Матриця вибору стратегії діяльності підприємства відповідно до SWOT-аналізу



Внутрішнє середовище Сильні (S) Слабкі(W)
- великі виробничі можливості - кваліфікований персонал - організована робота профспілок - відсутність частини потрібних ресурсів. - втрата частини споживачів через геополітичні обставини
Зовнішнє середовище Можливості(О) Загрози(Т)
- вихід на зовнішні ринки. - закріплення на внутрішньому за рахунок відсутності сильних конкурентів   - можливість появи іноземних конкурентів на внутрішньому ринку - негативні зміни в законодавсті країни  

Висновок

При написанні даної лабораторної роботи було проаналізовано та оцінено вплив факторів внутрішнього і зовнішнього середовища на конкретну організацію (підприємство з виготовлення автобусів) та визначення стратегії розвитку. Кожен фактор має різний вплив на організацію.

Найбільш позитивний вплив мають:

· Фактори внутрішнього середовища – злагоджена робота профспілок, кваліфіковані робітники, потужні виробничі можливості;

· Фактори зовнішнього середовища:

а) прямої дії – споживачі;

б) непрямої дії – особливості економічних відносин, відсутність конкуренції внутрішньому ринку

Негативний вплив:

· Фактори внутрішнього середовища – відсутність технології виробництва деяких комплектуючих;

· Фактори зовнішнього середовища:

а) прямої дії – законодавчі акти, система економічних відносин в державі:

б) непрямої дії – стан економіки, політичні обставини.

Негативний вплив на підприємство справляє низка чинників наведених вище, серед яких найгірше впливає відсутність власних комплектуючих, які потрібно завозити з-закордону, що є дуже затратно і як результат впливає на ціну готової продукції, що в свою чергу викликає зниження попиту серед потенційних покупців.

Розпад СССР спричинив розірвання економічних зв’язків з старими ринками збуту, а налагодження нових відбувається надто повільно, через поганий економічний та політичний стан в державі. Тому підприємству слід обрати нову стратегію відповідно до умов, які будуть відповідати таким критеріям:

· за функціональністю: маркетингова. Підприємству потрібні нові ринки збуду, тому потрібно провести маркетингову кампанію, щоб отримати нових споживачів.

· За стадією життєвого циклу: розвиток. З огляду на фактичне становище і наявні потенційні можливості підприємство, за правильних управлінських рішень, здатне до розвитку.

· За напрямком розвитку: інтенсивне та диверсифікації. Зважаючи на виробничі потужності підприємство може розвиватися інтенсивним способом, а також диверсифікації, створюючи кардинально нові види продукції, з допомогою наявних вільних виробничих ресурсів.

· За місцем організації у конкурентній боротьбі: претендент на лідерство. На даний момент в підприємства фактично немає конкуренції на внутрішньому ринку, тому в близькому майбутньому підприємство може стати лідером в даній місцевості.

· За ознакою наступальних дій: захоплення вільного простору. Відсутність конкуренції дозволяє захопити вільні ринки.

· За характером ГВД: зниження собівартості. Найбільшою проблемою, яка заважає підприємству вести успішну торгівлю – це висока вартість продукції, спричинена потребою купівлі деяких деталей закордоном. Тому потрібно розробити власні зразки відповідних деталей, або налагодити їх купівлю на внутрішньому ринку.

· За галузевою орієнтацією: у нових галузях та галузях на різних стадіях. Відсутність у країні власних виробників різноманітної техніки суміжних галузей спричиняє дефіцит на ринку(закордонна продукція надто дорога). Зважаючи на вільні виробничі потужності підприємство може перепрофілюватися на виробництво у нових галузях. Також потрібно розвивати уже наявну.

· За експортно-імпортною політикою: прямий експорт. З огляду на ціни закордоном, імпортувати будь-які товари надто затратно, тому за даних умов розглядати потрібно тільки експорт.

 

 


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 10; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!