Демонстрація презентації

Завдання для лабораторного заняття

 

Тема: Використання аудіо- та відео ефектів при оформлення презентації. Використання гіперпосилань та кнопок дій.

 

Мета: Поглиблення знань з основних понять про мільтимедіа та формування вмінь використання ефектів, гіперпосилань та кнопок в презентаціях.

Теоретичні відомості

Анімаційні ефекти

Під анімацією в POWERPOINT мають на увазі рух або видозміну об'єктів на екрані. Застосування анімаційних ефектів надає презентації динамічності, а також дає змогу підкреслити деякі ключові моменти її змісту.

Анімаційні ефекти можуть супроводжувати:

- зміну слайдів;

- появу та відображення об'єктів слайда.

Ефект при переході до наступного слайда можна встановити так: Показ слайдовСмена слайдов на панелі справа вибрати потрібний ефект. Ефект можна застосувати лише до одного або до всіх слайдів.

Перш ніж застосовувати ефекти, необхідно визначити, які об'єкти будуть анімовані, в якому порядку вони з'являтимуться під час демонстрації, який самеанімаційний ефект буде застосований після їхньої появи на екрані, з якою метою і скільки він триватиме.

Щоб призначити анімаційний ефект деякому об'єкту на слайді, перейдіть в режим Звичайний і виконаєте наступні дії.

1. Відкрийте той слайд презентації PowerPoint, на який планується додати анімаційний ефект. Виділіть об'єкт, до якого буде застосована анімація.

2. Виберіть команду Налаштування анімації в меню Показ слайдів або в контекстному меню.

У будь-якому випадку в області завдань відкриється панель Налаштування анімації.

3. Клацніть на кнопці Додати ефект. (Якщо кнопка Додати ефект неактивна, значить, на слайді немає виділеного об'єкту). Виберіть в меню, що розкрилося, один з чотирьох типів анімаційного ефекту, який необхідно застосувати до виділеного об'єкту, а потім в підміню і сам ефект.

Якщо необхідний ефект анімації відсутній у відкритому підміню, виберіть команду Інші ефекти.

Вибраний анімаційний ефект буде застосований до об'єкту і назва цього ефекту з'явиться в списку Зміна на панелі Налаштування анімації області завдань. Порядковий номер ефекту також з'явиться на слайді біля об'єкту, до якого цей анімаційний ефект був застосований, а його назва і номер поміщені в список ефектів на панелі Налаштування анімації області завдань. Цей номер відбивається тільки в звичайному режимі при відкритій на екрані панелі Налаштування анімації області завдань.

Використовуючи кнопки Порядок, можна змінити послідовність ефектів.

Щоб проглянути додані ефекти анімації, клацніть на кнопці Перегляд панелі Налаштування анімації.

Анімаційні ефекти, застосовані до об'єктів, можна додатково настроїти, відредагувавши їх параметри. Щоб настроїти додаткові параметри ефектів анімації, виконаєте наступні дії.

1. Клацніть правою кнопкою миші на кнопці із стрілкою, розташованою біля назви ефекту в списку на панелі Налаштування анімації області завдань.

2. У меню, що розкрилося, виберіть команду Параметри ефектів. Відкриється діалогове вікно, назва і зміст якого залежить від вибраного ефекту і від об'єкту, до якого він застосовується.

3. Визначте потрібні значення і клацніть на кнопці ОК. Налаштування діалогового вікна дозволяють додати до ефекту звук, змінити колір об'єкту, задати необхідні тимчасові характеристики і інші індивідуальні параметри.

Щоб встановити порядок появи об'єктів на екрані, треба виконати такі дії: Показ слайдов→Настройка анимации. Вибрати порядок появи об'єктів на екрані. На панелі Настройка анимации потрібно вказати, як буде здійснено анімацію: після натискання на кнопку миші По щелчку чи автоматично Автоматически через вказаний проміжок час

В області задач Настройка анимации задати бажані параметри для кожного об'єкту слайду, попередньо їх виділивши.

 

 

Демонстрація презентації

Останнім кроком в підготовці презентації є завдання параметрів показу презентації. Ці параметри зібрані у вікні Налаштування демонстрації. Тут визначається:чи буде демонстрація здійснюватися в автоматичному режимі або під управлінням людини(доповідача або користувача) чи буде демонстрація робитися із звуковим супроводом або без нього чи треба використати призначені ефекти анімації які слайди будуть включені в показ

чи робитиметься просування по слайдах відповідно до призначеного часу або по натисненню клавіш з якою якістю демонструвати слайди.

Програмою передбачені три основні режими демонстрації:

· Режим управління доповідачем

· Режим управління користувачем

· Автоматичний режим

Як і інші програмні продукти Microsoft, PowerPoint підтримуконтекстне■

меню, кнопки швидкого доступу і панелі інструментів, щоб максимально полегшити процес створення презентації. Використання контекстного меню Для того щоб не звертатися до низхідного меню, можна користуватись контекстним меню, яке підтримується у PowerPoint.

 
 

Далее — перехід до наступного слайда.
Назад — перехід до попереднього слайда.

Перейти к слайду — список слайдів до яких можна перейти.

