Вимоги до виготовлення одягу

Тема: Показники якості та дефекти швейних виробів. Маркування, пакування, зберігання та догляд за швейними виробами

План

1. Вимоги до виготовлення одягу

2. Маркування швейних виробів

 

Завдання 1

1.1. Вкажіть та охарактеризуйте основні споживні вимоги до швейних виробів

1.2. Вкажіть та охарактеризуйте основні види дефектів швейних виробів

 

Завдання 2

2.1. Вкажіть, яким чином маркують швейні вироби

2.2. Вкажіть основні маркувальні дані, що мають бути вказані при маркуванні швейних виробів

 

 


Вимоги до виготовлення одягу

Формування споживних властивостей швейних виробів і їх якості здійснюється в процесі виготовлення виробів при дотриманні усіх вимог, закладених у нормативних документах (державних і галузевих стандартах, технічних умовах на модель, технічному описі).

Швейні вироби повинні відповідати технічним описам моделей за силуетом, формою, кроєм, розмірами, використаними матеріалами й оздобленням, відповідати своєму призначенню, бути зручними в експлуатації, гігієнічними, надійними й естетичними. За зовнішнім виглядом (художньо-естетичними показниками) вони мають відповідати затвердженому зразку (еталону) моделі. Необхідно, щоб швейні вироби мали правильну посадку на фігурі.

Під час пошиття швейних виробів у результаті порушень технології пошиття та вимог нормативних документів можуть виникнути виробничо-швейні дефекти, які впливають на якість і сорт виробу.

Дефекти виробничого характеру можуть виникнути на різних стадіях виготовлення виробу. Такі дефекти, як засміченість, різновідтінковість, стовщення ниток, джути, дрібні плями тощо, можуть бути не поміченими у підготовчому виробництві. Можуть виникнути і дефекти, пов'язані з недоліками конструкції. Нерідко через порушення технічних умов виконання окремих операцій виникають такі дефекти: розбіжність рисунка тканини по середньому шву спинки, на лісточках, клапанах; поперечні або поздовжні складки (зморшки) на ділянках спинки, окатах рукавів, бокових швах; викривлення країв борта, клапана, лацканів, коміра; неоднакова ширина клапанів, лацканів, накладних кишень; лацкани не прилягають до пілочок, пілочки різні за довжиною, різна відстань між петлями, скривлено шов розкепу, перекіс підкладки, короткий або подовжений один з боків банта, поперечні та навскісні складки по боковому (кроковому) шву штанів; нитки, які застосували для виготовлення одягу, не відповідають кольору тканин, кінці внутрішніх строчок не закріплені зворотною строчкою та ін.

Порушення встановлених стандартами вимог до пакування, транспортування і зберігання можуть призвести до виникнення дефектів невиробничого характеру.


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!