зобов'язань.

8.5. У випадку продовження дії обставин непереборної сили більше двох місяців, Сторони зобов'язані зустрітися й обговорити доцільність подальшого виконання ними умов цього Договору.

 

9. КОМЕРЦІЙНА ТАЄМНИЦЯ І КОНФІДЕНЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ

9.1. Під комерційною таємницею маються на увазі відомості, що стосуються предмету діяльності Сторін і пов'язані з виробництвом, технологічною інформацією, ноу-хау, управлінням фінансами та інша інформація Сторін і пов'язаних із ними фізичних осіб та/або суб'єктів підприємницької діяльності, розголошення (передача, витік) якої може завдати шкоди їхнім інтересам.

9.2. Під конфіденційною інформацією розуміється така інформація, розголошення якої може завдати прямих матеріальних або моральних збитків іншій Стороні по цьому Договору та/або пов'язаним із ними фізичним особам та/або суб'єктам підприємницької діяльності.

9.3. Під пов'язаними зі Стороною фізичними особами та суб'єктами підприємницької діяльності розуміються будь-які фізичні і юридичні особи, розголошення комерційної таємниці чи конфіденційної інформації котрих небажано для Сторони за цим Договором.

9.4. Не можуть вважатися такими, що становлять комерційну таємницю відомості, що не можуть бути такими відповідно до чинного законодавства України.

9.5. Сторона відповідає за розголошення (передачу, витік) відомостей, що складають комерційну таємницю чи конфіденційну інформацію іншої Сторони або пов'язаних із нею суб'єктів підприємницької діяльності, з дати набуття чинності цього Договору і протягом всього строку дії цього Договору та два роки після закінчення строку його дії.

9.6. Кожна зі Сторін зобов'язана забезпечити, щоб до інформації, що містить комерційну таємницю чи конфіденційну інформацію іншої Сторони, мали доступ винятково ті співробітники, що безпосередньо пов'язані з роботою по цьому Договору, і виконання якої неможливо без ознайомлення з зазначеною інформацією.

9.7. Кожна зі Сторін гарантує нерозголошення комерційної таємниці чи конфіденційної інформації іншої Сторони, про які стало відомо її співробітникам у ході виконання ними цього Договору, а також неможливість доступу до цієї інформації інших співробітників, які не задіяні в роботі по цьому Договору та третіх осіб.

9.8. Не може розцінюватися як розголошення комерційної таємниці чи конфіденційної інформації іншої Сторони передача такої інформації законно діючим правоохоронним або іншим компетентним органам, в обсязі, що ними запитується, за умови повної відповідності їхніх дій чинному законодавству України.

 

10. ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

10.1. Усі суперечки і розбіжності, що виникають чи будуть виникати між Сторонами в процесі виконання ними цього Договору, будуть вирішуватися шляхом переговорів, відповідно до чинного законодавства України.

10.2. Якщо відповідний спір неможливо врегулювати шляхом переговорів, він підлягає вирішенню в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору, в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

 

11. Строк ДІЇ ДОГОВОРУ

11.1. Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до “___” __________ 20__ року.

11.2. У випадку, якщо за 30 (тридцять) календарних днів до закінчення строку дії цього Договору Сторони не заявлять про його розірвання, він автоматично, щоразу, продовжує свою дію на наступний календарний рік.

 

12. ПОВІДОМЛЕННЯ

12.1. Всі повідомлення у зв'язку з виконанням цього Договору повинні бути оформлені в письмовому вигляді і будуть вважатися такими, що відправлені належним чином, якщо вони відправлені цінним листом з описом, або доставлені кур’єром під розписку на зазначені адреси Сторін.

 

13. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

13.1. Взаємовідносини Сторін, не урегульовані цим Договором, регламентуються чинним законодавством України.

13.2. Сторони заявляють, що реалізуючи права та обов'язки по цьому Договору, вони є виключно діловими партнерами, кожен з яких несе самостійний ризик, пов'язаний із здійсненням своєї підприємницької діяльності.

13.3. Сторона несе повну відповідальність за правильність вказаних нею у цьому Договорі реквізитів та зобов‘язується своєчасно у письмовій формі повідомляти іншу сторону про їх зміну, а у разі неповідомлення несе ризик настання пов'язаних із цим несприятливих наслідків.

13.4. Всі виправлення за текстом цього Договору мають силу та можуть братися до уваги виключно за умови, що вони у кожному окремому випадку засвідчені підписами Сторін та скріплені їх печатками.

13.5. Цей Договір може бути змінений, доповнений або пролонгований винятково по взаємній згоді Сторін.

