Методичні рекомендації з вивчення теми



Слід мати на увазі, що в різних джерелах міститься неоднакове тлумачення таких понять: «виявлення злочинів», «попередження злочинів», «припинення злочинів», «розкриття злочинів» у процесі оперативно-розшукової діяльності.

Особливої уваги заслуговує поняття «припинення злочинів». Застосування деяких рекомендацій щодо припинення злочинів із використанням сили, засобів та методів оперативно-розшукової діяльності може призвести до порушення вимог закону. У зв’язку з цим необхідно вивчити і практику розгляду справ у судах, в яких є матеріали про припинення злочинів. Доцільно вивчити поняття «розкриття злочину» з різних позицій, а не тільки оперативно-розшукових. Це допоможе більш точно визначити завдання оперативно-розшукової діяльності з розкриття злочинів.

Успіх перевірки багато в чому залежить від повноти й достовірності інформації, якою буде володіти уповноважений прокурор ще до її початку. Тому важливе значення для засвоєння теми має чітке уявлення про джерела цієї інформації в органах прокуратури, органах, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органах досудового розслідування та інших.

Практика свідчить, що багато уповноважених прокурорів не знають основних питань, які необхідно з’ясовувати в ході перевірок додержання вимог законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, спрямовану на попередження, виявлення, припинення й розкриття злочинів. Тому особливу увагу слід приділяти формулюванню цих питань та складанню їх переліку.

 

Контрольні питання

1. Що розуміють під попередженням, виявленням, припиненням і розкриттям злочинів як завданнями оперативно-розшукової діяльності?

2. Які обов’язки покладено на органи, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність з попередження, виявлення, припинення і розкриття злочинів?

3. Відзначте типові порушення законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності, спрямованої на попередження, виявлення, припинення і розкриття злочинів.

4. Назвіть основні джерела інформації про порушення законів під час попередження, виявлення, припинення і розкриття злочинів.

5. Сформулюйте питання, що розглядаються під час прокурорської перевірки додержання вимог закону органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, спрямовану на попередження, виявлення, припинення і розкриття злочинів.


Дата добавления: 2015-12-20; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!