Облік цільового фінансування і цільових надходжень.



До цільового фінансування і цільових надходжень належать кошти, отримані у

вигляді субсидій та асигнувань з бюджету та позабюджетних фондів, цільових внесків фізичних та юридичних осіб, гуманітарної допомоги, тощо. Кошти цільового


фінансування повинні використовуватися підприємством лише на конкретно визначену мету, зокрема: на фінансування капітальних інвестицій, науково-дослідні роботи, соціальний захист громадян, державне регулювання цін на продовольчі товари, медикаменти, послуги житлово-комунального господарства тощо.

Облік операцій з цільового фінансування здійснюється на пасивному рахунку

48 “Цільове фінансування та цільові надходження”. За кредитом рахунку відображаються надходження коштів, а за дебетом – їх використання за певними напрямками, визнання їх доходами, а також повернення невикористаних сум.

Надходження коштів на цільові заходу відображається записами за кредитом рахунку 48 в кореспонденції з дебетом рахунків:

30, 31 – на суму коштів, що надійшли на цільові заходи з бюджету, позабюджетних фондів, від фізичних чи юридичних осіб.

20, 22, 28 – на вартість отриманих ТМЦ.

Кошти цільового фінансування та цільових надходжень є одним із видів зобов'язань – адже їх отримання передбачає виникнення перед стороною, що передає, реальної заборгованості у вигляді зобов'язань здійснити певні заходи.

Використання коштів цільового фінансування відображається на рахунках

витрат, здійснених у межах певних заходів або рахунка 949 “Інші витрати операційної діяльності”.

Одночасно використані у звітному періоді засоби цільового фінансування визнаються доходами і зараховуються до операційних доходи записом:

Дт 48 Кт 718 “Отримані гранти та субсидії”



Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!