Методичні рекомендації



Перш за все курсант повинен розуміти, що в цивільному процесі адвокат виконує подвійну функцію: правозахисника, представника. На підставі наданих повноважень адвокат допомагає особам звернутися до суду за захистом їх цивільних прав. Цивільно-процесуальні засоби звернення - позовна заява в справах, що виникають з адміністративно-правових відносин - скарга і заява, а при окремому провадженні - заява. Процесуально-правове становище - оформлення повноваження на ведення справи (ст. 99, 103 та ін. статтями ЦПК).

В стадії підготовки справи до судового розгляду процесуальні представники мають право заявляти клопотання про призначення експертизи та інші права, що передбачені ЦПК.

Права адвоката в судовому засіданні регулюються ст. 18-20, 169, 99, 104, 109, 121 та іншими статтями ЦПК).

Апеляційні та касаційні оскарження і перевірка судових рішень і ухвал, що не набрали чинності - важлива процесуальна гарантія захисту прав осіб, які беруть участь у справі.

 

Завдання для самостійної роботи

1. Дати усну відповідь:

а) Підсудність цивільних справ (альтернативна та виключна).

б) Форма та зміст позовної заяви.

в) Порядок прийняття заяви.

2. Письмово вирішити задачу:

Гр-н Н. звернувся з позовом до гр-на Б. про визнання права власності на будинок. У процесі розгляду справи він відмовився від частини вимог і просив визнати за ним право на 1/2 частину будинку. Позов був задоволений.

Через 2 дні після винесення рішення гр-н Н. помер. Його дочка г-ка Н. подала апеляційну скаргу на рішення суду, в якій просила визнати відмову позивача від частини позову недійсною, бо це було здійснено без її відома і згоди.

Дайте консультацію гр-ці Н. Як повинен реагувати суд на вимогу г-ки Н.?

3. В письмовому вигляді скласти задачу та її розв’язок з посиланням на статті закону.

Курсанти, прізвища яких розпочинається з А-Ж на тему «Адвокат в стадії підготовки справи до судового розгляду, з З-О на тему «Діяльність адвоката в стадії судового розгляду цивільних справ, з П-Я на тему «Представництво адвоката в стадії апеляційного, або касаційного оскарження судових рішень».

 

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!