Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КОЛЕДЖ ПВНЗ «МІЖНАРОДНИЙ КЛАСИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Імені Пилипа Орлика

Циклова комісія з готельно-ресторанного обслуговування

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

з курсу

КУЛЬТУРОЛОГІЯ

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

 

 

Самостійна робота є однією із складових навчального процесу, на яку припадає значний обсяг навчального часу. При цьому студент є активним учасником навчального процесу, набуває навичок самоорганізації, самостійного пошуку інформації, прийняття рішень тощо. Правильна організація самостійної роботи дозволяє максимально індивідуалізувати навчання, підвищити ефективність навчального процесу в цілому.

Одним із видів самостійної роботи є опрацювання лекційного матеріалу, визначення головного у змісті лекції, засвоєння її основних моментів. Основа правильного ведення конспекту лекцій – уважне слухання, розуміння та короткий запис зрозумілого. Треба навчитися відбирати головне, суттєве в лекції.

Рекомендації до ведення конспекту:

· У конспекті треба записати дату, тему, план, літературу, основні положення;

· При цьому не слід дослівно записувати за лектором, а своїми словами фіксувати найсуттєвіше;

· Записи вести в окремому зошиті, краще в клітинку (через клітинку).

· Записувати слід акуратно і чітко;

· Не писати олівцем;

· На сторінках конспекту залишати широкі поля для додаткових поміток під час самостійної роботи над літературою.

· Вводити цифрові та літерні позначки, використовувати систему скорочень – перелік їх помістити на першої сторінці конспекту.

 

Щоб зрозуміти і добре засвоїти лекційний матеріал, до кожної наступної теми слід ретельно готуватися: систематично опрацьовувати матеріал попередньої лекції, і, якщо це необхідно, опрацювати рекомендовану літературу, повторювати пройдений матеріал, на який лектор посилається при викладанні нового.

Якщо з певних причин лекція пропущена, її необхідно законспектувати і опрацювати самостійно, незрозумілі питання з’ясувати на консультації.

Семінар, як одна із форм навчальних занять, розрахована на глибоке та повне розкриття студентами певної проблеми на основі самостійного вивчення рекомендованої літератури. На семінарських заняттях вони глибше опановують складні питання, беруть участь в їх колективному творчому обговоренні, оволодівають науковими методами аналізу певних явищ і проблем. Систематична підготовка до семінару привчає до самостійної роботи з першоджерелами – періодичними виданнями, науковою, навчальною, науково-методичною літературою тощо. Під час занять створюються умови для перевірки та виявлення інтелектуального рівня студентів, для набуття уміння виступати, логічно висловлюватися, колективно обговорювати гострі проблеми, обстоювати власну точку зору, аргументувати свою позицію.

Для ґрунтовного засвоєння першоджерел необхідно вдумливо конспектувати їх, вдаючись до різних видів запису (витяги, тези, цитати) та ін. Готуючись до відповіді, важливо, в першу чергу, визначити напрями наукових досліджень з певної проблеми та впровадження їх результатів у практику. Доцільно підготувати власні спостереження та висновки, обґрунтовуючи їх теоретичними положеннями та рекомендаціями.

Професійному розвитку студентів сприяє самостійне виконання творчих та практичних завдань, різноманітні форми пошукової, дослідної роботи. Це сприяє систематизації і використанню знань, набутих на лекційних заняттях, формуванню професійних якостей майбутнього організатора дозвілля. Активний пошук шляхів їх вирішення озброює студентів професійними навичками, оптимізує розвиток їх професійного мислення і сприяє більш глибокому та усвідомленому засвоєнню теорії курсу. Студенти мають можливість формувати навики аналізу, робити на цій підставі самостійні висновки, тим самим удосконалюючи рівень розумової та творчої активності.

Викладач систематично контролює самостійну роботу студентів: перевіряє конспекти першоджерел, виконання завдань творчого характеру, надає необхідну допомогу для активізації навчальної діяльності студентів.

Окремими формами самостійної роботи студента, передбаченими навчальним планом, є написання рефератів, контрольних та курсових робіт, а також підготовка творчих проектів (методичні матеріали до яких додаються окремо).

 

Самостійна робота


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!