Техніка вишивання стеклярусом



При вишиванні стеклярусом використовують такі найпростіші шви, як: “за голку”, “уперед голку”, “стебловий” шов.

Шов “за голку“

При виконанні шва “за голку” (рис. 20) голку виколюють на лицьову сторону виробу в точці 1, набирають стеклярус, уводять її в точку 2 і, не протягуючи робочу нитку на виворітну сторону, виводять голку в точці 3, підтягують стеклярус і в такій же послідовності продовжують пришивати його до кінця ряду.

Рис. 20. Спосіб виконання шва “за голку”

Шов “уперед голку”

При виконанні шва “уперед голку” (рис. 21) голку виколюють у точці 1, набирають один стеклярус і вколюють голку в точку 2, і знову виводять на лицевий бік в точці 3, надягають один стеклярус і так продовжують вишивати ряд до необхідної довжини. У випадку, якщо стеклярус змістився за лінію контуру, його зміцнюють, пройшовши зворотним ходом тим самим швом.

Рис. 21. Спосіб виконання шва “уперед голку”

Стебловий” шов

Виконується цей шов зліва направо таким способом (рис. 22). У початковій точці 1 вишивки закріплюють нитку. На неї нанизують два стекляруси, вводять голку в тканину ліворуч за другим стеклярусом в точці 2 і виводять голку між стеклярусом в точці 3. Протягнувши голку через другий стеклярус, на нитку нанизують ще однин стеклярус, вводять голку в тканину за новим стеклярусом і виводять між останнім і передостаннім стеклярусом. Після цього протягують голку через останній стеклярус і продовжують таким самим способом.

Рис. 22. Спосіб виконання “стеблового” шва

При виконанні вишивки методом “стеблового” шва (рис. 23), при вишивці деталей складної конфігурації, кожний лицевий стібок проходить через стеклярус. Голку виколюють на лицеву сторону в точці 1, надягають стеклярус, вколюють у точку 2 і виводять знову на лицеву сторону в точці 3, розташовану приблизно на середині першого стеклярусу.

Рис. 23. Пришивання стеклярусу методом “стеблового” шва

Кожна вишивальниця сама вибирає спосіб пришивання стеклярусу, послідовність і напрямок стібків, головне – навчитися розташовувати стеклярус на рівній відстані і з однаковим нахилом однин до одного. Щоб уникнути провисання стеклярусу, необхідно періодично закріплювати нитку з виворітної сторони петельним вузликом. Робити це потрібно обережно, так, щоб не стягти тканину і щоб не було видно стібка на лицьовій стороні. Вишивка стеклярусом вимагає особливої уваги, тому що при роботі необхідне уміння точно розраховувати відстань між точками 1 і 2 (рис. 24, а,б), рівній довжині стеклярусу, а при розрідженому шві ще і з урахуванням просвітів між ними. Якщо відстань між точками 1, 2 виявиться менше, ніж довжина стеклярусу (рис 24, а), то нитка щільно обхоплює краю стеклярусу і виникає небезпека швидкого її перетирання. У випадку якщо відстань перевищує довжину стеклярусу (рис. 24, б), на поверхні тканини будуть виділятися протяжки робочої нитки і, до того ж, стеклярус виявиться надто рухливим у своїй петлі.

Рис. 24. Вибір відстані між стібками Рис. 25. Зразки вишивки бісером і стеклярусом

 

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!