Г. Загальний опис Національного авіаційного університету



1968 року відповідно до Постанови Ради міністрів СРСР № 608 від 8 серпня 1968 р. і постанови Ради Міністрів УРСР № 459 від 28 серпня 1968 р був заснований Київський державний інститут культури ім. Корнійчука. В той час при ньому існували лише “Культурно-освітній” та “Бібліотечний” факультети.

На початку 90-х рр. розпочалися політичні і соціальні процеси, які схвилювали всю державу. Особливо активно на ці події зреагувала молодь, що з надією чекала змін і нововведень. У КДІК здійнялася хвиля студентських вимог національно-демократичного характеру. Студенти вимагали вивісити блакитно-жовтий прапор та відмінити радянські ідеологічні дисципліни. В Інституті сформувалась філія Української студентської спілки, з’явилося товариство української мови ім. Тараса Шевченка.

21 квітня 1993 року, наказом Міністра культури України Івана Михайловича Дзюби, на посаду виконуючого обов’язки ректора Київського державного інституту культури і мистецтв було призначено неформального лідера студентства, доктора педагогічних наук, професора Михайла Поплавського, з якого розпочався новий етап в історії КДІК.

Новий ректор вже до 1996 року сформував високопрофесійний професорсько-викладацький колектив, розробив і втілив на практиці кілька альтернативних проектів фінансування. В Інституті було здійснено перші комерційні набори, створено сучасну матеріально-технічну базу для навчального процесу, оновлено навчальні плани та їх методичне забезпечення, відкрито нові спеціальності та відповідні спеціалізовані кафедри, створено факультет довузівської підготовки та нові структурні підрозділи.

1997 року, згідно з концепцією “Перспективного розвитку”, розробленою М.М. Поплавським, були відкриті кафедри “Правознавства”, “Етнокультурології”, “Комп‘ютерних технологій”, “Соціології”, а також перший в Україні Інститут кіно і телебачення для підготовки режисерів та операторів телебачення, звукорежисерів, дикторів і ведучих телепрограм, фотохудожників-рекламістів, режисерів анімаційного кіно та тележурналістів.

11 листопада 1997 року Постановою Кабінету Міністрів КДІКу був наданий статус Київського державного університету культури і мистецтв (КДУКіМ). Це передбачало, крім усього іншого, розгортання програм підготовки науково-педагогічних кадрів не лише через аспірантуру, а й докторантуру. Так, вперше в Україні було відкрито докторантуру зі спеціальностей “Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографознавство”, “Соціальна педагогіка”, “Методика музичного виховання”.

1 лютого 1999 року Указом Президента України за значний внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів для галузей культури та збереження і розвиток мистецьких традицій українського народу, Київському державному університету культури і мистецтв надано статус Національного. Колишній КДІК отримав вже звичну нам назву Київський національний університет культури і мистецтв (КНУКіМ).

Впродовж 2000 року в КНУКіМ акредитовані всі спеціалізації за напрямом “Менеджмент організацій”, відкриті нові кафедри: «Спортивного танцю», “Операторської майстерності”, “Звукорежисури”, “Книгознавства та видавничої діяльності”, “Міжнародної інформації”, забезпечені найсучаснішим обладнанням спеціалізовані лабораторії для практичних занять студентів кафедр “Шоу-бізнесу” та “Модельного бізнесу”.

У 2001 році Київський національний університет культури і мистецтв визнаний кращим навчальним закладом України, а його ректору вручено статуетку «Софія Київська» і золоту медаль «За заслуги в освіті».

КНУКіМ нагороджено Почесним дипломом та Національною премією «Арт-Олімп» Фонду суспільного визнання за високий професійний рівень та вагомий внесок у створення гідного міжнародного іміджу України.

Цього ж року для підготовки фахівців відповідно до сучасних запитів соціокультурної сфери, було відкрито нові кафедри — “Перукарського мистецтва та декоративної косметики” і “Готельно-ресторанного бізнесу”.

У 2002 році – за високий професійний рівень та внесок у розбудову освіти в Україні, створення іміджу нашої держави у світі Київський національний університет культури і мистецтв став переможцем Національного конкурсу «Золоті торгові марки-2002» і отримав премію «Золотий Арт-Олімп» у номінації «Суспільне визнання».

4 квітня 2005 року при Університеті відбулося відкриття елітної Української Академії перукарської майстерності та декоративної косметики. Це новий престижний учбовий заклад з підготовки національної еліти для індустрії моди та fashion-бізнесу. Академія — єдиний в Україні навчальний заклад, що має ексклюзивне ліцензійне право Міжнародної корпорації PIVOT POINT International (Чикаго, США) на підготовку кадрів за методикою PIVOT POINT.

У 2006 році відкрився новий Інститут перекладу, у складі якого почали працювати три кафедри: “Германської філології”, “Романської філології” та “Загальної філології”, а також запроваджені нові престижні спеціальності – “Журналістика” та “Міжнародні відносини”.

Також у КНУКіМ функціонують дві спеціалізовані Вчені ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій.

Наукова бібліотека КНУКіМ регулярно оновлюється сучасними спеціалізованими виданнями та необхідною фаховою літературою. Бібліотека КНУКіМ має велику колекцію нот, партитур та клавірів. Університет має власну електронну бібліотеку.

Київський національний університет культури і мистецтв є сучасною освітньою корпорацією, з новими інформаційними та мультимедійними навчальними центрами, науковими лабораторіями і європейським сервісом. Це демократичний вищий навчальний заклад, випускники якого можуть конкурувати не тільки з випускниками вітчизняних вузів, а й з випускниками закладів освіти Європи та Америки.

Викладацький склад університету вважається одним із найпотужніших в Україні. Фахові дисципліни викладають доктори наук, серед яких чимало вчених і митців зі світовим визнанням. Вони не лише навчають своїх студентів, а й залучають їх до участі у вітчизняних та міжнародних проектах, творчих конкурсах. Університет працює в контексті Болонської системи вищої освіти, а випускники отримують дипломи міжнародного зразка. Вільне володіння кількома іноземними мовами стало «візитною карткою» випускника Університету культури. Ефективно працює програма обміну студентами з європейськими вузами. Студенти проходять стажування в Польщі, Великобританії, Німеччині, Франції, Швейцарії.

Починаючи з третього курсу, студенти успішно працюють в бізнес структурах, державних установах та організаціях України.

Київський національний університет культури і мистецтв – це потужна освітня корпорація, науковий культурний центр національного рівня за духом, змістом та спрямуванням.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 41; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!