13.6. Визнання недійсним будь-якого з положень цього Договору не веде до визнання недійсним всього Договору в цілому. При цьому, недійсне положення підлягає заміні належним положенням, яке найбільше відповідає суті правовідносин між Сторонами, іншим умовам цього Договору та положенням чинного законодавства України.

13.7. Всі зміни, доповнення, додатки до цього Договору повинні бути складені в письмовій формі і підписані обома Сторонами.

13.8. Після підписання цього Договору всі попередні переговори, усні або письмові угоди, листування, протоколи, інші документи, що відносяться до предмету цього Договору, втрачають юридичну чинність.

13.9. Жодна зі сторінне вправі передавати свої права й обов'язки по цьому Договору будь-якій третій стороні без письмової згоди іншої Сторони.

13.10. Цей Договір укладено Сторонами при повному розумінні предмета цього Договору українською мовою, у двох примірниках – по одному для кожної з Сторін, що мають однакову юридичну силу.

13.11. Заготівельник є платником податку на прибуток – на загальних підставах. Сільгосппідприємство є платником податку на прибуток – ___________.

 

РЕКВІЗИТИ СТОРІН

сільгосппідприємство ____________________________________________ ____________________________________________, м. _________________, вул. _______________________, буд. ____, оф. ____ Код ЄДРПОУ ________________ тел./факс: (_____) ______________, ______________ р/р _____________________________ в __________________________________________, МФО ___________ Свідоцтво платника ПДВ: ______________________ ІПН: ________________________________________ ______________________ посада _____________________________ прізвище, ініціали _________________________________________ підпис, печатка   заготівельник ______________________________________________ _____________________________________________, м. _________________, вул. ________________________, буд. ____, оф. ____ Код ЄДРПОУ ________________ тел./факс: (_____) ______________, ______________ р/р _____________________________ в ____________________________________________, МФО ___________ Свідоцтво платника ПДВ: _______________________ ІПН: _________________________________________ ______________________ посада _____________________________ прізвище, ініціали ______________________________________________ підпис, печатка  

 

 

Додаток № 1

до Договору контрактації

сільськогосподарської продукції

№ ____ від "___" _________ 20__ р.

 

Специфікація

на поставку продукції по

Договору контрактації сільськогосподарської продукції

№ ____ від "___" __________ 20__ р.

 

 

№ п/п Найменування продукції Одиниця виміру Об'єм поставки в одиницях виміру
Всього в тому числі по періодам
1-й квартал 2-й квартал 3-й квартал 4-й квартал
               
               
               
               
сільгосппідприємство ____________________________________________ ____________________________________________, м. _________________, вул. _______________________, буд. ____, оф. ____ Код ЄДРПОУ ________________ тел./факс: (_____) ______________, ______________ р/р _____________________________ в __________________________________________, МФО ___________ Свідоцтво платника ПДВ: ______________________ ІПН: ________________________________________ ______________________ посада _____________________________ прізвище, ініціали _________________________________________ підпис, печатка заготівельник ______________________________________________ _____________________________________________, м. _________________, вул. ________________________, буд. ____, оф. ____ Код ЄДРПОУ ________________ тел./факс: (_____) ______________, ______________ р/р _____________________________ в ____________________________________________, МФО ___________ Свідоцтво платника ПДВ: _______________________ ІПН: _________________________________________ ______________________ посада _____________________________ прізвище, ініціали ______________________________________________ підпис, печатка
Одержувач: ______________________ ______________________ Адреса ______________________   ЗАТВЕРДЖУЮ: Керівник підприємства ______________________ "__" __________ 20__ р.  
         

АКТ

приймання продукції (товарів) за кількістю та за якістю

"___" ___________ 20__ р.

 

Місце складання акту приймання продукції (товарів) _____________________

_______________________________________________________________________

Час початку приймання продукції (товарів) ______________________________

Час закінчення приймання __________________________________________

Комісія у складі:

1. ______________________________________________________________________

2. ______________________________________________________________________

3. ______________________________________________________________________

4. ______________________________________________________________________

за участю представника постачальника (незацікавленої організації, громадськості) ________________________________________________________________________

(посада, назва підприємства, ім’я, по батькові, прізвище)

Дата і номер посвідчення представника постачальника (незалежної організації, громадсь­­кості) ___________________________________________________________

Комісія ознайомлена з Інструкціями про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання за кількістю та за якістю.

Назва постачальника _________________________________________________

Назва та адреса відправника (виробника) ______________________________

_____________________________________________________________________

Дата і номер телефонограми або телеграми про виклик представника відправника (вироб­ника) _________________________________________________

Дата та номер рахунку-фактури _______________________________________

Дата та номер транспортної накладної _________________________________

Станція відправлення (пристань, порт) і дата відправлення _________________

________________________________________________________________________

Станція призначення і час прибуття вантажу _____________________________

______________________________________


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 11; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!