Методичні рекомендації з вивчення теми



Під час вивчення теми необхідно не тільки з’ясувати поняття суб’єктів оперативно-розшукової діяльності, а й розібратися в їх класифікації. Потрібно звернути увагу на юридичний статус кожного із суб’єктів оперативно-розшукової діяльності, вивчити їх функції, права, обов’язки, відповідальність.

Слід знати, що називається оперативно-розшуковим органом, ознайомитися з системою і структурою оперативно-розшукових органів. У зв’язку з цим необхідно розрізняти поняття «оперативно-розшуковий орган» і «оперативно-розшуковий підрозділ». Слід орієнтуватись в оперативно-розшуковій підвідомчості, в компетенції конкретних оперативно-розшукових органів. Необхідно розглянути класифікацію посадових осіб оперативно-розшукових органів і їх правовий статус, приділивши особливу увагу оперативному працівнику як основній посадовій особі, яка безпосередньо здійснює оперативно-розшукову діяльність.

Пропонується з’ясувати поняття «особа яка залучається до участі в оперативно-розшуковій діяльності», розглянути класифікацію таких осіб, приділивши необхідну увагу основній фігурі – агенту, який залучається до участі в оперативно-розшуковій діяльності. Необхідно знати, що являє собою контракт (договір) між суб’єктами оперативно-розшукової діяльності, звернувши увагу на умови укладання оперативно-розшукового контракту.

Для розуміння функцій, прав та обов’язків суб’єктів, що здійснюють контроль і нагляд за виконанням законів в оперативно-розшуковій діяльності, необхідно усвідомити різницю між прокурорським наглядом, судовим, відомчим та іншим контролем.

 

Контрольні питання

1. Дайте визначення суб’єктів оперативно-розшукової діяльності.

2. Що таке система суб’єктів оперативно-розшукової діяльності?

3. Визначте компетенцію кожного із державних органів, уповноважених здійснювати оперативно-розшукову діяльність.

4. Назвіть права і обов’язки посадових осіб органів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність.

5. Які підстави і загальні умови залучення особи до участі в оперативно-розшуковій діяльності містяться в чинному законодавстві?

6. У чому полягає правовий захист осіб, які сприяють органам, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність?

7. У чому полягає схожість і відмінність прокурорського нагляду, судового і відомчого контролю за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності?

 


Дата добавления: 2015-12-20; просмотров: 21; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!