Произвольный показ — дозволяє почати заздалегідь створений довільний показ слайдів

Указатель — показує список команд для керування. Команди контекстного меню Автоматически і Стрелка відображають на екрані курсор миші, а команда Скрывать всегда дозволяє його приховати. З іншого боку команда Перо дозволяє зробити за допомогою стрілки миші помітки на слайді вибраним кольором (Цвет чернил). Іншими словами, команда дозволяє малювати жирним маркером для того, щоб обвести будь-яку область слайда. При цьому помітки, зроблені в час показу на слайді, не зберігаються і відповідно не відображаються при його повторному показі.

Экран — команда керування екраном демонстрації.

Справка — відображує вікно довідкової інформації з використання різних комбінацій клавіш у час показу.

Завершить показ слайдов — використовують для завершення показу презентації.

Презентація зберігається у вигляді файлу. Існують різні підходи до збереження презентації залежно від мети, з якою робиться збереження.

Найпоширеніші варіанти:

збреження з можливістю подальшого розвитку і модифікації(формат.ppt) збереження для показу(формат.pps)

збереження презентації для публікації в Інтернет(формат.html або.mht)

збереження слайдів у вигляді окремих графічних файлів(формати графічних файлів)

збереження в якості шаблону для розробки інших презентацій.

У першому випадку презентація зберігається в повному об'ємі у файлі з розширенням.ppt. Таким чином, збережена презентація може надалі модифікуватися і розвиватися(звичайно, за допомогою програми PowerPoint 2003).

При збереженні в цьому форматі можна вибрати версію програми PowerPoint 2003, для якої буде збережена презентація.

Збереження презентації у форматі.pps робиться з метою максимально підготувати презентацію до показу. В даному випадку передбачається, що на комп'ютері, де демонструватиметься презентація, є або програма PowerPoint 2003, або програма PowerPoint 2003 Viewer 2003. Остання призначена для перегляду презентацій, підготовлених в PowerPoint 2003 без використання самої програми PowerPoint 2003. Такою програмою можуть користуватися люди, які не мають PowerPoint 2003, але хочуть переглядати презентації, підготовлені за допомогою програми PowerPoint 2003.

При запуску перегляду презентації у форматі.pps не відкриваються робочі вікна програм, а відразу починається показ слайдів. Файл презентації можна зберегти в спеціальному форматі, в якому презентація завжди відкриватиметься в режимі показу слайдів.

Для збереження файлу презентації в цьому форматі виконаєте команду Файл-Сохранить як. У вікні Збереження документу перейдіть до теки, в яку зберігається файл, в списку, що розкривається, Тип файлу виберіть Демонстрація Microsoft PowerPoint 2003(*.pps), при необхідності в полі Ім'я файлу введіть ім'я файлу, після чого натисніть кнопку Зберегти.

У тому випадку, коли вимагається опублікувати презентацію в Інтернет, забезпечуючи тим самим широкий доступ до презентації усім користувачам мережі, слід зберегти презентацію в спеціальному форматі.htm(.html) або.mht(.mhtl).

Хід роботи

Завдання 1. Завантажте програму Microsoft PowerPoint. Створіть презентацію-рекламу про свою майбутню фірму.

1. Оформіть титульний слайд: Назва фірми, її власник (прізвище, ім’я, по батькові). Вставте картинку з колекції комп’ютера як свою емблему.

2. Створіть другий слайд з макету «Заголовок і текст».

Опишіть адресу фірми.

3. На третьому слайді: Послуги (у вигляді списку перелічіть послуги, які надаються фірмою).

4.На четвертому слайді: Графік роботи (відомості про роботу протягом тижня).

5.На п’ятому слайді: Партнери (дані про них).

6.Застосуйте шаблонне оформлення до слайдів.

7. На шостому слайді: Контактні дані (Ареса, телефон, електронна пошта).

8. Додайте анімаційні ефекти до слайдів та окремих елементів слайдів. Показ слайдів → Настройка анімації.

9.Після титульного слайда вставте слайд Зміст, на якому запишіть список з назвами слайдів і перетворіть їх у гіперпосилання на конкретні слайди. Вставка → Гіперпосилання → Місцем у документі → вибрати слайд.

10. На другий, третій слайд вставте кнопки дій Далі.

11. Створіть колонтитули Вигляд → Колонтитули.

У колонтитулі (крім першого слайда) має міститися поточна дата, назва фірми, номер слайда.

14. Збережіть презентацію під назвою ЛАБ14.

Завдання 2.

1. Виконати і описати вставку Звуку з файлу на першому слайді, який буде автоматично відтворюватися при перегляді презентації

2. Виконати і описати створення 4 кнопок керування В початок презентації, Попередній, Наступний, В кінець презентації

3. Виконати і описати можливість виключення переходу між слайдами іншими способами

4. Вставите на слайди малюнки та задати їм анімаційні ефекти.

5. Вставите відеоролик з Колекції відео кліпів

6. Добавте эфект для зміни способу відтворення для відео кліпу

7. Завершити роботу над презентацією і зберегти її під назвою ЛАБ14 в паці Мої документи.

8. Закрийте програму. Вимкніть ПК. Приберіть робоче місце.

Контрольні питання

1. Що таке анімація?

2. Як вставити дикторський текст у слайд?

3. Яке призначення гіперпосилання на слайді?

4. Для чого призначенні кнопки дій?

5. Як вставити діаграму у слайд?

6. Як продублювати слайд?

7. Як змінити налаштування ефектів анімації?

8. Які є способи запустити показ презентації?

 


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 11; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!